Спецможливості
Новини

Споживачі скаржаться на погіршення якості проса

06.06.2017
2351
Споживачі скаржаться на погіршення якості проса фото, ілюстрація
У квітні-травні поточного року споживачі стали інформувати про збільшення сміттєвих домішок, а також велику кількість вологої сировини, що не могло не вплинути на зниження торгово-закупівельної активності в даному сегменті ринку і розвиток цінової ситуації

Основне виробництво проса було зосереджено в Запорізькій і Херсонській областях, в яких валовий збір склав 27,33 і 22,72 тис. т відповідно. При цьому якісні показники проса врожаю 2016 року в більшості випадків характеризувалися як відповідні вимогам ГОСТу.

Але в квітні-травні поточного року споживачі стали інформувати про збільшення сміттєвих домішок, а також велику кількість вологої сировини, що не могло не вплинути на зниження торгово-закупівельної активності в даному сегменті ринку і розвиток цінової ситуації. Про це повідомляють аналітики ІА «АПК-Інформ», пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.com.

За даними експертів, виробництво проса в поточному сезоні скоротилося в середньому на 11,1% в порівнянні з показником роком раніше і склало 190 тис. т. Дана тенденція обумовлена ​​перш за все скороченням посівних площ (-3,3% до показника 2015/16 МР) і зниженням врожайності культури до 17,6 ц/га проти 18,9 ц/га роком раніше.

Виробництво проса в Україні (дані ІА «АПК-Інформ»):

У поточному сезоні ціни на просо підвищувалися ситуативно, що, в першу чергу, було обумовлено збільшенням попиту, а також якісними характеристиками пропонованої аграріями сировини. Так, після сезонного зниження цін на старті 2016/17 МР ціни попиту в серпні 2016 року зафіксувалися в діапазоні 3000-3800 грн/т СРТ і аж до жовтня істотним коректуванням не піддавалися.

У міру активізації попиту і скорочення кількості пропозицій зернової з високими якісними показниками ціни почали підвищуватися, при цьому пік їх зростання відзначався в березні цього року. Так, якщо з жовтня по лютий ціни на просо виросли в середньому на 200 грн/т, то тільки за березень ціна підвищилася на 300 грн/т - до 3400-4300 грн/т СРТ.

На думку операторів ринку, основною причиною ситуації, що склалася, була активізація попиту.

Однак низькі якісні характеристики пропонованої на ринку сировини і високі ціни часто не влаштовували покупців, які вже в кінці березня почали знижувати ціни попиту. В результаті за період з третьої декади березня по травень поточного року закупівельні ціни на ринку проса практично повернулися до показників, фіксувати в жовтні 2016 року.

«Наше підприємство вибирає більш якісне зерно калібром 1,5-1,7, але на ринку присутня сировина з різноманітними характеристиками. На мою думку, проблеми з якістю проса в Україні з року в рік одні й ті ж, що обумовлено досить складною технологією вирощування даної культури. Протягом сезону нерідко траплялося занадто волога і засмічена сировина, а більш якісне аграрії реалізовували, як правило, за максимальними цінами. Великотоннажні партії надходили на ринок досить активно, і навіть зараз, коли ряд компаній вже сформували необхідні запаси і призупинили закупівлі, сільгоспвиробники пропонують чималі (до 400 т) обсяги зернової», - коментує ситуацію учасник ринку Харківської області.

Ключові слова: просо, зерновые культуры

Інтерв'ю
Змінити своє життя та переїхати за кордон, до Європи, мріє зараз чи не кожен українець. Про те, чи настільки позитивним є цей досвід та яким чином будувати свою аграрну стратегію, аби завоювати
Восени 2018-го гіпермаркет «Ашан Україна» запускає проект «Фермерські товари» - на полицях магазинів будуть продаватися продукти, поставлені безпосередньо українськими фермерами. Про те, як

1
0