Спецможливості
Новини

Фахівець «Укравіт»: шкідники активізувалися практично на всіх культурах

06.07.2018
1135
Фахівець «Укравіт»: шкідники активізувалися практично на всіх культурах фото, ілюстрація

Цього року шкідники активізувалися практично на всіх культурах: від гороху до соняшника й кукурудзи. Про це повідомив Олександр Мигловець, кандидат с.-г. наук, керівник відділу розвитку продуктів і сервісів ЗЗР компанії UKRAVIT, передає propozitsiya.com. Зокрема, великою проблемою для різних культур цього року є попелиці, цикадки, оленка волохата, прихованохоботники.

 

Крім того, за словами фахівця, у цьому сезоні культури потерпають і від хвороб. Зокрема, на ячмені є різні плямистості, в тому числі сітчаста, на пшениці спостерігається сильне поширення піренофорозу, натомість фузаріоз колоса не так поширений, як у попередні роки.

 

“Піренофороз — відносно нова хвороба для нас, і не всі препарати її контролюють. Ми застосовували Тірекс (д. р. пропіконазол), Капітал (д. р. азоксистробін), Акула (д. р. прохлораз). У першу чергу від піренофорозу потерпає Захід України через більш сприятливий для нього вологий клімат та нижчу, ніж в інших регіонах, температуру”, — пояснив О. Мигловець.

 

Натомість на Півдні України посіви ріпака та гірчиці потерпають від капустяної молі. “Дуже велика проблема з капустяною міллю, тому застосовували норми вище рекомендованої. Наш Хлорпиривіт Агро — максимальна норма 1,5 л/га, тому давали 1,5–1,7 л/га, але збільшували норму робочого розчину, щоб пробитися до нижніх ярусів культури, і додавали прилипач”, — зазначив фахівець.

 

Надія Лядецька, n.liadetska@univest-media.com

Інтерв'ю
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее

1
0