Спецвозможности
Новости

Земля — безпрограшний актив для інвестицій

08.12.2022
351
Земля — безпрограшний актив для інвестицій фото, иллюстрация

В Україні за підсумками цього року очікується 30-відсоткова інфляція. Наступного року її показник буде не набагато меншим. Тому багато українців замислюються, як зберегти свої заощадження у гривні, і яке вкладення грошей буде найвигіднішим.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Today.ua.

Фінансові аналітики назвали один актив, який можна вважати безпрограшним. У 2022-му, воєнному році, найбільш вигідною виявилася інвестиція в землю, розповів засновник інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа.

На початку війни ринок землі в Україні взагалі зупинився через те, що було заблоковано державні реєстри, включаючи й реєстр землі. Однак потім, коли найгостріша загроза окупації минула, і реєстри були розблоковані, ринок почав потроху оживати.

«Наразі продаж землі повернувся на довоєнний рівень», — констатує експерт.

Так, лише за попередні два тижні в Україні було здійснено 2991 угоду на ринку землі. При цьому було куплено 5853 гектари сільгоспугідь.

При цьому у 2022 році, воєнному, році земля не тільки не знецінилась, а й навіть зросла в ціні. Ігор Мазепа пояснює цей феномен тим, що земля – це актив, який неможливо знищити жодними обстрілами та неможливо викрасти. Можна сказати, що з усієї нерухомості земля – найбільш нерухома.

Втім, як зауважив аналітик, вартість землі відчутно зросла у гривнях. Проте, якщо рахувати її вартість у доларах, то вона трохи впала в ціні – на 5%. Втім, навіть таке 5-відсоткове зниження в доларі виглядає цьогоріч набагато привабливіше, ніж, наприклад, 15-20% зростання у гривні.

Отже можна сказати, що люди, які зробили вкладення грошей у купівлю землі, вийшли у виграші.

Наступного року цей актив буде ще дорожчим. А після війни, як і прогнозували аналітики, зростатиме вартість землі і в доларах. Тому вкладення грошей у землю на сьогодні можна вважати найбільш вигідною інвестицією.

Природно, що ціни на землю цього року суттєво залежать від географічного розташування ділянки. Якщо раніше визначальне значення мала родючість землі, а також її вигідне розташування поблизу великих міст, то зараз на заході країни вона однозначно дорожче, ніж на Сході.

Так, цього року найдорожче продавалися ділянки у Львівській, Івано-Франківській, та, незважаючи ні на що, у Київській областях. А найдешевшими були ділянки у Харківському та Миколаївському регіонах. І взагалі не продавалася земля на Херсонщині та в Запорізькій області.

Нагадаємо, вже з наступного року українцям доведеться сплачувати мінімальне податкове зобов'язання за користування землею. Його розмір у середньому дорівнюватиме 1500 гривень за гектар.

Ключевые слова: ринок землі, інвестиції
Интервью
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее
Валентина Потапова
Сегодня группа компаний «Штефес» хорошо известна в Украине. Средства защиты растений, производимые и реализуемые «Штефес», позволили тысячам украинских аграриев сохранить и собрать миллионные урожаи, приумножить свое состояние.... Подробнее

1
0