Спецможливості
Календар подій

12 жовтня - 12 жовтня

Суперсенсація !!! 10 ТОНН фундук З 1 ГА або фундук на шпалері ВЖЕ В УКРАЇНІ

Більше 2 тис. років тому в епоху світанку Римської імперії місто Дарувар в Хорватії (Daruvar, Croatia), а в той час він називався Аква Балісае (Aqua Balissae) - автономна столиця кельтських племен, був місцем частого приїзду римських імператорів, які гріли свої імператорські кісточки в цілющих гарячих джерелах Даруварської долини. Велика Римська імперія «канула в лету» (древн. фразеологізм).
 
Однак сучасний Дарувар не втратила при цьому свою привабливість. На запрошення відомого хорватського розплідника «Gospodarstvo Moulis» в Дарувар була запрошена делегація Української Горіхової асоціації для ознайомлення з 6-річним досвідом вирощування Фундука на шпалері, який запатентований цим розплідником в декількох країнах.
 
Чим же хотів здивувати українських горіховодів господар найбільшого розплідника Vlado Moulis?
 
Традиційна технологія обробітку фундука, має на увазі два типи формування - кущ або дерево, при якій на 1 гектар висаджується від 500 до 1000 саджанців фундука.
 
Хорватський горіховод застосував іншу схему висаджування фундука 3м х 0,7м і подальшого формування його на шпалері. При цьому висаджується до 5 тис. саджанців на 1 га, що за прогнозної врожайності пана Vlado Moulis - 2 кг фундука з куща дає до 10 тонн з 1 гектара !!!
 
Однак здивувати наших профі і експертів пану Vlado не вдалося. Навіть навпаки! Довелося здивуватися хорватському знавцеві, коли Максим Шейко, керівник найбільшого в Україні фундукового саду, сказав, що у них в агропідприємстві Філберт вже закладено 7-гектарну дослідну ділянку фундука за шпалерною технологією його вирощування.
 
«У нас (в саду Філберт) вже використовується приблизно однакова схема посадки - підхопила розмову його агроном Наташа Власенко - проте ми зробили крок ще далі, ніж хорватська методика, ми посадили весь цей обсяг саджанців на краплинне зрошення, з яким можливо використовувати інтенсивне підживлення необхідними добривами».
 
Додам, що хоч і Хорватії немає проблем з дощами - у них практично в 2 рази більше випадає опадів, ніж на Україні, однак для ІНТЕНСИВНОГО ВИРОЩУВАННЯ фундука потрібен гарантований і рівномірний полив протягом усього вегетаційного циклу росту фундука.
 
«Звичайно, - додав Максим Шейко - нам дуже цікаво ознайомитись з вже 6-річним садом і його технологією вирощування, де можна вже наочно оцінити всі ПЛЮСИ і МІНУСИ застосовуваних агроприйомів».
 
При цьому потрібно віддати належне і пану Vlado Moulis, який відверто розповідав і показував не тільки свій сад, а й інші фундукові сади в Хорватії, як посаджені за інтенсивною, так і за традиційною технологіями.
 
Особливо жвавою стала дискусія, коли Ігор Цибенко, добре відомий всім на Україні керівник першого сертифікованого розплідника «Батьків Сад», який буквально «обмацував» усі показані нам сади і дерева, почав методично, професійно обговорювати всі переваги і недоліки даної технології. А обговорювати було що, і не тільки тому, що Ігор Цибенко також вже спроектував на цю осінь посадку першої демонстраційного ділянки такого саду у себе в розпліднику, а судіть самі:
 
Тільки вартість висаджених 5 тис. саджанців на 1 гектар «потягне» на солідний інвестиційний внесок в приблизно в такому розмірі:
 
5 тисяч шт. саджанців х 120 грн = 600 тисяч грн. !!!
 
І це без урахування вартості підготовки землі, риття лунок, забезпечення поливу, охорони і т.д.
 
Обговорення цієї нової технології вирощування фундука затягнулося до пізнього вечора, дуже багато корисних порад про подальше вдосконалення вирощування фундука на шпалері підказали панові Vlado Moulis наші професіонали. Та й досвід вирощування хорватських саджанців фундука також з'явився на Україні - вже більше 2 років співпрацює СФГ імені академіка Унанова (Одеська обл.) з розплідником «Gospodarstvo Moulis». Досвідчений керівник цього фермерського господарства Василь Маркович Бабанський, котрий уже багато років працює «на землі», висадив у себе в саду хорватські саджанці фундука і спостерігає за ними.
 
Підсумком стало підписання МЕМОРАНДУМУ про спільну співпрацю між Українською горіховою асоціацією і розплідником «Gospodarstvo Moulis».
 
Однак ...
 
Чи можливо отримати 10 тонн фундука з 1 гектара саду на Україні?
 
що потрібно для цього зробити?
 
Чи буде промислове вирощування фундука на шпалері і на яких площах це найкраще робити?
 
Питань - більше, ніж відповідей в цій статті.
 
Але, про все це Ви дізнаєтеся вже дуже СКОРО - на конференції Української горіхової асоціації, яка відбудеться 12 жовтня в м Харкові в рамках міжнародного форуму «АГРОПОРТ-СХІД-ХАРКІВ».
 
Ми Вам обіцяли, що Ви почуєте ДУЖЕ БАГАТО НОВОГО на цій конференції - так і буде !!! Слідкуйте надалі за нашими анонсами, однак при цьому, не забудьте зареєструватися для участі в конференції.
 
З умовами Вашої участі в цьому форумі Ви можете ознайомитися на сайті Української Горіховою Асоціації: http://ukr-nuts.org/ або на сайтах: https://www.gardens-nuts.com.ua/ru/ і http: / /orehovod.com
 
Чекаємо Вас 12 жовтня о ХАРКОВІ !!!
 
                      Віце-Президент ВГО «Українська горіхова асоціація» Геннадій Юдін

1
0