Спецможливості
Новини

Стратегія з розвитку зрошувальних систем дозволить залучити $1,5-2 млрд інвестицій

25.04.2017
1910
Стратегія з розвитку зрошувальних систем дозволить залучити $1,5-2 млрд інвестицій фото, ілюстрація
За рахунок розробки Стратегії відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем планується залучити $1,5-2 млрд інвестицій, відновити полив понад 500 тис. га, збільшити виробництво сільгосппродукції на 8-10 млн т щорічно

За рахунок розробки Стратегії відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем планується залучити $1,5-2 млрд інвестицій, що дозволить відновити полив на площі понад 500 тис. га, підвищити врожайність сільськогосподарських культур, створити нові робочі місця, збільшити виробництво сільгосппродукції на 8-10 млн т щорічно. Такі попередні прогнози озвучив академік і президент НААН Ярослав Гадзало, пише propozitsiya.com з посиланням на latifundist.com.

Як відомо, для вирішення світової продовольчої кризи і нарощування обсягів виробництва зерна вкрай важливі питання відновлення і розвитку зрошувальних систем. За умови успішного їх вирішення, Україна отримає потенціал для нарощування виробництва зерна в 100 млн т на рік і для збільшення виробництва продовольства в обсягах, достатніх для 400-500 млн осіб.

На сьогоднішній день питання відновлення і розвитку зрошувальних систем є одним з пріоритетних напрямків роботи Мінагропроду.

Для вивчення проблемних питань в цій сфері Координаційною радою, яка створена Кабміном, при безпосередній участі експертів Світового банку затверджені Принципи для написання проекту Стратегії відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем.

Уже створено робочу групу з розробки Стратегії, до складу якої ввійшли представники зацікавлених центральних органів виконавчої влади, науковці, міжнародні експерти та суб'єкти господарювання півдня України.

Стратегія стане основою для підготовки угоди зі Світовим банком щодо його участі у фінансуванні робіт з відновлення зрошувальних систем.

Роботи будуть стосуватися сільськогосподарського водопостачання та зрошення в Одеській і Миколаївській областях за рахунок залучення водних ресурсів річки Дунай. Також розроблені нові конструкції споруд для очищення підземних і поверхневих вод з використанням нових фільтруючих матеріалів і біологічних методів очищення, водозберінаючі та грунтозахисні режими зрошення сільськогосподарських культур, що дозволяють заощадити до 35% поливної води.

Розробка Стратегії зараз знаходиться у фінальній стадії.

Інтерв'ю
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее
Наразі багато країн світу шукають спосіб, як поліпшити екологічні умови та знайти нові джерела енергії. Одним із рішень цієї глобальної проблеми є вирощування унікального дерева, яке вже відоме у всьому світі під назвою «павловнія». Це... Подробнее

1
0