Спецможливості
Новини

Відбулось засідання робочої групи з напрацювання позицій щодо земельної реформи

18.01.2019
731
Відбулось засідання робочої групи з напрацювання позицій щодо земельної реформи фото, ілюстрація

Спікер парламенту Андрій Парубій висловив сподівання, що парламент у 2019 році ухвалить рішення про відкритий ринок землі. Робоча група на базі аграрного парламентського комітету розробляє законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення в Україні. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на заступника голови комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин, нардепа від БПП Олександра Бакуменко.

"Торік на базі аграрного комітету ми створили потужну робочу групу, куди ввійшли асоціації, які представляють всіх від маленького фермера до великого товаровиробника, фахівців цього ринку, 20 нардепів та науковців. На базі комітету ми зараз розробляємо проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення", - сказав Олександр Бакуменко.

Він пообіцяв, що законопроект передадуть громадам, сільським радам, ОТГ для зворотнього зв'язку.

Зі свого боку, спікер парламенту Андрій Парубій висловив надію, що Верховна Рада цьогоріч зможе ухвалити закон про ринок землі.

Нагадаємо, 18 січня 2001 року Верховна Рада України ухвалила закон № 2242-III, яким встановила, що тимчасово, до ухвалення Земельного кодексу, власники паїв не можуть продавати, дарувати або іншим чином відчужувати земельні ділянки - проте зможуть передавати їх у спадщину та продавати для державних і громадських потреб.

Земельний кодекс № 2768-III було ухвалено парламентом 25 жовтня того ж року. Документом встановили, що до 1 січня 2005 року не можна продавати або відчужувати землі для ведення с/г господарства та паї (дозволяється обмін, передача у спадщину та вилучення для суспільних потреб). Відтоді це називають мораторієм на продаж с/г земель. Дію цієї тимчасової заборони продовжували 9 разів (у 2004, 2006, 2008, 2010, 2011, 2012, 2015, 2016 і 2017 роках).

Цього разу у Верховній Раді зареєстрували 16 варіантів законопроектів стосовно цієї заборони. В результаті депутати проголосували за продовження мораторію до 1 січня 2020 року.

До складу робочої групи входять народні депутати України – члени Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, представники Мінагрополітики, Держгеокадастру, ННЦ «Інститут аграрної економіки»,  Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», «Української аграрної конфедерації», «Всеукраїнської Аграрної Ради», «Аграрного союзу України», «Асоціації фермерів та приватних землевласників України», Асоціації «Свинарі України», Національної асоціації цукровиків України, Асоціації виробників молока, Асоціації «Союз птахівників України», Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, експерти Світового Банку та проекту USАID «Агросільрозвиток».

Інтерв'ю
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно
брак ЗЗР
Засоби захисту рослин — одна з дефіцитних позицій серед ресурсів для проведення посівної та отримання якісного врожаю. Про це зазначає керівник ФГ «Агрофірма Базис» (5 тис. га у Черкаській області) Володимир Осадчий, пише УНІАН. «Ми... Подробнее

1
0