Спецможливості
Новини

Запаси олії на переробних підприємствах на третину вищі за торішні

19.08.2021
522
Запаси олії на переробних підприємствах на третину вищі за торішні  фото, ілюстрація

До завершення сезону очікується зростання перехідних запасів олії, в даний час оперативні дані про запаси олії в портах фіксують зростання на 19% в порівнянні з минулим роком, запаси олії на переробних підприємствах на 34% вище за торішні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.com

«Аналітики прогнозують урожай соняшнику в 2021/22 МР майже на 22% вище за торішній за рахунок зростання посівної площі і врожайності», — йдеться в повідомленні. 

Зазначимо, що баланс попиту та пропозиції сої в 2020/21 МР зсувається на користь переробки. Зростання запасів сої у підприємств, що займаються переробкою і зберіганням, порівняно з минулим роком на 23% (дані станом на 1 липня поточного року), збільшення внутрішньої переробки в порівнянні з травневим прогнозом (+100 тис. т) тягне за собою збільшення експортного потенціалу ринку соєвої олії і шроту. 

«Урожай сої в 2021/22 МР очікується на 18% вище за торішній, незважаючи на скорочення посівних площ на 7%. Поточні погодні умови дозволяють прогнозувати врожайність близьку до рекордної», — вважають експерти. 

Крім того, активна фаза ріпакового сезону 2021/22 зсувається за рахунок пізнього початку збиральних робіт, що відбилося на показниках.

Запаси ріпаку на 1 липня 2021 року на 74% нижче за торішні, експорт ріпаку в липні мінімальний за останні дев’ять сезонів. 

«На даний момент прибирання входить у фінальну стадію, поточний показник врожайності вище за торішній. Очікується зростання врожаю ріпаку на 3%, збільшення експортного потенціалу ринку ріпаку та продуктів його переробки», — підсумовують аналітики.

Інтерв'ю
Люди, які в усьому шукають позитив, відзначають, що нинішньої весни на полях хоча б хвороби не дошкуляють. «І так, і ні», — коментує ситуацію менеджер з технічної підтримки напряму захисту насіння компанії «Сингента», фітопатолог, кандидат... Подробнее
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее

1
0