Спецможливості
Новини

Сільгоспвиробники не поспішають інвестувати в зрошувальні системи, – Данкевич

04.03.2020
643
Сільгоспвиробники не поспішають інвестувати в зрошувальні системи, – Данкевич фото, ілюстрація

Для українських ґрунтів настає дуже небезпечна ситуація. В умовах посухи проблема їх деградації може набути ознак екологічної катастрофи.
У світі площа зрошуваних земель щорічно збільшується на 1%, а в Україні за два десятиліття вона зменшилася на 70%, повідомляє доктор економічних наук Житомирського національного агроекологічного університету Віталій Данкевич.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на "Економічну правду".

Наприклад, ефективність прибавки врожаю від вирощування олійних культур на поливі в порівнянні з середніми показниками становить 0,69 т/га. При цьому в разі вирощуванні сої на поливі прибавка врожаю є найвищою – 0,94 т/га, тоді як соняшнику – 0,49 т/га. Зараз у світі зрошується близько 270-300 млн га. Поливні землі забезпечують 40% світового виробництва продовольства, займаючи лише 18% площі сільгоспугідь.

«В Україні площа наявних зрошуваних земель, за даними Державного агентства водних ресурсів, – близько 2,17 млн га, з яких власне зрошується лише чверть – 505 тис. га. Чому в Україні не розвивається система зрошення? Фінансувати будівництво або відновлення зрошувальних систем – це дорого», – пояснив експерт.

За його словами, розширення зрошуваних площ обійдеться сільгоспвиробнику приблизно $ 2,6 тис. на га.

Незважаючи на відчутні збитки, які аграрії отримують від посух, сільгоспвиробники не поспішають інвестувати в зрошувальні системи, тому що в умовах дії мораторію на продаж землі, близько 90% сільгосппідприємств працюють на орендованій землі.

«Невпевненість у тому, що завтра можна буде продовжити господарство на орендованих землях і неможливість купити їх у рамках чинного законодавства, стримують наміри вкладати кошти в довгострокові проекти, одним з яких є модернізація, відновлення або розширення зрошувальних систем», – підсумував учений.

 

Інтерв'ю
Petro Melnyk2
Компанія Agricom Group спеціалізується на рослинництві. Обробляє землю на Чернігівщині та Луганщині, вирощує олійний льон, соняшник, кукурудзу, овес та гречку. Але більш відома як виробник товарів із
Посівам сільськогосподарських культур в Україні шкодять близько 700 видів бур’янів. Усього некультивованих рослин у нашій державі налічується понад 3500 видів. Бур’яни «паразитують» у посівах культур, пригнічуючи їхній потенціал і знижуючи... Подробнее

1
0