Спецможливості
Новини

Схему доставки зерна врожаю 2018 року в порти буде змінено

05.09.2018
1216
Схему доставки зерна врожаю 2018 року в порти буде змінено фото, ілюстрація

Поки статистика фіксує деяке падіння перевалки зернових в українських портах. Тут зіграло роль багато чинників: і курс валюти, і менші плани з експорту в поточному сезоні, і логістика, яка не дала можливості вивезти зерно через дефіцит зерновагонов.
Незважаючи на те, що експорт в новому сезоні очікується менший через погодні умови, які вплинули на якість зерна, аграрії побоюються, що і з логістикою проблеми не вирішаться, пише propozitsiya.com, посилаючись на БізнесЦензор.
Як повідомляє прес-служба "Укрзалізниці", для ефективного вивезення зерна нового врожаю буде збільшено частку збірних маршрутів, встановлено графік відправлень і враховуватися пропускна здатність портів. Про це заявив директор операційний ПАТ "Укрзалізниця" В'ячеслав Єрьомін під час зустрічі компаній-членів Комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації (EBA).

"Велику частину зернових маршрутів будемо відправляти за чітким і регулярним графіком. Пілотний проект буде відпрацьовуватися на збірних станціях, зокрема пілотними полігонами стануть станції Смородино і Гребінка", - зазначив Єрьомін.

Крім того, з метою оптимізації перевезень залізниця вводить обмеження за двома критеріями.

Зокрема, не можна буде надати місячний план більше, ніж дозволяє довжина під'їзної колії та інші обмеження технічних процесів. Другий критерій - пропускна здатність портів. Якщо кількість замовлених вагонів перевищує можливості портів, то вантажити в цьому напрямку також залізниця не буде.

"Графік базуватиметься на представлених планах, проте плани будуть обмежуватися реальною здатністю до завантаження. "Надувати" плани стане важче, хоча до ідеального рішення, коли план узгоджує відправник-елеватор, все ще далеко. Взагалі треба подумати над механізмом комунікації з ринком для отримання максимально оперативної інформації з проблем з вагонами", - повідомив операційний директор "Укрзалізниці".

Інтерв'ю
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее
Війна в Україні триває. Наші захисники та захисниці продовжують відважно боротися проти російських окупантів і з кожним днем наближають Перемогу. В той же час, на своєму фронті продовжують працювати і українські аграрії. Попри всі труднощі... Подробнее

1
0