Спецможливості
Новини

З 3,5 млн т зерна, запланованих на експорт, поставити вдасться лише 1,5 млн т, - ДПЗКУ

19.12.2016
1093
З 3,5 млн т зерна, запланованих на експорт, поставити вдасться лише 1,5 млн т, - ДПЗКУ фото, ілюстрація
Зараз потреби Державної продовольчо-зерновій корпорації України у рухомому складі при залізничному перевезенні забезпечуються лише на 38%

Зараз потреби Державної продовольчо-зерновій корпорації України у рухомому складі при залізничному перевезенні забезпечуються лише на 38%. З 3,5 млн т зерна, запланованих на експорт, реально поставити вдасться лише 1,5 млн т. Про це повідомив в.о. голови правління ДПЗКУ Олександр Григорович agravery.com, пише propozitsiya.com.

За словами експерта, така ситуація ставить під загрозу виконання "китайського контракту".

У свою чергу, генеральний директор агрохолдингу "Астарта-Київ" Віктор Іванчик заявив, що ситуація з вивозом зерна наближається до колапсу. За його словами, з  експлуатації було виведено близько тисячі вагонів. Кількість наявного автомобільного транспорту скорочується, оскільки оновлення парку автомобілів не проводиться. "Ні наявного парку компанії, ні орендованого не вистачає, аби вивести весь зібраний врожай з полів", - заявив В.Іванчик. Через це досі не зібрано кукурудзу з 2 тис. га полів компанії.

За даними Мінагрополітики та продовольства, станом на 13 грудня 2016 р. було експортовано уже 19,7 млн т зерна, що майже на мільйон тон більше, ніж минулого року.

Нагадаємо, "Укрзалізниця"має намі підвищити тарифи на вантажні перевезення на 25%, що, за оцінками УКАБ призведе наступного року до додаткових витрат для аграріїв на перевезення зерна на рівні 1,5 млрд грн. При цьому нездатність залізниці вчасно вивезти зібране зерно уже обійшлась аграріям  цьогоріч у більш ніж 2 млрд грн.

В УЗ вважають, що підвищення тарифів допоможе налагодити нормальне перевезення вантажів. За словами очільника компанії Войцеха Бальчуна,  на закупку 7 тис. нових вантажних вагонів, 1070 нових зерновозів, 97 нових локомотивів та модернізацію залізничних шляхів у 2017 р. потрібно 17,6 млрд грн. Зібрати кошти збираються за допомогою підвищення тарифів на перевезення.

Інтерв'ю
Заріпов Андрій
Несприятливі погодні умови часто спричинюють втрату частини врожаю.  Але аграрії можуть зберегти фінансову стабільність  за допомогою агрострахування. 
Фінансування по-новому. Як міжнародний бізнес допомагає малим та середнім агрогосподарствам України втриматися на ногах у надскладних умовах. Будьмо відвертими: українських фермерів ніхто особливо не «балував» пільговими умовами співпраці... Подробнее

1
0