Спецвозможности
Новости

Софіївський святковий зоресвіт

05.06.2008
589
Софіївський святковий зоресвіт фото, иллюстрация

Всеукраїнський фестиваль художньої творчості серед колективів аграрних вузів, започаткований Міністерством аграрної політики України, вперше було проведено 24 жовтня 2001 р. на базі Уманської державної аграрної академії (тепер університет), що розташований біля славнозвісного дендропарку “Софіївка”. Саме тому фестиваль дістав назву “Софіївські зорі”. Його основна мета — реалізація Національної програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства, а також активізація та популяризація творчої діяльності аматорських колективів.


Цей конкурс, аналогів якому за масштабністю та виконавською майстерністю в нашій країні немає, проводять у чотири етапи. Спочатку, впродовж вересня-грудня кожен навчальний заклад визначає, хто відстоюватиме добре ім’я своєї Alma Mater на подальших етапах. Перший щабель фестивальних сходів завжди найширший, щоб на нього могли стати десятки тисяч виконавців. Цього року їх було понад 80 тисяч.
Другий етап (січень-квітень) — обласний та третій (квітень-травень) — регіональний проходять у базових вищих аграрних закладах, які визначає Центральний організаційний комітет. Цього року учасників регіональних конкурсів гостинно приймали Київський та Луганський національні та Львівський державний аграрні університети, а також Кримський державний агротехнологічний університет.


До заключного туру в Умані через “відбірне сито” попередніх етапів вдалось “просіятися” лише 86 кращим колективам і виконавцям з 45 вищих аграрних навчальних закладів.
Одразу ж зазначимо, що останній фестиваль суттєво відрізнявся від попередніх. Насамперед тим, що кожного року юні аграрії змагаються в нових номінаціях. Торік це були естрадні пісні й танці. Нинішньої ж осені панував фольклор. Конкурсанти виборювали лауреатські лаври відразу в чотирьох номінаціях: серед солістів, музикантів, хорових і танцювальних колективів. До речі, державного зразка. Адже цього року “Софіївські зорі” отримали державну підтримку — їх взяв під свій патронат Прем’єр-міністр України Віктор Янукович.


Щоправда, від того фестиваль не забагатів — на його проведення не витрачено ні копійки з Держбюджету. Фінансування, як завжди, стало можливим за рахунок позабюджетних коштів і внесків спонсорів. Серед них — Черкаська облдержадміністрація й Уманська мерія, Всеукраїнський благодійний фонд підтримки сільської молоді “Надія ХХІ сторіччя”, ДАК “Хліб України”, НАК “Украгролізинг”, ЗАТ “Зерно України”, концерн “Укрспирт”, видавництво “Вища освіта” та інші.
Святкового настрою учасникам фестивалю додала ще одна непересічна подія — 160-річчя заснування Вищого училища садівництва, яке тепер зветься Уманський державний аграрний університет.
Та справжнє свято кожен учасник намагався зробити собі сам. І хоча не всім дістались лаври, та переможених в Умані не було. Адже кожен став багатшим на нові враження й друзів.

Интервью
Rebiyar1
Сегодня наш собеседник - Антуан Ребийар, бизнес-директор New Holland Agriculture в Украине, Молдове, странах Балтии и Финляндии. Он живет и работает в Украине уже более четырех лет, впрочем, для
Олег Вагин более всего примечателен своей открытостью и готовностью делиться секретами выращивания многих растений. В последние годы он полностью сконцентрировался на выращивании голубики, перейдя от выращивания саженцев до закладки... Подробнее

1
0