Спецможливості
Статті

SPACE 2013: вперед за інноваціями!

08.10.2013
543
SPACE 2013:  вперед  за інноваціями! фото, ілюстрація

Цьогорічна виставка SPACE запам’ятається надовго: крім того, що було побито рекорд із кількості інноваційних продуктів, її територію було розширено, збільшилась кількість не тільки експонентів (як місцевих, так і закордонних), а й відвідувачів.
Подивитися та ближче познайомитися із цими інноваціями приїхали гості з усього світу — загалом 114 591 відвідувач. І найприємніше те, що вітчизняні фахівці теж не оминули своєю увагою цей захід. Побували на SPACE і делегації Білоцерківського НАУ, і Чернігівської торгівельно-промислової палати (ТПП). Та й серед експонентів були наші земляки.

А. Назаренко
a.nazarenko@univest-media.com

Цьогорічна виставка SPACE запам’ятається надовго: крім того, що було побито рекорд із кількості інноваційних продуктів, її територію було розширено, збільшилась кількість не тільки експонентів (як місцевих, так і закордонних), а й відвідувачів.
Подивитися та ближче познайомитися із цими інноваціями приїхали гості з усього світу — загалом 114 591 відвідувач. І найприємніше те, що вітчизняні фахівці теж не оминули своєю увагою цей захід. Побували на SPACE і делегації Білоцерківського НАУ, і Чернігівської торгівельно-промислової палати (ТПП). Та й серед експонентів були наші земляки.
Конкурсне журі обрало цього року 64 проекти із поданих 178 заявок. Серед пошанованих переможців 50 отримали нагороду «одна зірка», а 14 — «дві зірки». Тож які саме інновації були представлені цього року? Почнемо з «однозіркових».

Широкий спектр новинок на SPACE представили виробники обладнання для молочної галузі. Так, фахівці з «того боку Атлантики» (компанія Milkrite, США) удосконалили систему такого звичного для усіх молочарів доїльного апарата. В доїльних стаканах використано трикутну дійкову гуму, яка значно зменшує навантаження та пошкодження дійок під час доїння. Таку саму функцію виконує і стакан завдяки встановленому в ньому отвору для повітря — на відміну від звичайних апаратів, де отвір для повітря — у колекторі. Таким чином зменшується вакуумний тиск, не відбувається зворотного потоку молока у стакані, а дійки після доїння залишаються сухими та непошкодженими — це запобігає потраплянню збудників інфекцій у дійковий канал.

Французька компанія ORVALEX отримала одну «зірку» за розробку автоматичної годівниці для корів — Broiminute. Нове обладнання полегшує процес приготування суміші концентратів для корів: корми подрібнюються безпосередньо перед їхнім подаванням у кормовий лоток (продукт залишається свіжим, не окислюється, не пошкоджується та зберігає свою поживну цінність). А для фермера це економія часу та кормів.

Вкотре представила свої інновації на SPACE 2013 і компанія I-TEK — виробник обладнання для свинокомплексів (Франція). Провідний продукт компанії – клітка для опоросів LACTEK — отримала новий етап розвитку: віднині це SOW-GOOD. Що ж у ній такого особливого?
Окрім низки нових пристосувань та функціональних можливостей, розробники обладнали клітку інноваційною підйомною підлогою у гнізді поросят, яка виконана із пластикової решітки Н20. Нова концепція дає змогу скоротити час на прибирання та миття підлоги, поліпшити санітарний статус приміщення та комфорт поросят. Під час її розробки фахівці зробили акцент на ергономіку для полегшення повсякденної роботи із догляду за тваринами, спрощення монтажних робіт і, що найголовніше, — на можливість обладнання адаптуватись до розширення або реконструкції свинокомплексу. Зменшені за висотою ребра жорсткості решітки дають змогу уникнути розбризкування води, поліпшуючи комфорт роботи працівників під час миття обладнання. Також ребра решіток підйомної підлоги підсилені вздовж шасі у клітках для свиноматки з метою уникнення їхнього продавлювання під вагою тварини.
Ще одне обладнання, яке отримало одну «зірку», — система для утримання курей-несучок Combi Pullet. Для утримання несучок за альтернативними системами (у вольєрах) необхідно спеціально виводити кроси птиці, яка легко та швидко адаптується до таких виробничих умов. Компанія Farmer Automatic (Німеччина) розробила інноваційну вольєро-кліткову систему для утримання курей-несучок. Добових курчат поміщають у клітки верхніх ярусів, закриті лише наполовину. Коли птиця підростає (з 14-добового віку), вона може вільно пересуватися ярусами та знаходити сідало для кладки яєць. За потреби клітки можна перекрити, зачинивши бокові стінки: конструкція легко трансформується із вольєрної у кліткову.

Компанія IMV Technologies отримала цього року дві відзнаки: за інновацію в обладнанні для штучного осіменіння корів — одну «зірку», а за засіб для консервації сперми індиків — дві. Так, нова головка катетера Alfa для штучного осіменіння корів запаяна за допомогою ультразвуку. Це найпопулярніший продукт компанії — він не тільки робить роботу з осіменіння швидкою та ефективною, а ще й до того ж чисто вводить розчинену сперму у піхву.
Засіб для консервації Nexcell дає можливість зберігати сперму індиків понад 30 хв. Команда науковців розробила інноваційний продукт, який не містить антибіотиків та дає змогу зберігати сперму за температури 4°С. За результатами досліджень, проведених науковцями на італійських птахофермах, відсоток запліднюваності за використання сперми через 6 год після її отримання не відрізнявся від показника за використання сперми через 30 хв після її взяття. Це дає змогу утримувати чоловічі та жіночі особини батьківського поголів’я індиків окремо, тим самим поліпшуючи санітарний та епідеміологічний стан птахоферм.

Також один із «двозіркових чемпіонів» — французька компанія Marechalle  pesage з обладнанням для зважування великої рогатої худоби. Воно включає в себе автоматичну систему з автономними вагами, які працюють без втручання людини, та активатор воріт для замкнення/відімкнення. Контролювати ворота за допомогою педалі може також і скотар.
Ця виставка була багата на «рогатих зірок». Адже відома вона представленням не тільки нових технологій, а й найкращих досягнень сучасної французької генетики. Тварини молочних та м’ясних порід «змагалися» на ринзі за призові місця та за високі ціни продажу з аукціонів. І хоча останні досягали чималих рівнів, це не відлякувало «мисливців» за найкращою генетикою, особливо закордонних, від бажання  придбати собі видатну тварину.
Загалом серед інновацій, презентованих на таких міжнародних заходах, як SPACE, простежується чітка тенденція до мінімізації впливу людського фактора на виробничі процеси. Такий підхід, популярний нині в Європі, покликаний економити не тільки час фермера, а й запобігти негативному впливу процесів виробництва на навколишнє середовища та й на самих тварин.
Тож аби бути у курсі останніх новинок у секторі тваринництва, обов’язково завітайте на виставку SPACE наступного року — отримаєте масу цікавої інформації та приємних вражень.

Інтерв'ю
Серед аграріїв ходять чутки про можливе банкрутство деяких крупних дилерів ЗЗР. У зв’язку з цим як дистрибутори, так і покупці ЗЗР усе частіше замислюються над тим, що далі буде з ринком пестицидів, як він працюватиме, як зміниться правила... Подробнее
Вихід на зовнішні ринки все частіше стає закономірним етапом розвитку успішного бізнесу. Втім, перед керівником, що прийняв рішення про зовнішню експансію, традиційно постає багато запитань. І хоча

1
0