Спецможливості
Статті

Sommet de L`ELEVAGE Коли все вдається

09.11.2015
827
Sommet de L`ELEVAGE Коли все вдається фото, ілюстрація

Із 7 по 9 жовтня 2015 року французьке місто Клермон-Ферран приймало черговий Саміт тваринників. Виставка, яка, безперечно, гідна уваги,  на сьогодні є однією із найбільш масштабних і знаних серед аналогічних заходів не тільки на території Франції, а й в усій Європі.

Із 7 по 9 жовтня 2015 року французьке місто Клермон-Ферран приймало черговий Саміт тваринників. Виставка, яка, безперечно, гідна уваги,  на сьогодні є однією із найбільш масштабних і знаних серед аналогічних заходів не тільки на території Франції, а й в усій Європі.

Л. Крюкова
l.kryukova@univest-media.com

Саме така тенденція стрімкої популярності цього заходу простежується останніми роками. І це, безумовно, велика заслуга організаторів виставки (не можна не згадати в цьому сенсі її нового очільника — пана Жака Шазале, який другий рік поспіль докладає чималих зусиль для успішного втілення інноваційних рішень, не забуваючи при цьому про збереження давніх традицій), представників міської влади, а також тих фахівців, які працюють, як то кажуть, «у полях», популяризуючи цей захід в інших країнах.
Ще напередодні проведення заходу нас поінформували про деякі складнощі, які виникли під час підготовки виставки. А саме про напружений епізоотичний стан у центральних регіонах Франції щодо блютангу (детальніше про це ви можете прочитати у статті «BTV крокує по Європі… або Як блютанг грабує фермерів», стор. 146). У зв’язку із цим керівництво міжнародного Саміту із тваринництва було змушене скасувати всі презентації великої рогатої худоби, призначені на відповідні дати проведення виставки. Що ж, це стало неприємною новиною для мене як журналіста, але, попри це, я вирушала до м. Клер­мон-Ферран із повною впевненістю, що цьогорічний Саміт буде, як і завжди, на висоті. Саме так і сталося… Отже, про все по-порядку.
Блютанг — не перешкода!
Уже в день мого прибуття до Клермон-Феррана відразу відчула на собі по-ді­ловому активний ритм Саміту: на вечір у мерії міста було заплановано проведення прес-конференції за участі Олів’є Біанші, мера міста, та Жака Шазале, президента виставки (про нього вже згадували на початку статті і неодмінно розкажемо у наступних публікаціях). Спеціально за­­прошеним гостем офіційного вечора був міністр сільського господарства Румунії Даніель Кос­тянтин, і це цілком очікувано. Адже саме в цьому році делегація Румунії отримала статус почесних гостей виставки, а на вході до Між­народного павільйону для неї було відведено стенд для презентації досягнень тваринницької галузі. Отже, на таку значну подію, як прес-конференція, я не могла не піти.
Слід сказати, що будівля мерії розміщена в самому серці Клермон-Феррана, його стародавньому центрі, поруч зі знаменитим Кафедральним собором Вознесіння Діви Марії. Офі­ційна частина заходу проходила у діловій дискусійній атмосфері. Мер міста Клермон-Ферран одразу, не вагаючись, задав тон зустрічі:
«Міською адміністрацією разом із керівництвом Саміту було організовано цю зустріч. Нам є чим гордитися, адже Саміт тваринників на сьогодні є однією із найвагоміших виставок тваринницького напряму в Європі. Безперечно, для нашого міста велика честь бути причетними до організації цієї виставки, а також приймати велику кількість відвідувачів, серед яких більшість — фахівці-тва­ринники, а також безліч зацікавлених. Звісно, такому успіху передувала наполеглива підготовка на всіх етапах організації. Так, для того, щоб прийняти нових експонентів і створити для їхньої роботи найкращі умови, виставкова площа була збільшена на 5000 м2 завдяки проведенню зовнішньої реконструкції. Внутрішній виставковий простір також отримав 400 м2 додаткової площі».
До речі, Регіональна рада департаменту Овернь, що є власником зазначених вище виставкових залів, обіцяє до 2016 року збільшити площу Саміту ще на 25 000 м2. Звучить вражаюче, чи не так? З боку журналістів на презентаційному заході було поставлено чимало запитань… Звичайно, розпитували і про блютанг.
«Ми переживаємо важкий час, — розпочав свою відповідь Жак Шазале, президент Саміту. — На деяких тваринників нині впливає низка негативних факторів: економічна криза, посуха… І на довершення цього всього — катаральна лихоманка овець, яка все блокує». Після чого додав: «Як ви можете пояснити те, що хвороба, яка не передається людині і жодним чином не впливає на санітарну якість м’яса, паралізує не лише Саміт із тваринництва, а й, що найголовніше, — блокує перевезення тварин і, відповідно, експорт?»
Так, у деякому сен­­сі блютанг де­­­­­­що по­­псував загальний виг­­ляд виставки, та й пусті стійла на стендах ВРХ мо­­лочного та м’яс­ного напрямів не додавали позитивних емоцій (звісно, у цьому я переконалась, побачивши все на власні очі наступного виставкового дня). І все-таки вдалося багато чого! Саме такої думки був і Жак Шазале, який розповів про ноу-хау виставки:
«На доповнення до традиційних візитів на ферми протягом 6 жовтня для зарубіжних відвідувачів виставки будуть організовані спеціальні екскурсії від самого ранку і до вечора. Ці тури комплексно-тема­тичні: окремо — м’ясний напрям ВРХ, окремо — молочний, також буде поїздка на овечу ферму, а ще генетичний на­­прям — по лімузинській породі». Може, це й цікаво, але, як на мене, якось дорогувато, адже коштувала подібна екскурсія 30 євро з персони. Звісно, були охочі навіть попри те, що інколи тури розпочиналися не в Клермон-Феррані, а, наприклад, у Ліоні. Так, одна моя добра знайома, журналістка із Пів­­ден­ної Аме­­рики Девора До­­рен­штейн, побувала на такій екскурсії і, незважаючи на втому та деякий дискомфорт (адже приїхала на прес-конференцію одразу після візиту на ферму, із дорожніми валізами в руках, як то кажуть, одразу «із корабля на бал»), залишилася задоволеною.

Зустрічі на виставці… або у пошуках тварин
Перший виставковий день розпочався рано: близько восьмої я вже ходила серед яскраво представлених стендів експонентів, спостерігаючи, як вони скрупульозно готуються до роботи на виставці. До речі, такий ранковий променад завжди ко­­рисний для журналістів, адже коли як не зранку можна більш-менш спокійно поспілкуватися із учасниками ви­­став­­ки, без пе­­­решкод роздивитися представлену ни­­­­­­ми продукцію та зробити як­­­­най­­кращі фотографії.
 Так, на стенді бельгійської компанії BBG я познайомилася з її екс­порт-менед­жером Ка­­роль Делум. Мою ува­гу привернули інформаційні матеріали цієї компанії про досить нез­вич­ну для нас, українців, м’ясну породу ВРХ. Зро­­­­зу­міло, що самих тварин вони не привезли, а от поспілкуватися про них нам вдалося.
«Наша компанія завжди бере участь у таких заходах. І хоча тварин ми не привезли, та виставкою задоволені. Ми зустрілися зі своїми дистрибуторами, сподіваємося на встановлення нових міжнародних контактів. Генетику, з якою працює компанія BBG, доволі добре знають тваринники Франції, Німеччини, Нідерландів, Румунії, Іспанії тощо. Звісно, цікавий для нас і східний вектор розвитку, — розпочала розмову Кароль. На моє питання про особливості бельгійської біло-голубої породи чарівна бельгійка відповіла:
«Ця порода — найм’ясніша зі всіх відомих м’ясних порід! Здебільшого її використовують для схрещування з іншими породами для поліпшення виробничих показників, м’ясних характеристик. Окрім цього, для корів цієї породи характерні легкі отелення та хороша адаптація до кліматичних умов (єдиний мінус — вони погано витримують спеку)».
 Також мене порадувала ще одна зустріч на виставці — у Міжнародному павільйоні я на­­трапила на стенд своїх колег-спів­віт­чиз­ників – компанію «Київсь­кий міжнародний конт­рак­товий ярмарок», ві­­дому в Україні такими виставками, як ІнтерАгро, Agro Animal Show, «Зернові технології». Чесно кажучи, тепле відчуття гордо­сті від цієї зустрічі супроводжувало мене всі виставкові дні. Адже, окрім стендової участі, Сергій Висоцький і Лариса Філіпова, представники цієї компанії, зробили чудову презентацію аналогічних Саміту українських заходів. І народу, скажу я вам, було багато. Отже, інтерес до України як до бізнес-партнера є, і він чималий. І в цьому, як на мене, неабияка заслуга Сергія Мезіна, представника компанії — організатора вис­тавки Саміт тваринників в Україні, який докладає неабияких зусиль для подальшого розвитку відносин між двома країнами.
  Окремо хочеться сказати декілька слів про організацію щоденних поїздок у фермерські господарства. Пропозицій щодо таких візитів було досить багато: лімузини, голштини, шароле чи монтбельярд (і це тільки ВРХ! Вибір був справді різноманітний) — обирай будь-яку по­­роду, підходь до міжнародної реєстраційної стійки, «кучкуйся» до певної групи й автобусом вирушай на ферму. Щоправда, суперажіотаж здебільшого простежувався біля вивішених на рецепції списків. А як доходило до справи, то кількість бажаючих зменшувалася. «Так це й добре!» — скажу я вам. Адже коли на початку туру я побачила список із 63 претендентів, заявлених «на монтбельярд», то, чесно кажучи, перехотілося і їхати... Врешті-решт, ра­­зом зі мною поїхало всього 15 осіб. І це була ідеальна поїздка на ферму!

 «Незірковий» час пана міністра
Арсенал правоохоронців у день приїзду Стефана Ле Фоля був вражаючим, гідним самого пана міністра. Проте міністр сільського господарства відмовився від традиційної поїздки «в поле», аби закритися в тісній залі, куди пускали лише провідних спеціалістів галузі та журналістів. Отже, у Між­на­родному центрі панувала досить напружена атмосфера, всі очікували на виступ Стефана Ле Фоля та його коментарі щодо катаральної лихоманки овець. Міністр, м’яко кажучи, «звучав» непереконливо:
«На цьому етапі перемовин підписано лише іспанський протокол з експорту. Він передбачає можливість експортування худоби із забороненої зони через 10 днів після повторної вакцинації. Щодо тварин, які перебувають у зоні нагляду, — достатньо буде проведення ПЛР та дезінсекції». Щодо інших випадків — абсолютна неясність. Міністр виглядав невпевнено, багато разів ви­­правляв себе, було помітно, що він почувався незручно, хоча й намагався це приховати, при цьому неодноразово кидаючи такі фрази, як «ми працюємо (...), ми намагаємося рухатися вперед (...), ми тримаємо ці теми в полі зору, намагаємося слідкувати». Проте Патрік Бенезі, президент Регіо­нальної федерації синдикатів сільсько­господарських працівників (РФССП) Центра­ль­ного масиву, заявив: «Багато тваринників скоро не зможуть годувати і утримувати свою худобу. Який же план Б для цих тварин?». Своєю чергою Пас­каль Леруссо, координатор Зо­­­ни походження м’яс­них порід, підкреслив: «До кінця року 500 тис. голів худоби має бути експортовано із Центрального масиву. Торгівля повинна швидко відновитися». Отже, після такої «зіркової» зустрічі залишилося більше питань, аніж відповідей…

Український колорит виставки… або Як силосна кукурудза посприяла візиту на Саміт
Приємним сюрпризом на виставці став приїзд української делегації. Цю поїздку було організовано компанією «Лімагрейн», виз­на­­ним європейським лідером із виробництва насіння силосної кукурудзи та зернових культур і третьою у Європі із виробництва насіння соняшнику й ріпаку. Саме силосна кукурудза стала своєрідною Green Card для українських аграріїв, які обрали для свого господарства «лімагрейнівське» насіння. Слід сказати, що програма делегації з України була надзвичайно насиченою. Детальніше про це розповів мені Віктор Карбівський, комерційний директор «Лімагрейн Украї­на»: «Ще перед поїздкою на виставку у нас було заплановано декілька ділових візитів. Так, ми побували у центральному офісі нашої компанії (м. Клермон-Ферран), у лабораторії (м. Сезо, регіон Овернь), сучасному науковому центрі та на агропромисловому комплексі (м. Еннезат, регіон Овернь), що розміщений у самому центрі долини Лимань, де, до речі, й розпочалася історія бренда LG. Саме цей насіннєвий завод з повним технологічним циклом (від збирання врожаю до пакування) є одним із найбільших у Європі, з потужністю виробництва більше 2 млн п.о. кукурудзи та іншого насіння». Крім цього, українці відвідали фермерське господарство не­­по­­далік Клер­мон-Феррана, яке, втім, як і більшість французьких ферм, — сімейного типу та спеціалізується на вирощуванні силосної кукурудзи, пшениці та цукрових буряків.
Звісно, мені цікаво було дізнатися, як саме, за яким принципом формувалась група з українців, яким випала чудова нагода взяти участь у цій поїздці. «Основний акцент було зроблено на ті господарства, які займаються молочним напрямом тваринництва, як то кажуть, «не стоять на місці», а постійно перебувають у пошуку нових рішень та ідей, — залюбки відповідає пан Віктор на моє запитання. — З деякими підприємствами, такими як ТОВ “Вітчизна” або ПСП “Пісківське”, ми працюємо тривалий час, з іншими — розпочали нещодавно, але результати люди бачать, нам довіряють. І це головне для нас!»
На сьогодні компанія «Лімагрейн» пропонує для українських фермерів три спеціалізованих гібриди: ЛГ 3232, ЛГ 3285 і Джоді. За словами пана Віктора, всі вони мають «високий потенціал накопичення СР та високу перетравність силосу». Тож у вітчизняних виробників м’ясо-молочної продукції є чудова можливість збільшити продуктивність та рентабельність свого підприємства завдяки правильному використанню своєї кормової бази.
Отже, попри щільний графік роботи українських аграріїв на вис­­тав­ці, мені вдалося особисто поспілкуватися із деякими з них. Від себе скажу, що всі, хто приїхав на Саміт, висловлювали щире задоволення від організації поїздки та самої виставки. Тож інформація із перших вуст — своїми враженнями охоче діляться представники делегації…

Інтерв'ю
Українська делегація на продовольчій виставці в Японії. Крайній праворуч - Юрій Луценко
Японія, як відомо, — одна з найзаможніших країн світу. При цьому за кількістю населення лише трохи поступається Росії. А ще дуже обмежена в земельних ресурсах, тож більшістю продуктів забезпечити себе не може. Це робить ринок «країни сонця... Подробнее
Зовсім недавно в Української зернової асоціації з'явився новий керівник - Микола Горбачьов. Ми поговорили з ним про проблеми, які хвилюють УЗА, прогнози на нинішній сезон і особисте бачення бізнес

1
0