Спецможливості
Новини

Найпопулярніші закордонні сорти столового гарбуза

02.05.2018
2955
Найпопулярніші закордонні сорти столового гарбуза фото, ілюстрація

Нині серед столових сортів гарбуза набувають широкого поширення закордонні сорти. Найпопулярнішими є Баттернат та Хоккайдо, розповів propozitsiya.com Василь Кокойко, кандидат с/г наук, старший науковий співробітник апарату Президії Національної академії аграрних наук України.

"Одним з популярних є мускатний сорт Баттернат, виведений у США шляхом схрещування дикого та африканського мускатного гарубза. Цінується виробниками України і експортується до Великобританії. Японський сорт Хоккайдо експортується до Німеччини", — пояснив В. Кокойко.

Ці два сорти продукують на зрошувальних землях високу урожайність — до 40 т/га. Ціна на Баттернат та Хоккайдо в українських супермаркетах у 2–3 рази вища, ніж за звичайний гарбуз, тобто 20–25 грн/кг.

З точки зору агрономії гарбуз культура не дуже вибаглива. "Вони стійкі проти хвороб та шкідників, є добрим попередником для більшості культур. Розвинена коренева система дає змогу отримувати гарні врожаї навіть на бідних ґрунтах", — додав Василь Кокойко.

Гарбуз особливо цікава культура для органічного виробництва, оскільки при механічному зборі плодів комбайном на площі залишається м'якоть гарбузів, а це — природне добриво. Крім того, швидкий ріст стебел та листків гарбуза пригнічує ріст і розвиток бур’янів у сівозміні, тому потреба у використанні гербіцидів зменшується.

Теоретично можна переробляти абсолютно весь гарбуз. М’якуш використовують для дитячого та лікувально-профілактичного харчування в консервній та фармакологічній промисловості, насіння - для виготовлення олії.

Також є перспектива вирощування декоративних гарбузів, особливо з огляду на великі потреби під час Хеловіну в США. Широке видове різноманіття дає змогу підібрати конкретний вид та сорт гарбуза для будь-якого напряму використання. «З економічної точки зору гарбуз - це високорентабельна культура, яка не потребує великих затрат на вирощування», — переконаний експерт.

Світлана Радченко

Інтерв'ю
Ще 2021 року Міністерство у справах ветеранів України розпочало роботу з підготовки Стратегії розвитку ветеранського бізнесу до 2030 року (mva.gov.ua). Успішний ветеран-підприємець, який активно розвиває власну справу, свою громаду та... Подробнее
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее

1
0