Спецможливості
Новини

Сіно та солома в Німеччині стає дефіцитом

18.08.2018
5176
Сіно та солома в Німеччині стає дефіцитом фото, ілюстрація

Протягом двох останніх тижнів ціни на сіно в Німеччині зросли вже більш ніж на 10 євро за тонну. Зараз у західнонімецьких районах в даний час використовуються до 175 євро/т для тюків. Рік тому це було на 35 євро дешевше, пише propozitsiya.com з посиланням на PROagro.

Те саме стосується і соломи, що в даний час оцінюється у розмірі до 135 євро/т від фермерських господарств і продовжує показувати динаміку зростання. І це у той час, коли тиск цін мав послабитись за рахунок постачання нового врожаю.
Як повідомляє німецька агенція agrarheute.com, соломи в цьому році для країни недостатньо. Цьогорічна посуха завдала серйозних втрат не лише на зерно, а й на кількість та якість соломи. Так, німецькі фермери-тваринники вже почали шукати альтернативу їй. Наприклад, на фермах для підстілку для тварин солому замінюють на деревну стружку, пісок чи рисові лушпиння. Проте, як показує практика, рисові чаші спричиняють незручності - прилипають до хутра тварин. Ці телята багато часу витрачають на очищення себе. Найздоровішою є худоба, що доглядається на пшеничній соломі. Ці матеріали найкращі для покриттів, вони поглинають вологу і забезпечують тепло.

Як відомо, сіно і солома - це суха надземна частина трав'янистих рослин, яку використовують для корму та утримання тварин. Найціннішим вважається сіно з весняного різнотрав'я. Його заготовляють в першій половині червня, залишаючи скошену траву для просушки на кілька днів.

Солома, на відміну від сіна, - це стебла злакових і бобових культур, які висихають до моменту скошування і залишаються після того, як знято урожай зерна. Проте через погані умови протягом весни та влітку 2018 року, цей продукт може стати дефіцитним для багатьох країн Європи.

Інтерв'ю
экспорт
Після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою українські аграрії отримали шанс вийти на канадський ринок. Втім, позитивний ефект буде відчутним не відразу. 
vitaliy skotsyk
20 вересня заплановано розпочати всеукраїнський страйк аграріїв. Про його причини та вимоги аграріїв  розповів один з ініціаторів, голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.  

1
0