Спецвозможности
Новости

Сильні об’єднання українських агровиробників — предмет уваги Європейського Союзу

05.06.2008
1438
Сильні об’єднання українських агровиробників — предмет уваги Європейського Союзу фото, иллюстрация

На черговій прес-конференції, організованій у зв’язку з першим читанням названого законопроекту, про це говорили представники Європейської Комісії та керівники проекту.


Звертаючись до представників українських засобів масової інформації, заступник міністра агрополітики України Сергій Мельник зазначив, що керівництво відомства “поділяє бажання громадських організацій брати участь у формуванні аграрної політики держави, у правовому регулюванні, впливати на розподіл дотацій”. Через те прийняття законодавчого акту, покликаного надати якнайширші можливості професійним та міжпрофесійним об’єднанням в агропродовольчій сфері, є важливим кроком у виробленні спільних дій державних органів влади та громадських асоціацій.


Посол і Голова Представництва Європейської комісії в Україні Ієн Боуг передусім висловив вдячність усім, хто взяв участь у реалізації проекту, зокрема: Міністерству сільського господарства, продовольства, рибальства та розвитку села Франції, Міністерству сільського господарства Греції та Міністерству аграрної політики України. Він запевнив, що ЄС надаватиме постійну підтримку з тим, щоб законопроект прийняла Верховна Рада України. “Якщо цей законопроект стане законом, то ми всі вважатимемо, що проект, який ми започаткували, успішно реалізовано. А досвід, який нам дістався від його впровадження, врахуємо під час розробки іншого великого багатопланового проекту, що стосуватиметься сільського господарства та сільського розвитку України в рамках загальнонаціональної програми”, — сказав він.


Пан Ієн Боуг відзначив також, що заходи, які передбачено у Плані дій: Україна — ЄС, спрямовано на підвищення добробуту населення країни. Вони ж лежать в основі сільськогосподарського виробництва. Проблема була в тому, що фермери та асоціації фермерів не мали правової бази, щоб впливати на уряд України, повідомляти про свої проблеми й відстоювати свої інтереси. Ось чому Європейський союз підтримав такий проект, за яким було розроблено законопроект, що передбачає створювати відповідну правову базу. Її й можуть використати професійні господарські організації, щоб налагодити діалог з урядом України.


На наше запитання, як Посол Європейського союзу в Україні оцінює правове врегулювання продажу землі, пан Ієн Боуг сказав, що це питання є політично контраверсійним. Але як син фермера він вважає, що сільгоспвиробникам дуже важко працювати, якщо не можна використовувати землю для забезпечення кредитних коштів, які б вони вкладали у своє виробництво.


Керівник проекту, Генеральний інспектор Міністерства сільського господарства, продовольства, рибальства та розвитку села Франції Ів Ван Ек висловив думку про те, що “цей проект досяг чудових результатів”. Він також наголосив на тому, що в цьому процесі використано методики, розроблені для країн Центральної Європи, зокрема, для тих, хто бажає приєднатися до Європейської спільноти. “Ці методики випробувані, — запевнив пан Ван Ек. — У них поєднано всі умови. Тож, потрібно мати достатньо волі й бути відкритими для їх сприйняття”. Окрім того, він повідомив, що французькі експерти готові зробити все для того, аби бути корисними Україні. “Прагнемо зробити все можливе, щоб колеги з Міністерства агрополітики України могли повністю реалізувати проект. Упродовж одного року ми зробили чимало для того, щоб Україна і Європейський союз працювали на спільну мету”, — сказав керівник проекту і висловив щире сподівання, що український парламент розгляне законопроект у другому читанні.


Пан Ван Ек вважає також, що саме з цього етапу належить розпочати конкретне втілення проекту в тих сферах, в яких його можна реалізувати найкраще. “Без сумніву, це буде захоплююча робота. Наприклад, непоганих результатів можна досягти на ринку зернових. Окрім цього, він важливий і в сфері виробництва молока. Вимоги щодо якості молочних продуктів особливі. Тому допомога в цьому секторі сприятиме виробникам у малих і середніх фермерських господарствах. Хоча українці самі повинні вирішувати, в якій сфері найкраще можна застосовувати таке сприяння”.Тарас Колісник

Интервью
Сейчас идет горячее обсуждение законопроекта об обороте сельскохозяйственных земель. Сегодня по этому поводу соберется комитет ВР по вопросам аграрной и земельной политики. Накануне мы пообщались с секретарем комитета Иваном Чайкивским,... Подробнее
Николай Сафонов
Потенциал роста органического сегмента велик, его доля может достигнуть 5-10%. Но пока что в Украине на него приходится это менее 0,1% от общего потребления продуктов питания. И произойти это может в ближайшие 5-10 лет. Многое зависит от... Подробнее

1
0