Спецможливості
Новини

Зниження врожаю гороху штовхає його вартість вгору

21.08.2018
1219
Зниження врожаю гороху штовхає його вартість вгору фото, ілюстрація

З кінця липня в Україні відзначається тенденція зростання цін на фуражний горох (майданчик СРТ-порт). За 3 тижні експортні ціни на горох в Україні зросли в середньому на 500 грн/т, пише propozitsiya.com з посиланням на  дані ІА «АПК-Інформ».

Основну підтримку цінам надала ситуація на суміжних ринках. Також зростання цін сприяє недостатньо активне надходження на ринок пропозицій даної зернобобовою.

В поточному сезоні українські виробники збільшили площі посіву гороху, навіть попри зниження світових цін, проте посушлива погода навесні та опади під час збирання зменшили врожайність та валовий збір. Про це повідомляється на сайті «Електронної зернової біржі України».

«Станом на 20 серпня в Україні з 428 тис га (98% площ) намолочено 795 тис. тонн гороху з врожайністю 1,86 т/га. В минулому сезоні українські аграрії зібрали 1,1 млн т гороху та експортували майже 800 тис. тонн», — йдеться у повідомленні.

За підрахунками експертів, зниження врожайності й зростання цін на зернові призвели до підвищення закупівельних цін на горох на 5-6 $/т до 190-195 $/т або 6200-6400 грн/т з поставкою в порт.

«Зростання курсу долара стало додатковою причиною збільшення гривневих цін, які з початку серпня виросли на 300-400 грн/т та сягають 5500-5700 грн/т на франко-елеваторах. Через низькі закупівельні ціни на горох на початку сезону аграрії не поспішали продавати великі партії зернової. Зростання цін до рівня минулого року активізує торгівлю горохом в найближчий перспективі», — кажуть на біржі.

Інтерв'ю
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее
Наталія Савченко
Кораген®, Гранстар® Голд, Сальса®, Вінцит® Форте — назви цих високоефективних засобів захисту рослин добре знайомі більшості агровиробників і фермерів не лише України, а й багатьох країн світу. Втім, у наших рідних фермерів ці назви до... Подробнее

1
0