Спецможливості
Новини

Сільгоспекспорт до Азії на 17,4% вищий ніж до ЄС, - О.Трофімцева

09.11.2016
1630
Сільгоспекспорт до Азії на 17,4% вищий ніж до ЄС, - О.Трофімцева фото, ілюстрація
Ольга Трофімцева на "ІнтерАГРО-2016"

Не Європою єдиною! Азія, передусім Китай та Індія, – це наш стратегічний напрямок на наступні роки. Про це заявила заступник міністра сільського господарства і продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева в ході круглого столу «Нові експортні можливості АПК. Відкриття ринків азіатського континенту», який відбувся в рамках виставки «ІнтерАГРО-2016» у Києві, повідомляє propozitsiya.com.

На доказ своїх слів О.Трофімцева навела статистичні дані за перші 9 місяців 2016 року: на долю Азії припадало 45,8% експорту сільгосппродукції з України, тоді як до ЄС – 28,4%.

Левову частку ($4 з $4,8 млрд) експорту до Азії становили зернові ($2,2 млрд) і олія ($1,8 млрд). За словами заступника міністра, потроху розвивається і експорт інших продуктів, насамперед м’яса, цукру, овочів, тютюну, борошна, яєчних і молочних продуктів. «Це однозначно тішить мене як дерслужбовця, оскільки намагаюся донести до представників бізнесу необхідність диверсифікації експорту як за напрямками, так і за товарними групами», - зауважила О.Трофімцева.

Про досвід експорту на азіатські ринки розповіли представники провідних українських агрокомпаній. Так, Олександр Руденко з компанії «Укрландфармінг» відзначив перспективність китайського ринку, а заступник директора «Нібулону» Олександр Григоренко – Південно-Східної Азії (Індонезія, Таїланд та ін.).

Виконавчий директор Китайської торгової асоціації Руслан Осипенко  розповів, що китайський споживчий ринок швидко змінюється: країна нагадує великий будмайданчик, оскільки селянські діти масово переселяються в міста, зарплатня робітників не вражає своїм низьким розміром, а втричі перевищує українську. Відповідно, зростають вимоги до якості продуктів, швидко росте попит на такі ще недавно незвичні для китайців продукти, як молоко, кава, алкогольні напої. А ринок органічних продуктів досяг $76 млрд і до 2023 року він може подвоїтись. Якщо в південних провінціях вже звикли до якісних продуктів зі США, Австралії, Євросоюзу, то в північно-західних, західних і центральних провінціях зберігаються великі можливості для підкорення ринків українською сільгосппродукцією, - розповів експерт.

Інтерв'ю
Сучасна українська фармацевтична промисловість за роки незалежності нашої держави зробила величезний крок уперед. підтвердженням цього є цифри від Державної фармакологічної комісії ветеринарної медицини України. Так, у 2023 році кількість... Подробнее
Андрій Кожухар, генеральний директор компанії «Самміт-Агро Юкрейн»
Аграрне життя нашої країни, як і будь-яке життя, дуже насичене та наповнене різними подіями. Цей рік виявився драматичним, але в той же час військові події стали каталізатором потужних бізнес-процесів, відкрили надздібності аграрних... Подробнее

1
0