Спецможливості
Новини

Літаки хочуть перевести на паливо з кукурудзи

29.10.2020
1106
Літаки хочуть перевести на паливо з кукурудзи фото, ілюстрація

Залишені після літнього збору врожаю, громіздкі стебла кукурудзи, сухе листя і лушпиння практично не використовуються, крім низькоякісного корму для худоби або заорювання в ґрунт.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi.ru.

Дослідники з Університету штату Вашингтон пропонують більш цінне застосування таких залишків.
Відходи, також відомі як кукурудзяна солома, є цінним джерелом лігніну, структурної молекули, яка використовується для виробництва сучасного реактивного палива.

Бін Ян, доцент кафедри інженерії біологічних систем WSU, бере участь у новому проєкті вартістю 3,7 мільйона доларів, який фінансується Міністерством енергетики США (DOE) і очолюваний дослідниками з Університету Північної Дакоти. Команда спроєктує, побудує і випробує пілотний реактор на основі лігніну, перевіривши комерційну життєздатність технології.

Ян і його колеги раніше розробили каталізатор для виробництва реактивного палива на основі лігніну, що містить циклічні вуглеводні — молекули з сприятливими характеристиками викидів, які допомагають задовольнити екологічні вимоги до палива.

Пілотний проєкт національної команди переносить їх процес з лабораторного столу в виробництво. У разі успіху наступним кроком буде проєктування і будівництво повнорозмірної демонстраційної установки.

«Це відкриває шлях для реактивного палива, що не містить ароматичних вуглеводнів, яке поєднує в собі дуже низькі викиди з високими характеристиками», — сказав Ян.

Хоча більшу частину кукурудзяної соломи залишають на полі, щоб заповнити органічна речовина ґрунту, але близько 30% можна зібрати для інших цілей, включаючи біопаливо на основі лігніну.

Дослідницька група Яна також буде співпрацювати з комерційним партнером Advanced Refining Technology (ART) над розробкою та випробуванням поліпшеного каталізатора, що підвищує вихід і селективність щодо циклогексану та іншим бажаним молекулам палива.

Члени групи розроблять два комерційних каталізатора, оптимізують їх використання в реакторі безперервної дії, визначать технічний і економічний потенціал методу та оцінять скорочення викидів парникових газів за рахунок використання цього поновлюваного реактивного палива.

«Стійкі види палива — це майбутнє авіації, — сказав Ян. — Не дивлячись на те, що проблеми залишаються, інвестиції в біопаливо з джерел лігніну, таких як солома, можуть принести екологічні та економічні вигоди, а також створити нову цінність для сільського господарства».

Інтерв'ю
Олег Вагін найбільш примітний своєю відкритістю і готовністю ділитися секретами вирощування багатьох рослин. В останні роки він повністю сконцентрувався на вирощуванні лохини, перейшовши від вирощування саджанців до закладки власної... Подробнее
доцент Львівського національного аграрного університету, канд. с.-г. наук Ігор Дидів (ліворуч) і співвласник компанії "Тетра-Агро" Сергій Прокопенко (праворуч)
Доцент кафедри садівництва і овочівництва Львівського національного аграрного університету, кандидат сільськогосподарських наук розповів сайту «Пропозиція» про нові дослідження і їх результати.                     - Зараз пора літніх... Подробнее

1
0