Спецможливості
Новини

Домінуючою ягідною культурою у світі залишається полуниця

28.04.2017
5909
Домінуючою ягідною культурою у світі залишається полуниця фото, ілюстрація
Полуниця вирощується у понад 70 країнах, малину виробляють більше 40 країн, виробництво смородини здійснюють більше 30 країн, а найбільші площі чорниці та лохини знаходяться в країнах Північної Америки і ЄС

Домінуючою ягідною культурою у світі залишається полуниця. Обсяги її виробництва становлять близько 8 млн т на рік, пише propozitsiya.com з посиланням на infoindustria.com.ua.

Полуниця вирощується у понад 70 країнах, малину виробляють більше 40 країн, виробництво смородини здійснюють більше 30 країн, а найбільші площі чорниці та лохини знаходяться в країнах Північної Америки і ЄС. Річні урожаї малини, смородини, чорниці (лохини) та журавлини перевищують 500 тис. т.

У зв’язку зі зростанням попиту на ягідні культури на глобальному ринку спостерігається збільшення обсягів міжнародної торгівлі. Ключовими постачальниками та імпортерами свіжих ягід на світовому ринку є країни ЄС та Північної Америки. Схожа ситуація спостерігається і в торгівлі замороженими ягодами. Це пояснюється тим, що ягідна продукція коштує досить дорого, тому її постачання з-за кордону доступне країнам, де багато заможних споживачів.

Вирощування ягідних культур стає все більш перспективним напрямком, а доходи виробників та експортерів збыльшуються. На ємність світового ринку в майбутньому впливатимуть не лише традиційні країни-споживачі ягідної продукції а також швидкість розвитку ринку в азійських країнах, зокрема Китаї.

Україна належить до основних світових виробників малини та смородини. За даними Асоціація "Укрсадпром", в останні роки в країні стабільно виробляється 130-135 тис. т ягід. На суниці та полуниці припадає майже половина врожаю, хоча промислові підприємства виробляють лише 10-15% ягід.

Площі під ягідними культурами в Україні стабільні - в межах 20 тис. га, здебільшого зайняті суницею, малиною та смородиною. Середня урожайність ягід становить понад 60 ц/га. Традиційно найбільше ягід вирощується у 5 областях України – Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській і Київській. Абсолютна більшість отриманого урожаю споживається домогосподарствами або реалізується підприємствами відразу з поля чи на продовольчих ринках. Втрата російського ринку змусила вітчизняних експортерів переорієнтуватись на європейських споживачів.

Експорт та імпорт Україною ягідних культур має свої особливості. Обсяги торгівлі свіжими ягодами зовсім незначні, набагато більше ягід продається у замороженому вигляді. У 2016 році були зафіксовані найбільші обсяги експорту як свіжих, так і заморожених ягід за останній період. Україна експортувала майже 6 тис. т свіжих ягід на суму $8,8 млн. За рахунок постачання на зовнішні ринки заморожених ягід наші експортери отримали понад $40 млн.

Через відсутність кооперації багато дрібних виробників не здатні запропонувати необхідні обсяги товарної продукції на експорт. Крім того, відзначається суттєва нестача потужностей для переробки (заморозки) продукції.

Інтерв'ю
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее
Николай Орлов
До кінця 2016 року парламент повинен прийняти Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Цей закон має відкрити ринок землі в Україні. 

1
0