Спецможливості
Новини

Ринок добрив України змінює формат

05.10.2017
1210
Ринок добрив України змінює формат фото, ілюстрація
Український ринок добрив повинен був вступити у фазу переформатування

Український ринок добрив повинен був вступити у фазу переформатування. Зараз замість класичних схем "купи-продай" починають працювати інші, більш складні відносини. На ринок істотно впливають рівень логістики, фінансовий стан аграріїв, світова кон'юнктура.

У цих умовах виграє той, хто забезпечить конкурентний за ціною та якістю товар. Такого висновку дійшов керівник компанії "Інфоіндустрія" Дмитро Гордейчук, пише propozitsiya.com за матеріалами agroportal.ua.

Переформатування вітчизняного ринку, за словами Д. Гордійчука, пов'язано також з тим, що на ньому можуть з'явитись у великих обсягах грузинські, болгарські, казахські та узбецькі азотні добрива.

"Ринок готовий до нових продуктів, до експериментів заради підвищення ефективності. Аграрії охоче купують новинки, причому, більш дорогі, ніж звичні добрива. До них відносяться і сульфат магнію, і різні розчинні NPK, і фосфорні швидкорозчинні, і карбамід гранульований з покриттям, і багато інших", - стверджує керівник компанії "Інфоіндустрія".

Ще одна особливість ринку полягає в тому, що якщо раніше трейдери в основному працювали "з коліс", то тепер починають накопичувати запаси. Д. Гордійчук називає цифру 1 млн т перехідних залишків на 2017 рік. Таким чином бізнес реагує на транспортні труднощі. Трейдери застосовують тактику організації невеликих сховищ у більшій кількості регіонів, щоб продукція була якомога ближче до споживача.

Аналітики ретельно вивчають досвід українського трейдингу, його динаміку, яку можна оцінити за обсягами застосування добрив. Зокрема, "Інфоіндустрія" наводить дані про те, що в минулому році ринок використав понад 5 млн т добрив. І досить скоро цей показник може реально досягти 6 млн т, що підтверджує успіх трейдерів, які змогли знайти вихід з кризових ситуацій. Ринок поступово відновлюється після лихоманки, пов'язаної зі зупинкою вітчизняних заводів-виробників, впевнені аналітики ринку добрив.

Інтерв'ю
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам
Corteva Agriscience — одна з найбільших публічних наукових компаній у світі чи не першою серед виробників насіннєвого матеріалу і засобів захисту рослин прийняла рішення припинити бізнес в росії після її повномасштабного нападу на Україну... Подробнее

1
0