Спецможливості
Новини

Ставка на АПК: близько 14,7 млрд грн інвестицій та понад 85 тисяч робочих місць

16.04.2020
803
Ставка на АПК: близько 14,7 млрд грн інвестицій та понад 85 тисяч робочих місць фото, ілюстрація
Ігор Петрашко

АПК отримає від держави 4 млрд грн. Куди конкретно будуть спрямовані кошти, хто їх отримає і який матимемо ефект?

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.com.

Основні програми направлені, в першу чергу, на підтримку малих сільгоспвиробників та фермерів. Саме малий і середній аграрний бізнес є ключовим для розвитку локального виробництва і продукції з доданою вартістю, для виробництва органічної продукції, розширення місцевих ринків збуту та відкриття нових експортних напрямків.

Головний принцип, над яким зараз працює Мінекономіки – це збереження існуючих та створення нових робочих місць, це формування сприятливих умов для ведення бізнесу, залучення інвестицій. Тож і серед головних критеріїв, за якими напрацьовувались і відстоювались програми АПК, це економічний та соціальний ефект.

Державна підтримка тваринництва, на яку виділено 1 млрд гривень, має згенерувати 1 700 додаткових робочих місць. Очікується, що запрацює понад 100 тваринницьких ферм та комплексів.

Програма по частковій компенсації вартості с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва враховує водночас як інтереси сільгоспвиробників-покупців техніки, так і інтереси національних виробників. Очікувані надходження податків і зборів від учасників програми та суміжних виробництв становитимуть близько 2 342,3 млн грн, з яких більше 550 млн грн – це податки на фонд оплати праці.

Очікуваний ефект від ще однієї програми - підтримки шляхом здешевлення кредитів (у бюджеті закладено 1,2 млрд гривень) – це розширення доступу сільгоспвиробників до пільгових кредитів та зменшення вартості кредитів. Сукупний обсяг залучених кредитних ресурсів може скласти 16,4 млрд грн.

Підтримка садівництва, виноградарства та хмелярства, на яку в Держбюджеті-2020 виділено 400 млн грн, має залучити 1,2 млрд грн інвестицій. Важливо, що саме цей формат підтримки може надати можливість для створення близько 80 тисяч робочих місць.

Ще одна програма, підтримка фермерства, спрямована на розвиток сільських територій та знову ж таки – на вирішення проблеми безробіття, яка в умовах карантинних заходів набула загрозливих обсягів. Сьогодні люди, які повернулися в Україну, в села, мають отримати усі умови для рестарту своєї професійної діяльності або опанування нової справи. Державна підтримка фермерства у 2020 році передбачає підвищення зайнятості сільського населення на 3 300 додаткових робочих місць.

Загалом, ми очікуємо, що цьогорічна підтримка АПК дозволить залучити близько 14,7 млрд грн інвестицій в економіку України та створити понад 85 тисяч робочих місць. 

Державна підтримка стратегічних аграрних напрямів має мультиплікативний ефект і позитивно впливатиме на розвиток суміжних галузей економіки.

Для стимулювання виробництва і розвитку економіки ми маємо залучати інші державні ресурси. По-перше, це ресурс державних закупівель (а це, до слова, 640 млрд гривень!), який надавати українським підприємствам або іноземним компаніям зі значним ступенем локалізації. Це успішна міжнародна практика, яка використовується в провідних країнах Європи і США.

По-друге, це доступ до кредитних ресурсів. Тому ми вже анонсували 2 кредитні програми – це модифікована програма «Доступні кредити 5-7-9%» (компенсація відсоткової ставки до нуля) та «Нові гроші» (кредити під 5%), які, в першу чергу, направлені на підтримку малого та мікробізнесу.

Крім того, наразі ми працюємо над програми для середнього і великого бізнесу, які б забезпечували так званий R&D (тобто наукові дослідження і інноваційні розробки) і довгостроковий ріст економіки.

 

Інтерв'ю
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло
Corteva Agriscience щорічно інвестує в наукові розробки близько 1 млрд доларів США. Компанія працює в понад 140 країнах світу, маючи майже 100 виробничих комплексів та понад 150 науково-дослідницьких центрів. В Україні Corteva виробляє... Подробнее

1
0