Спецможливості
Новини

Спекулятивні дії виробників капусти можуть принести збитки, - експерт

03.02.2017
997
Спекулятивні дії виробників капусти можуть принести збитки, - експерт фото, ілюстрація
Українським фермерам слід готуватись до того, що вигравати на можливому зростанні ціни з кожним роком буде все складніше через те, що надійність постачальника та якість його продукту щороку набувають більшої цінності і для роздрібних мереж і оптових компаній, не кажучи вже про експортерів

Виробники білокачанної капусти в Україні не поспішають з продажами наявних запасів в надії на те, що ціни на продукцію ближче до початку весни суттєво зростуть. Про це фахівцям «Інфо-Шувар» розповідають оптові компанії, які намагаються скласти графік закупівлі капусти на другу половину поточного сезону, пише propozitsiya.com з посиланням на infoindustria.com.ua.

За словами фахівця, оптова компанія намагалася знайти господарства, які б згодилися щомісяця поставляти 100 т капусти впродовж 3 місяців, але охочих не знайшлося. Кілька виробників відмовилися співпрацювати із закупівельниками. Свою відмову вони пояснили тим, що вже у березні ціни на капусту суттєво зростуть, тому зараз відмовляються навіть розмовляти про можливість довгострокової співпраці за фіксованою ціною.

У свою чергу незалежний експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман пояснила, що відповідні спекулятивні дії можуть з часом завдати виробникам збитки. «На жаль, поки далеко не всі українські виробники овочів розуміють, що спекулятивний підхід до ведення бізнесу є дуже ризикованим. Поточний сезон є яскравим доказом цього. Після незначного зростання у жовтні, ціни на капусту завмерли на критично низькому рівні і зараз лишаються такими. Зростає лише собівартість продукції через збільшення відсотку відходів у сховищах»,– прокоментувала вона.

Експерт впевнена: українським фермерам слід готуватись до того, що вигравати на можливому зростанні ціни з кожним роком буде все складніше через те, що надійність постачальника та якість його продукту щороку набувають більшої цінності і для роздрібних мереж і оптових компаній, не кажучи вже про експортерів.

Нагадаємо, за попередніми оцінками Мінагрополітики України в 2016 році валовий збір капусти в країні сягне 1760 тис.т, тобто зросте на 5% відносно 2015 року. Саме через це фахівці ринку вважають, що, в умовах майже повної відсутності експорту, ймовірність суттєвого зростання ціни на капусту до кінця сезону лишається дуже низькою.

За даними «Інфо-Шувар», станом на 30 січня на найбільшому в Західному регіоні оптовому ринку «Шувар» середня гуртова ціна на капусту становить 2,3-3,0 UAH/кг (0,07-0,10 EUR/кг). Ціни в господарствах формуються в діапазоні 1,5-1,8 UAH/кг (0,05-0,06 EUR/кг). Це майже в 2,5 рази нижче, ніж рік тому, а в еквіваленті європейської валюти сьогодні ціни на капусту знаходяться на найнижчому рівні за останні 5 років.

Інтерв'ю
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно

1
0