Спецможливості
Новини

Сільське господарство в Білорусі адаптують до змін клімату

28.02.2020
1531
Сільське господарство в Білорусі адаптують до змін клімату фото, ілюстрація

Через надзвичайно теплу зиму білоруське Сільське господарство необхідно адаптувати до кліматичної зміни, заявила заступник начальника Республіканського центру з гідрометеорології, контролю радіоактивного забруднення і моніторингу навколишнього середовища Світлана Кузьмич.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на belsat.eu.

За словами фахівця, цього року зима вперше за весь час спостережень видалася такою теплою, вперше середньосезонна температура взимку плюсова.

«Наші озимі культури перезимували задовільно, але зміни клімату відчуваються в сільському господарстві. Це вимагає адаптації. Так, наприклад, рекомендується зберігати торфовища, болота, ліси, луки, можна повертатися до заболочування територій, відроджувати землеробство упереміш з лісовими насадженнями. Звичайно ж, потрібно переглядати культури, терміни посадок і прибирання», – зазначила вона.

Заступник директора Інституту ґрунтознавства та агрохімії НАН Білорусі Микола Цибулько також вважає, що необхідно вносити корективи в основні елементи системи землеробства в країні.

Зокрема, на його думку, необхідно змінити структуру посівних площ, збільшити посів озимих культур, нарощувати посіви проміжних культур, обробляти теплолюбні культури.

Міністерство лісового господарства також розробило ряд документів, в яких передбачені заходи з адаптації лісового господарства країни до глобальних змін клімату.

 

Інтерв'ю
Раїса Вожегова, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України, директор Інституту зрошуваного землеробства
Інститут зрошуваного землеробства НААН України посів 1-е місце серед експортерів наукоємної продукції та отримав Міжнародний сертифікат «Експортер року». Його керівника - доктора сільськогосподарських
В Україні дедалі частіше говорять про смерть аграрної науки, і про неефективність роботи НААН. Про можливі варіанти виходу науки із кризи та про перспективні розробки науковців у інтерв`ю propozitsiya

1
0