Спецможливості
Новини

Сумщина планує стати цукровою столицею

22.08.2016
1197
Сумщина планує стати цукровою столицею фото, ілюстрація
нарада в Сумській ОДА

Про це під час наради з головою облдержадміністрації Миколою Клочком обговорювали керівники аграрних підприємств області.

Про це повідомляє Укрцукор

Голова обласної державної адміністрації зазначив, що відродити виробництво цукру у Сумській області можливо тільки завдяки спільній праці виробників цукру та фермерів. Тільки разом у такому тандемі можливо  відновити роботу цукрових заводів, а це буде сприяти не тільки створенню робочих місць, а й суттєво наповнить бюджет області.

Під час наради голова облдержадмінітраці разом з аграріями розглянув доцільність розширення площ посівів цукрових буряків сільськогосподарськими підприємствами Сумщини у наступному 2017 році. Саме цей урожай варто планувати використати, як сировину для цукру, виготовленого на заводах області.

Як повідомила виконуюча обов’язки директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Оксана Петрова, наразі, на жаль, площі посівів цукрових буряків значно скоротилися, порівняно з минулими роками. Так, у 1990 році вони складали 120 тис. га, у 2010 році – 14,5 тис. га, а у 2016-му – лише 1,8 тис. га.

Та попри це керівництво області бачить великий потенціал у цукровому виробництві та у вирощуванні цукрових буряків, адже ще донедавна Сумщина славилася своїми посівами цукрових буряків. І Микола Клочко разом з аграріями сподіваються, що незабаром Сумська область стане цукровою столицею України.

Нагадаємо, на Миколаївщині рекорд врожаю цукрових буряків. За даними Державної служби статистики України, в Миколаївській області з 1 га в середньому збирають 57,24 т цукрових буряків. І такі показники - рекордні для України  за останні два роки. На другому місті за показниками збору цукрового буряку – Київщина. Там з гектара збирають 56,09 тон.

Ключові слова: цукор

Інтерв'ю
Літо - традиційний час представницьких аграрних зібрань на базі Корпорації "Агро-Союз". VII міжнародна конференція "Самовідновлювальне ефективне землеробство на основі системного підходу" зібрала
Нова кліматична політика ЄС і міжнародних організацій викликала занепокоєння широких кіл виробників по всьому світі. Адже вона вимагає закрити цілі галузі. І хоча йдеться передусім про видобуток корисних копалин, енергетику і металургію,... Подробнее

1
0