Спецможливості
Техніка та обладнання

Ще 80 мільйонів на техніку в лізинг

07.12.2009
721
Ще 80 мільйонів  на техніку в лізинг фото, ілюстрація

Чергові 80 мільйонів гривень, передбачених на операції фінансового лізингу, надійшли Національній акціонерній компанії "Украгролізинг" зі Стабілізаційного фонду. Тепер 20 вітчизняних заводів отримають додаткові кошти для виготовлення техніки і передачі її в лізинг сільгоспвиробникам.

ргові 80 мільйонів гривень, передбачених на операції фінансового лізингу, надійшли Національній акціонерній компанії "Украгролізинг" зі Стабілізаційного фонду. Тепер 20 вітчизняних заводів отримають додаткові кошти для виготовлення техніки і передачі її в лізинг сільгоспвиробникам.

Це вже другий транш державних інвестицій, які розподіляються згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України №328-р від 28 березня 2009 року "Про державну підтримку у 2009 році вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу". За цим розпорядженням НАК "Украгролізинг" до кінця 2009 року загалом має отримати 393 млн грн зі Стабілізаційного фонду. На сьогодні надійшло вже 100 млн грн.
- Завдяки новому надходженню ми змогли уповні ліквідувати поточні заборгованості перед заводами-виробниками за вже відвантажену аграріям техніку в лізинг та здійснити передоплату за наступні замовлення, - уточнює заступник голови правління НАК "Украгролізинг" Тарас Семикопний. - Крім того, спрямували кошти на закупівлю нової техніки для агровиробників. Уряд таки виконує свої обіцянки перед сільгосптоваровиробниками. Адже селяни - особливо у малих та середніх фермерських господарствах, сільгоспкооперативах - з таким нетерпінням очікують на техніку, яка стала для них досяжною лише завдяки фінансовому лізингу.
Кошти отримали насамперед наші постійні партнери, серед яких: ТОВ НВП "Херсонський машинобудівний завод", ВАТ "Харківський тракторний завод", ВАТ "Червона зірка", ТОВ ВП "Агро-Союз", ВАТ "Уманьфермаш", ДП "ВО ПМЗ ім. О.М. Макарова", ВАТ "Брацлав", ТОВ "ВО "Техна", ВАТ "Карлівський машинобудівний завод". Якщо перший транш у 20 млн грн ми розподілили на 15 підприємств, то тепер їхня кількість збільшилася, тобто додаткові кабмінівські 80 млн грн пішли 20 вітчизняним заводам-виробникам.
- Ефективність таких державних інвестицій підтверджується багатьма факторами, - констатує голова правління НАК "Украгролізинг" Микола Шпак. - По-перше, нове обладнання одразу ж починає працювати, приносячи прибутки селянам, перетворюючи їх з постійних прохачів на активних, конкурентоспроможних гравців на аграрному ринку. Розв'язується головна проблема - рентабельності сільгосппідприємств. По-друге, машинобудівники отримують повний розрахунок за вироблену та відвантажену техніку. А це дає можливість зберегти робочі місця, вчасно сплачувати податки, розв'язати інші соціальні проблеми. Крім того, держава виграє у тому, що практично половина вкладених нею коштів повертається вже упродовж першого ж року дії лізингових угод у вигляді планових лізингових платежів. Процес своєчасних повернень суворо тримає під контролем Украгролізинг.
Вже тепер Компанія заклала міцну основу для виконання річного плану з повернення лізингових платежів від лізингоодержувачів, котрі активно експлуатують передану їм техніку та обладнання. 20 обласних філій Украгролізингу прозвітували про подолання 100-відсоткового річного рубежу. Відставання фіксуються тільки в областях, переважно на Заході України, де затримки виплат пов'язані зі стихійними погодними умовами. На середину листопада через Украгролізинг вже повернуто понад 100 млн грн за техніку, передану аграріям у лізинг.
- Отож, дякуючи уряду за надходження зі Стабілізаційного фонду, нам приємно відзначити, що і сама компанія не сиділа склавши руки в очікуванні додаткових грошей, а перші 8 місяців поточного року активно сама забезпечувала лізинговий процес: збирала планові платежі і закуповувала на них нову техніку для селян, - підкреслює Тарас Семикопний. - Тільки з початку 2009 року Украгролізинг оновив парк машин наших аграріїв на 120 млн грн, передавши в лізинг 180 тракторів, 52 зернозбиральних комбайни та інше сільгоспобладнання. Упевнені, що всі належні зворотні лізингові платежі у сумі 129 млн грн компанія поверне до Держбюджету.
Нагадаємо, що перелік підприємств, які отримують додаткові кошти зі Стабілізаційного фонду, - передбачений Кабінетом Міністрів і затверджений Міжвідомчою експертною радою. Обсяги необхідної техніки визначаються за замовленнями лізингоодержувачів. Вибираючи заводи-виробники, врахували й останні принципові вимоги Кабінету Міністрів до підприємств агропромислового комплексу стосовно їхньої продукції. Головне - вона має відповідати сучасним параметрам якості.
- Першочергово гроші спрямовуються для стимулювання виробництва техніки та обладнання нового покоління, для впровадження ресурсо- та енергоощадних технологій, - наголошує Микола Шпак. - Тільки підприємства, які вчасно модернізовують виробництва, випускають прогресивну техніку, мають шанс стати нашими партнерами у лізингових проектах. Це основа стратегії нашої компанії і головна настанова уряду, який виділяє цільові кошти.

 

Попередня стаття

Інтерв'ю
Petro Melnyk2
Компанія Agricom Group спеціалізується на рослинництві. Обробляє землю на Чернігівщині та Луганщині, вирощує олійний льон, соняшник, кукурудзу, овес та гречку. Але більш відома як виробник товарів із
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее

1
0