Спецможливості
Досвід господарств

Стратегічні маневри «Грін Тім»

05.12.2016
7490
Стратегічні маневри «Грін Тім» фото, ілюстрація

Агрофірма «Дніпровська перлина» (с. Козачі Лагері Олешківського р-ну Херсонської обл.), що спеціалізується на вирощуванні овочевих культур і є базовим господарством компанії «Грін Тім», має намір у сезоні-2017 розширить виробничі площі та урізноманітнити свій асортимент. Про це в інтерв’ю propozitsiya.com розповів генеральний директор «Грін Тім» Денис Сазонов.

 

За його словами, агрофірма «Дніпровська перлина» в сезоні-2015 вирощувала овочеві культури лише на 50 га, в 2016 році на 250 га, а на 2017-й планує розширити овочевий клин до 350 га. У перспективі збільшення виробничих площ до 500 га.(бізнес ідеї сільське господарство)

Окрім цибулі, моркви, столового буряка та білоголової капусти, які вирощуються в промислових масштабах, агрофірма «Дніпровська перлина» випробує на невеликих ділянках нові для себе культури  цибулю-шалот, селеру, цвітну капусту, броколі, диню, гарбуз та екзотичний для України батат (інновації в сільському господарстві). Вирощуються ці культури не лише для відпрацювання агротехнологій, а з прицілом на експорт до Великобританії (тут проживають проживають деякі члени наглядової ради «Грін Тім», які сприяють виходу української продукції на цей ринок. – Ред.)Денис Сазонов, генеральний директор ТОВ "Грін Тім"

Після втрати російського ринку логістична компанія «Грін Тім» почала активний пошук нових ринків збуту для овочевої продукції, вирощеної на Херсонщині. Першими успіхами на британському ринку «Грін Тім» був експорт у 2015 році перших партій чищеної цибулі, який у сезоні-2016 досяг 1000 т (бізнес ідеї сільське господарство).

За словами Дениса Сазонова, стратегія компанії «Грін Тім» полягає в пошуку універсальних овочів, які б користувалися попитом на внутрішньому і зовнішніх ринках, на свіжому ринку (ярмарках і базарах.  Ред.) і серед переробників.( (бізнес ідеї сільське господарство) В якості прикладу він навів обрання з-поміж гарбузових культур універсального сортотипу гарбуза мускатного лампоподібної форми вагою 0,9–1,3 кг/плід. До розміру вимоги у британців жорсткі: плоди вагою більше 2 кг вважаються переростками і йдуть на переробку (інновації в сільському господарстві).

«У нас підхід нетиповий для України. Зазвичай тут вибирають ту культуру, яку вміють вирощувати. А ми вибрали те, що має попит і коштує гідних грошей на зовнішніх ринках, в першу чергу британському», – зауважив Денис Сазонов.

Крім того, «Грін Тім» уже відправив до Британії пробну партію динь врожаю сезону–2016 (бізнес ідеї сільське господарство).

Агрофірма «Дніпровська перлина» намагається опанувати вирощування такої екзотичної для України культури як батат (інновації в сільському господарстві). Зараз триває випробування сортів і підбір підходящих для умов Півдня України. Якщо подібний сорт знайдеться в асортименті будь-якої селекційної насіннєвої вітчизняної чи зарубіжної компаніїї, «Грін Тім» обіцяє взяти на себе клопоти з його реєстрації. «Спробувати вирощувати батат нас спонукав попит на неї в Німеччині, Британії та інших країнах Західної Європи. Там цей продукт швидко набув популярності, коли урізноманітнив нішу картоплі: батат схожий на неї, але корисніший за своїми властивостями і солодший на смак», – розповів Д. Сазонов.(інноваційні технології в сільському господарстві)

Генеральний директор «Грін Тім» також повідомив, що компанія завершила сертифікацію виробництва за BRC – британський сертифікат, який засвідчує відповідність виробництва (а конкретно – цеху з чищення цибулі на сховищі «Грін Тім») найпоширенішому  у Великобританії стандарту (технології в сільському господарстві). «Це однозначно зміцнить в очах британських покупців репутацію і самої компанії, і продукції, яку вона постачає – зігрітих південним сонцем українських овочів і динь», – переконаний Д. Сазонов (бізнес ідеї сільське господарство).

Довідка

ТОВ «Грін Тім» – одна з найбільших логістичних компаній Східної Європи, потужності зі збереження овочів якої становлять 50 тис. т.(бізнес ідеї сільське господарство) Першопочаткові прямі іноземні  інвестиції в будівництво підприємства становили $40 млн. Компанія має в своїй структурі базове сільгоспвиробництво – агрофірму «Дніпровська перлина». Спеціалізується на зберіганні і вирощуванні овочів борщового набору (цибулі, моркви, буряків, капусти), проводить експерименти із вирощування батату, спаржі, шафрану тощо (інноваційні технології в сільському господарстві). Має 20 партнерських фермерських господарств, які орендують у «Грін Тім» площі зі збереження овочів та частково реалізують їх підприємству для подальшого збуту під ТМ «Грін Тім» (бізнес ідеї сільське господарство). ТОВ «Грін Тім» займає активну позицію на внутрішньому ринку і реалізує продукцію через торгівельні мережі «АТБ», «Варус», Billa. Компанія є першопрохідцем на німецькому, польському та англійському ринку, де активно просуває дороблену овочеву продукцію херсонських агровиробників. 

 

Богдан Малиновськийb.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее
Corteva Agriscience — одна з найбільших публічних наукових компаній у світі чи не першою серед виробників насіннєвого матеріалу і засобів захисту рослин прийняла рішення припинити бізнес в росії після її повномасштабного нападу на Україну... Подробнее

1
0