Спецможливості
Новини

Стало відомо, на які вантажі поширюватиметься вимога Індонезії про термообробку пшениці

10.12.2018
798
Стало відомо, на які вантажі поширюватиметься вимога Індонезії про термообробку пшениці фото, ілюстрація

Обов'язкова термічна обробка пшениці до завантаження при експорті пшениці з України в Індонезію з 1 січня 2019 року поширюватися на вантажі, які заражені спорами видів Tilletia. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Державну службу з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів України.

«Твердження про вимозі Індонезії про обов'язкову термообробці пшениці з 1 січня 2019 року не відповідає дійсності. У листі Агентства по сільськогосподарському карантину від 02.11.2018 № 17862/KR.020/K.3/11/2018 зазначено: з 1 січня 2019 року за експорті пшениці з України в Республіку Індонезія обов'язковість термічної обробки пшениці до завантаження в країні походження стосується саме тих вантажів, які заражені спорами видів Tilletia», - повідомили у відомстві.

Разом з тим передбачено, що індонезійське Агентство по сільськогосподарського карантину буде відхиляти будь-який вантаж пшениці, в якому виявить живих карантинних шкідників, а імпортер зерна пшениці в Індонезію не матиме можливості провести обробку для знищення цих карантинних шкідливих організмів. Що стосується впливу на Україну, то міжнародні стандарти з фітосанітарних заходів передбачають, що країна вільна встановлювати саме ті вимоги при ввезенні, які забезпечать її фітосанітарну безпеку.

«Тому, якщо український аграрний бізнес буде зацікавлений в експорті в Індонезію, він буде більше уваги приділяти фітосанітарномку стану пшениці при її вирощуванні. Таким чином, за умови вирощування пшениці, вільної від шкідливих організмів, питання термічної обробки вантажів відпаде сам по собі. Індонезія хоче захистити себе в фітосанітарному плані і це, безумовно, її право. Україна отримає дисциплінованого і відповідального аграрія, а Індонезія безпечну продукцію», - відзначили в Державній споживчій службі.

За даними відомства, за дев'ять місяців 2018 року з України в Індонезію було вивезено 1557.99 тис. тонн зернових, в тому числі пшениці 1557.39 тис. тонн.

«Тому даний ринок є важливим для експорту української пшениці», - додали в Державній споживчій службі.

Раніше Українська зернова асоціація (УЗА) заявляла про наявність позитивних передумов для скасування вимоги Індонезії про термообробку української пшениці. УЗА вважає таку вимогу Індонезії нетарифним бар'єром, що призведе до зниження рівня конкуренції на ринку, підвищенню ціни і негативно вплине на міжнародну торгівлю між двома країнами.

Інтерв'ю
Про глобальне потепління говорять уже кілька десятиліть. Які конкретні практичні наслідки від нього вже відчуло сільське господарство України і на що ще очікувати розповідає найавторитетніший в
доцент Львівського національного аграрного університету, канд. с.-г. наук Ігор Дидів (ліворуч) і співвласник компанії "Тетра-Агро" Сергій Прокопенко (праворуч)
Доцент кафедри садівництва і овочівництва Львівського національного аграрного університету, кандидат сільськогосподарських наук розповів сайту «Пропозиція» про нові дослідження і їх результати.                     - Зараз пора літніх... Подробнее

1
0