Спецможливості
Новини

Рада реформувала законодавство щодо виробництва й реалізації цукру

04.09.2018
766
Рада реформувала законодавство щодо виробництва й реалізації цукру фото, ілюстрація

Сьогодні, 4 вересня, Верховна Рада України схвалила в повторному другому читанні проект закону №4532 про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва й реалізації цукру, передає propozitsiya.com з посиланням на Depo.UA.

За відповідний законопроект проголосували 263 народні депутати, передається в повідомленні. Згідно з пояснювальною запискою, законопроект №4532 враховує потреби регіонів та сприяє переведенню бурякоцукрової галузі у регіонах на ринкові засади.

Проект закону розроблено з метою відміни ЗУ "Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру" як такого, що не виконав поставлених завдань, не сприяє сталому функціонуванню бурякоцукрової галузі на ринкових засадах та не забезпечує подальшого розвитку галузі, та ЗУ "Про внесення зміни до статті 5 ЗУ "Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції", яким відповідно до ЗУ "Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру" передбачена норма щодо обов'язкових мінімальних цін на реалізацію (продаж) цукрових буряків для виробництва цукру квоти "А" і цукру квоти "А".

Як відомо, В Україні стартував сезон цукроваріння, проте очікувати рекордів не варто. За даними асоціації «Укрцукор», вже в новому сезоні почали роботу 5 цукрових заводів.

У 2017 році галузь трохи поліпшила показники виробництва виготовивши 2,14 млн т цукру, проти 2 млн тонн в 2016 році. «У поточному році виробництво залишиться на тому ж рівні, незважаючи на скорочення кількість працюючих заводів. Про плани на цей сезон заявило 42 підприємства, проти 46 в минулому сезоні. Ми очікуємо, трохи менше 2 млн тонн виробленого цукру в цьому році »- коментує Анастасія Скібчук, аналітик компанії Pro-Consulting.

Завдяки падінню курсу гривні, собівартість української солодкої продукції, виражена в доларах США, стала менше, і вона отримала додаткову конкурентну перевагу на міжнародних ринках. Цей фактор сприяв зростанню експорту не тільки цукру, але і кондитерських виробів. За перші три квартали поточного року поставки в інші країни зазначених товарів збільшилися в грошовому вираженні на 51% в порівнянні з 9 місяцями 2016 року - з $ 168 млн до $ 316 млн.

Українська солодка продукція має широку географію продажів, що охоплює країни Азії, Африки та СНД. При цьому, на даному ринку немає вираженого лідера за обсягами експорту, оскільки частки продажів між країнами розподіляються рівномірно, а значить і немає залежності від певного покупця. Великі обсяги припадали на ринки Шрі-Ланки (6,7%), Лівії (6,1%), Туреччини (5,5%), Кот-д'Івуару (5,2%), Азербайджану (5%).

Інтерв'ю
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее
Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) офіційно працює в Україні з лютого 2016 року. Служба була утворена відповідно до постанови КМУ від

1
0