Спецможливості
Новини

"Соціальні продукти" в Україні можуть зникнути

08.02.2017
1413
"Соціальні продукти" в Україні можуть зникнути фото, ілюстрація
В Україні найближчим часом можуть повністю скасувати державне регулювання цін на продукти харчування. З такою пропозицією на Кабінет міністрів планує вийти Міністерство економічного розвитку і торгівлі

В Україні найближчим часом можуть повністю скасувати державне регулювання цін на продукти харчування. З такою пропозицією на Кабінет міністрів планує вийти Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ). Проект відповідної постанови вже готується і незабаром буде винесений на обговорення громадськості, повідомляє  propozitsiya.com з посиланням на ukranews.com.

У нинішній ситуації, за висновком МЕРТ, регулювання цін не дає практично ніякого ефекту. "Результатом пілотного проекту є підтвердження попередніх висновків Мінекономрозвитку за низьку ефективність існуючих способів цінового регулювання", - зазначають у відомстві.

Нагадаємо, в четвертому кварталі 2016 року по всій країні проходив експеримент з тимчасового скасування регулювання цін на продукти, який, за висновком МЕРТ показав позитивний результат. На період жовтень - грудень були скасовані норми по максимальній торговельній надбавці в розмірі 15% -20% на 17 груп товарів, зокрема, на крупи, м'ясо, молоко, борошно, ковбаси, яйця, сир, сметану, масло.

Міністерство проаналізувала динаміку цін на продовольство і дійшло висновку, що в 4 кварталі 2016 року при загальній кумулятивній інфляції в 5,6% проти 1,4% в 2015 році, ціни на продукти харчування росли меншими темпами - 4,5% проти 5,4 %. Характер зміни цін по 17 групах товарів, де було призупинено регулювання, практично не відрізнявся від 2015 року. В обох випадках в межах 3% -10% ціни зросли по 7 групам товарів, більше 10% - по 5-ти.

Найбільше зростання за 4 квартал 2016 року показали молочні продукти (10% -22%) і курячі яйця (40%). Зростання молочної групи товарів в МЕРТ пояснюються сезонними факторами - в минулому році через сезонного спаду виробництва ціни в той же період росли на 9% -16% і зростанням закупівельних цін на молоко в українських фермерів (45% за 3 місяці) на тлі дворічних максимумів світових цін і підвищеного попиту на молочну продукцію.

Разом з тим, незважаючи на зростання цін, фактичні ціни на яйця на кінець грудня 2016 року було нижче торішніх - 20,95 грн за десяток проти 24,27 грн.

Також, за результатами аналізу експерименту, Мінекономіки підтвердило відсутність ефекту від встановлення і нормативів рентабельності в розмірі від 2 до 15% в залежності від регіону і виду продукції, оскільки фактична рентабельність виробництва харчових продуктів, значно вище і тільки офіційно за даними Держстату склала 4,8 % за 2015 рік.

Інтерв'ю
голова Української асоціації молодих фермерів Дмитро Мічурін
З розвитком агросектору України підвищуються і вимоги до фахівців аграрної галузі. Навчальні програми профільних вузів все ще часто не відповідають ні вимогам агрокомпаній, ні швидкості розвитку сучасних технологій в АПК. Тому все більший... Подробнее
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     

1
0