Спецможливості
Новини

Чи стане Україна новим великим експортером біодизелю до ЄС?

25.09.2018
925
Чи стане Україна новим великим експортером біодизелю до ЄС? фото, ілюстрація
Експорт біодизелю з України поки не помітний. Але ситуація може змінитися: Україна найближчим часом має намір законодавчо впровадити додавання біодизелю. Таку думку висловив регіональний представник малайзійського ради з пальмової олії в країнах СНД Олексій Удовенко, пише propozitsiya.com з посиланням на «УкрАгроКонсалт».

29 листопада 2017 року Верховна Рада зареєструвала проект закону № 7348, розроблений відповідно до Директиви 2009/28/ЕС спільно з Державним агентством з енергоефективності. Ініціаторами законопроекту виступили 35 народних депутатів різних фракцій. Основними положеннями законопроекту № 7348 є встановлення обов'язкових квот для виробників і імпортерів моторного палива за змістом біокомпонентів в загальному обсязі продажів на території України і штрафи за недотримання даних вимог. Проект закону отримав одностайну підтримку транспортного комітету Верховної Ради. Комітет рекомендував парламенту прийняти законопроект у першому читанні. Дана ініціатива Верховної Ради України може дати поштовх розвитку біодизельної промисловості країни, одночасно зменшуючи її залежність від імпортованих викопних видів палива, на які припадає 95% споживання палива. Як стверджують в Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України остаточний проект закону про ринок біодизелю буде внесений найближчим часом.

У цьому випадку Україна має всі можливості перетворитися на великого експортера біодизеля в Європу. Як приклад, можна розглянути розвиток ринку Болгарії. За останні 5 років експорт біодизелю з Болгарії збільшився з 4 тис. т в 2013 році до 353,8 тис. т в 2017 році. Польща збільшила експорт біодизелю з 168,7 тис. т в 2013 році до 551,7 тис. т в 2017 році. Будучи провідним виробником соняшникової олії, Україна цілком може зайняти своє місце серед постачальників біодизелю на Європейський ринок.

Інтерв'ю
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее

1
0