Спецможливості
Техніка та обладнання

Свідомий вибір передових аграріїв

10.08.2010
832
Свідомий вибір  передових аграріїв фото, ілюстрація

Якій техніці віддають перевагу насправді успішні та прогресивні сільгоспвиробники? Надійній, інтелектуальній...  

Якій техніці віддають перевагу насправді успішні та прогресивні сільгоспвиробники? Надійній, інтелектуальній...  

Ефективна зброя "Бета-Агро-Інвесту"
Сільське господарство для ТОВ "Бета-Агро-Інвест", що у Ясиноватському районі Донецької області, є основним видом бізнесу, і тому в основі діяльності підприємства лежить економіка: максимальна віддача за оптимальних витрат без нанесення шкоди довкіллю. Саме тому тут свідомо пішли на застосування технології no-till. Чому нульовий обробіток? Визначальним був економічний чинник: застосування технології no-till дає суттєву економію пального.
Крім того, у Донецькій області лімітуючим фактором урожайності є волога. Технологія нульового обробітку саме й допомагає зберегти вологу в грунті і тим самим підвищити врожайність.
"Успіху в діяльності ми досягли за рахунок поєднання продуктивності та надійності техніки "Джон Дір" з нульовим обробітком грунту, - впевнений Олександр Хворостов, заступник директора ТОВ "Бета-Агро-Інвест" з рослинництва. - Технологію no-till часто пов'язують з використанням гербіцидів. Ми відмовляємося від гербіцидів за рахунок використання зайнятих парів з проміжними культурами.
Останній раз ми робили оранку в 2004 році. Перехід до технології нульового обробітку - це довгий шлях десь на два-три роки: створення мульчувального шару, очищення полів за допомогою гербіцидів тощо і лише потім використання сівалки. Економія пального досягається за відмови від оранки і сівби по подрібнених пожнивних рештках. Нині за технологією no-till обробляємо приблизно 80 відсотків ріллі (в обробітку у нас - 25 тис. га ріллі.).
Зернова група (озима пшениця, кукурудза, ячмінь) займає до 60 відсотків. ТОВ "Бета-Агро-Інвест" має власний борошномельний комплекс потужністю 120 т/добу і власні елеватори (два елеватори по 14 тис. т), тому із самого початку ми зробили ставку саме на зернову групу. Але наявних потужностей елеваторів не вистачає, тому ми розпочинаємо будівництво ще одного елеватора ємністю 80 тис. тонн.
У структурі посівних площ озима пшениця посідає до 14 тис. га. 12-15% - пари і решта - соняшник. Цей набір культур був зумовлений вибором попередників під пшеницю. У жовтні після збирання кукурудзи та соняшнику на поле заходять подрібнювачі пожнивних решток і одразу після них - сівалки. Результат: середній урожай озимої пшениці - 5-6 т/га, соняшнику з площі 11 тис. га - 2,5-2,6 т/га. Урожайність кукурудзи дуже сильно залежить від погодних умов і перебуває в межах 4,5-6 т/га.
Ми пробували вирощувати білкові культури: горох, сою, ріпак. Але для нашої зони ці культури не придатні".
"У наших агрономів та технологів доволі високі та жорсткі вимоги до параметрів та надійності техніки, що ми використовуємо. Виходячи з цього ми зробили ставку на техніку компанії "Джон Дір", - говорить Ігор Омельченко, директор виробничої дільниці ТОВ "Бета-Агро-Інвест".
Маємо п'ять тракторів компанії "Джон Дір" (4 шт. - JD-8530 і один JD-8520). Під ці трактори у нас чотири посівних комплекси JD-1895 і одна сівалка JD-1890.
Усі культури збираємо комбайнами: в нас сім зернозбиральних комбайнів "Джон Дір" - три комбайни Т660 і чотири комбайни JD-9780. У травні отримали ще два комбайни Т660. Напрацювання на один комбайн минулого року становило 2600-3000 га (в середньому приблизно 50 га, а взагалі кукурудзи - 100-120 га/добу).
З особливою пошаною ми ставимося до самохідного обприскувача JD-4930, який давав нам змогу в критичні моменти обробляти до 800 га посівів протягом доби (для порівняння: гелікоптер може обробити за добу 300-400 га). Для того щоб повністю задовольнити вимоги наших агрономів, незабаром ми купуємо ще один такий обприскувач.
Ми маємо посівні комплекси DB компанії "Джон Дір" для просапних культур (кукурудза, соняшник), а також дві бразильські сівалки.
За п'ять років техніка "Джон Дір" на наших площах повністю окуповується.
Окремої уваги заслуговують сівалки. Як це не видасться дивним, але головною людиною в одержанні врожаю є сіяч. Уся попередня робота агрономів і механізаторів може бути знівельована однією людиною - сіячем, який чи то не забажав, чи то недобачив, що сівалка не сіє. А механізатор цього не бачить. Тому вибір сучасної сівалки, укомплектованої датчиками, наявність комп'ютера дають змогу уникнути впливу людського фактора".

Чорнобаївські пріоритети
ТОВ ім. Шевченка (Черкаська обл., Чорнобаївський р-н) спеціалізується на виробництві молока. Середній надій на корову (стадо - 1500 корів української червонорябої молочної породи) становить 5 т молока на рік. Господарство заготовляє 20 тис. тонн силосу на рік. Кормова база складає: 1000 га кукурудзи на силос, 930 га трав, 400 га віка і овес, 100 га ячменю. Крім того, додатково вирощуються пшениця на зерно (600 га) і соняшник (300 га) - в першу чергу для розрахунків з власниками земельних паїв.
Реалізація молока здійснюється на Іркліївський та Канівський маслосирзаводи. Висока якість молока дає можливість отримувати високу ціну.
Машинний парк ТОВ ім. Шевченка складають два зернозбиральні комбайни John Deere кормозбиральні комбайни: JD-7300 і JD-7350 з усіма інтелектуальними системами, телескопічний навантажувач, трактори.
Використання техніки John Deere дозволяє мінімізувати витрати пального: 5 л/га при заготівлі сінажу, 25-30 л/га при заготівлі кукурудзи на силос.
У ТОВ ім. Шевченка працює 320 працівників.
Юрій Лила, засновник ТОВ ім. Шевченка:
- Визначальними у молочному виробництві є якість різки кормів: сінажу - 35-45 мм, кукурудзяного силосу - 15-25 мм. При заготівлі кукурудзи на силос потрібно обов'язково роздавлювати зерно, інакше замість прибутків ви отримаєте збитки.
Протягом дня вміст сухої речовини і вологість у скошеному силосі змінюються, що вимагає зміни довжини різки. Оператор придбаного нового  кормозбирального комбайну John Deere, завдяки наявності таких систем, як сенсор вологості "HarvestLab", системи автоматичного водіння  "AutoTrac"  і т. д. веде всю роботу, а також визначає потрібні параметри різки за допомогою системи "AutoLoc" (вміст сухої речовини, вологість, довжина різки), в автоматичному режимі,  що дає йому змогу зосередитися на завантаженні подрібненої маси в причеп автомашини. Крім того, наприкінці дня я маю повну інформацію про виконану роботу (кількість зібраної маси, її вологість, витрати палива, зібрані площі тощо).
Техніку John Deere я обрав через її неперевершену якість. На сьогоднішній день я не бачу техніки інших виробників, яка би могла скласти конкуренцію техніці John Deere. І що важливо: кабіни техніки John Deere є схожими - оператор без жодних проблем пересідає з трактора John Deere на кормо- чи зернозбиральний комбайн John Deere.
Кормозбиральний комбайн John Deere дає мені змогу заготовити більше кормів кращої якості, що, зрештою, дає можливість отримати більше молока високої якості. Із зростанням виробництва молока в Україні використання інтелектуальної техніки John Deere також зростатиме.

Інтерв'ю
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее

1
0