Спецможливості
Новини

Вартість оренди землі в Україні продовжує зростати

29.06.2018
6186
Вартість оренди землі в Україні продовжує зростати фото, ілюстрація

Розмір орендної плати за землю у середньому по Україні вдалося підвищити до 19,28% від нормативної грошової оцінки, що дозволить додатково наповнити місцеві бюджети на 43,95 млн грн, повідомляє propozitsiya.com з посиланням на  прес-службу Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Такі дані  надає Держгеокадастр України.«Стартова річна оренда землі на земельних торгах за перші чотири місяці 2018 року була визначена на рівні 8,29% від нормативної грошової оцінки земель, що становить близько 19 тис. грн", - повідомлють у Держкадастрі.

Проте, в Україні можуть стрімко зрости ціни на землю, як у Польщі після зняття мораторію: ціна виросла до 10 тис. євро за 1 га. Таку думку висловив  засновник і директор економічних програм Ukrainian Institute for the Future Анатолій Амелін.

За словами Амеліна, підвищення вартості українських земель буде, проте не варто очікувати захмарних цін. “Якщо діятимуть обмеження на заохочення іноземних інвесторів до володіння землею, то найвища ціна становитиме 4-4,5 тис. євро за 1 га. Якщо ж не буде обмежень, і іноземців буде допущено до української землі, то я не бачу тут “земельного буму”. В такому разі не буде неймовірного інтересу інвесторів, бо у світі уже навчилися вирощувати продукцію без землі, тож ціна може піднятися до 8-10 тис. євро за гектар”, – розповідає він.

Загалом за чотири місяці Держгеокадастр на земельних торгах продав 639 прав оренди на землю сільськогосподарського призначення. Загальна площа цих ділянок становить  14,53 тис. га.
Найбільш активно торгувалися за землю на:

Тернопільщині - 74 ділянки площею 858,22 га.
Сумщині - 69 ділянок площею 2 087,04 га.
Чернігівщині - 57 ділянок площею 2 116,93 га.

Нагадаємо, мораторій на продаж земель діятиме, доки не приймуть закон про оборот сільськогосподарських ділянок. А ціну одного гектару землі, яка призначена для сільськогосподарської діяльності, за умови скасування мораторію щодо продажу прогнозують в 50-60 тис. грн. 

На разі тіньовий ринок продажів існує лише через дію мораторію.

Ключові слова: земля, стоимость, мораторий

Інтерв'ю
Раїса Вожегова, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України, директор Інституту зрошуваного землеробства
Інститут зрошуваного землеробства НААН України посів 1-е місце серед експортерів наукоємної продукції та отримав Міжнародний сертифікат «Експортер року». Його керівника - доктора сільськогосподарських
Радник з сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Перрен
    Радник Посольства Франції в Україні з питань сільського господарства Ніколя Перрен розповів сайту propozitsiya.com, чому в званні великої аграрної країни нема нічого поганого, чим його батьківщина заслужила це звання і чим зі свого... Подробнее

1
0