Спецможливості
Аналітика

Сільськогосподарська виставка АГРО 2019: починаємо літо разом

07.06.2019
2573
Сільськогосподарська виставка АГРО 2019: починаємо літо разом фото, ілюстрація

Сьогодні завершує свою роботу чергова виставка «Агро 2019». Сайт «Пропозиція» підготував огляд найцікавіших новинок для тих, хто не зміг відвідати виставку або збирається це зробити тільки в останній день її роботи.

 

 

 

Виставка «Агро» в «Експоцентрі України» - це завжди не лише увесь асортимент товарів для професійних аграріїв, а й експозиції областей з продукцією провідних підприємств АПК, смачні наїдки й напої від «виїзних команд» цілої низки ресторанів і кафе, насичена програма ділових заходів і навіть аукціон племінних тварин. А ще – більше десятка тематичних експозицій, справжніх «виставок в межах виставки».

Наприклад, VII спеціалізована виставка екологічно чистих продуктів і технологій Organic виросла до розмірів довгої шеренги стендів. І якщо в попередні роки більшість учасників експозиції становили виробники органічних продуктів, які давали дегустувати свій товар бажаючим, то зараз майже вся експозиція складалася з постачальників препаратів і технологій для органічного землеробства. Були тут і біологічні засоби проти шкідників і хвороб, і добрива, і гумати та інші стимулятори росту, і джмелі-запилювачі, і бактеріальні препарати для відновлення корисної грунтової мікробіоти.

І з кожним роком з’являються все нові виробники товарів для органічного землеробства – такі як, наприклад, київська фірма Vega Agros, яка почала випускати біодобрива на основі одноклітинних зелених водоростей. Останні в якості сировини для добрив цікаві тим, що вони містять усі корисні мікроелементи, покращують не тільки родючість грунту, а й його структуру, а також підвищують імунітет і стресостійкість рослин, сприяють укоріненню саджанців та розсади. Також розробники добрива звертають увагу на те, що мікроводорості мають хорошу здатність фіксувати азот і утримувати вологу в грунті.

сівалка Vaderstad SpiritТа все ж центральне місце (в усіх значеннях цього слова) на «Агро 2019» займала сільгосптехніка. Провідні дилерські компанії демонстрували зразки техніки найвідоміших світових виробників, серед яких була ціла низка новинок. Так, фірма «Юпітер 9 Агросервіс» демонструвала трактори й комбайни John Deere та сівалки Väderstad – Tempo і нову Spirit – зернову сівалку з революційною системою внесення добрив – через грунтообробні органи в рядок трішки глибше рівня закладання насіння. «Новизною всіх представлених тут моделей тракторів і комбайнів John Deere є наявність у базовій комплектації інтелектуальних рішень, зокрема, телематичних систем, які дають змогу дистанційно, навіть зі смартфона, спостерігати за роботою трактора чи комбайна, бачити неполадки в роботі, зміну налаштувань механізатором, завантажувати карту завдання без потреби самостійного задання налаштувань механізатором», - розповів начальник відділу з підтримки продажу «Юпітер 9 Агросервіс» Олексій Ткаченко. Він додав, що продемонстрований фірмою комбайн John Deere S780 є наразі єдиним в Україні, обладнаним у базовій комплектації системою налаштування 2-го покоління, котра за допомогою двох камер, які в режимі реального часу фіксують стан зерна, автоматично, без участі комбайнера, регулює всі налаштування обмолоту, сепарації, швидкості комбайна та швидкості подачі скошеної маси.

сівалка Kuhn Maxima 3 RT eФірми «Мінітех» і «Техноторг» представили широкий асортимент сільгосптехніки Kuhn на виставці Агро 2019, серед якої теж були «розумні» новинки, наприклад, розкидач міндобрив об’ємом бункера 4100 л Axis 50.2W для диференційованого внесення з окремими приводами на кожен диск. В іншій новинці – сівалці точного висіву Maxima 3 RT e – привід висівних апаратів змінено з механічного на електричний, що дало змогу збільшити робочу швидкість з 6-8 до 15 км/год без втрати точності роботи. Також у новій сівалці з’явилась можливість вибору ширини міжряддя з кількох фіксованих параметрів і змінено систему паралелограма: тепер остання має 2 пружини, які дають змогу довантажувати кожну посівну секцію на 60 кг. Як розповів начальник сервісної служби «КУН Україна» Віктор Шевчук, були вдосконалені й плуги Multileader: розширено модельний ряд щодо потужності тракторів (верхній рівень підвищено з 360 до 420 к. с.) і збільшено міцність болтів на розрив з 3 до 4 тонн.

культиватор Massey Ferguson 5730«АМАКО Україна» демонструвала на виставці Агро 2019 широкий асортимент техніки виробництва компанії AGCO. Зокрема, вперше в Європі був продемонстрований самохідний обприскувач Massey Ferguson 9330. Як розповів керівник проектів з розвитку брендів причіпного обладнання та обприскувачів «АМАКО Україна» Андрій Горобець, це вже третя модифікація цього обприскувача, який випускається на заводі AGCO в Бразилії вже 8 років, і за цей час машину вдалося довести до такої досконалості, що торік компанія AGCO прийняла рішення вивести її на світовий ринок. Машина має штангу завширшки 30,5 м і 3-кубову «бочку» і, за словами А. Горобця, розрахована на господарства з площами від 500 до 3000 га. Машина має повний гідростатичний привід: 4 гідромотори Bosch – на кожне колесо окремий. Разом з конструкцією рами як у позашляховика це дає змогу колесам коливатись незалежно одне від одного в діапазоні 50 см по висоті, копіюючи рельєф поля. Крім того, в базовій комплектації забезпечене гідравлічне регулювання колії від 2,8 до 3,2 м. Стабільне положення штанги забезпечують азотні акумулятори на кожному гідроциліндрі, які компенсують коливання, та 5 розташованих на ній сенсорних датчиків, які вимірюють відстань до рівня рослинності і до поверхні грунту. В базовій комплектації обприскувача передбачене окреме відключення кожної з 9 секцій. Важлива й така «дрібничка», як компресор, який дає змогу обдути агрегат після роботи.

сівалка Massey Ferguson 9100 VEВперше на виставці в Україні Агро 2019 під брендом Massey Ferguson демонструються лапові культиватори модельного ряду 5730-5739 nc. Після нещодавнього оновлення вони складаються по ширині вже не втроє, а вп’ятеро, що зменшило транспортну ширину з 5,6 до 4,5 м, а транспортну висоту – до 3,8 м. Як додав Андрій Горобець, це єдиний на українському ринку культиватор цього класу з 2-пружинним захистом стійок, який забезпечує зусилля понад 100 кг (конкретно – 136 кг).

Також уперше на виставці Агро під цим брендом демонструється сівалка точного висіву 9100 VE, що випускається на потужностях нещодавно придбаного компанією AGCO виробника Precision Planting. Вона вперше демонструється з центральним бункером для гранульованих добрив, який виконаний з неіржавіючої сталі і має об’єм 1350 л. «Тут забезпечена пневмоподача добрив до кожного сошника, а еластична котушка дає змогу легко регулювати норму висіву», - розповідає Андрій Горобець. Та головними новаціями сівалки стали висівний апарат V-Set з електроприводом, який забезпечує сингуляцію (частку поштучної сівби, без двійників і пропусків) до 99,9%, наявність тензодатчиків на опорних колесах кожної висівної секції, за допомогою яких можна регулювати притискне зусилля на кожну з них окремо, а також датчиків вологості, температури грунту, вмісту в ньому органіки та кількості пожнивних решток на полі, в залежності від чого змінюється заглиблення сошників. А трубка власної розробки Speed Tube дає змогу збільшити робочу швидкість сівби соняшнику до 12 км/год, а кукурудзи – до 16 км/год.

трактори Massey Ferguson 2630 і 2635А за допомогою вперше продемонстрованих в Україні тракторів Massey Ferguson 2630 і 2635 потужністю відповідно 65 і 75 к. с. компанія сподівається не багато, не мало – потіснити МТЗ з лідерських позицій на українському ринку в цьому класі тракторів. «За ціни $28 тис. і 2-річної гарантії на трактор моделі 2635 це цілком до снаги», - вважає А. Горобець.

Втім, конкуренти не збираються здаватись без бою. Так, «Укравтозапчастина» продемонструвала модельний ряд тракторів «Кий», серійне виробництво яких з Нового року почалося на потужностях заводу «Ніжинсільмаш». «Наприклад, модель 14102 Б – це аналог МТЗ 1025. Тут застосовані білоруські двигун і трансмісія, оскільки в Україні не випускаються аналогічні вузли відповідної якості. При цьому машина на 30 тис. грн дешевша за білоруський аналог при тому, що на відміну від останнього, вона укомплектована італійським сидінням на пневмоподушці, двома додатковими циліндрами та противагами», - розповів начальник відділу тракторів і запчастин «Укравтозапчастини» Анатолій Кожема. Серійно випускатиметься 3 модифікації цього трактора а також модель 14820 потужністю двигуна 81 к. с. Виробник розраховує скласти цього року 600 тракторів.

дискова борона Pallada 4000 виробництва "Ельворті"Інший, набагато відоміший, український виробник – «Ельворті» (колишня «Червона Зірка») – продемонстрував на «Агро 2019» свою першу дискову борону Pallada 4000, яка пройшла польові випробування. За словами фермера з Миколаївщини Анатолія Чередниченка, який проводив польові випробування на своїх 60 га, машина шириною захвату 4 м проходить полем дуже легко, не зноситься на схилах і забезпечує рівну поверхню поля після проходу завдяки низці конструктивних рішень, яких нема навіть у провідних світових виробників. Тож для обробітку грунту на глибину до 8 см цілком вистачало потужності МТЗ. Також фермер відзначив міцність металу, з якого виготовляється борона, та широку колісну базу, завдяки якій борону не хитає навіть на розворотах.

Все це і багато іншого ви ще зможете побачити сьогодні на виставці «Агро 2019»!

 

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

експозиція Рівненської області: вироби з бурштинумеди Полтавщинибіопрепарати для органічного землеробстваджмелі-запилювачіновинка "Лозівських машин" - дискова борона "Дукат 9"новинка "Лозівських машин" - причіпаплікатор для внесення рідких добрив Boguslavсаджанці павловнії, вирощені в Україніавтомобіль якраз для українського фермерановий вітчизняний коток-подрібнювач виробництва фірми Favoritавтомобільні ваги

Інтерв'ю
У березні Асоціація «Укрсадпром» обрала нового голову. Ним став Юрій Вахель. Про себе він розповідає, що «родом з олійно-зернового бізнесу». Сайт «Пропозиція» розпитав у нового голови асоціації про поточну ситуацію з арештом рахунків... Подробнее
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,

1
0