Спецможливості
Новини

Ювілейний День поля Німецького аграрного центру

08.10.2013
602
Ювілейний День поля Німецького аграрного центру  фото, ілюстрація

Цього року Німецький аграрний центр у с. Поташ Маньківського району Черкаської області святкує ювілей — п’ятиріччя із часу заснування. НімАЦ — це проект спільної ініціативи науки, практики і виробництва, що здійснюється Центром Східної Європи університету Хойенхайм і ТОВ ADT-проект (м. Бонн) у співпраці з навчальним центром DEULA (м. Кірхгайм).

Цього року Німецький аграрний центр у с. Поташ Маньківського району Черкаської області святкує ювілей — п’ятиріччя із часу заснування. НімАЦ — це проект спільної ініціативи науки, практики і виробництва, що здійснюється Центром Східної Європи університету Хойенхайм і ТОВ ADT-проект (м. Бонн) у співпраці з навчальним центром DEULA (м. Кірхгайм).

Ю. Михайлов
propozitsiya@univest-media.com

Засновником проекту виступила Асоціація подальшого розвитку сучасних сільськогосподарських методів та технологій в Україні (AMTU), членами якої є такі всесвітньо відомі лідери аграрної індустрії, як: AMAZONE, CLAAS, KWS, LEMKEN, Toepfer International, HAKA, Josera, HORSCH, Rauch, Stela, BASF, Norika, Strube, Stefes. Допомагають успішному розвитку діяльності Центру також Німецьке сільськогосподарське товариство (DLG) та Спілка німецьких виробників машин та знарядь (VDMA). Ініціативи НімАЦ активно підтримує німецьке Федеральне міністерство сільського господарства, продовольства і захисту прав споживачів.
Метою діяльності Німецького аграрного центру є підвищення кваліфікації працівників українських сільськогосподарських підприємств майже в усіх галузях сільського господарства: рослинництві, тваринництві, сільськогосподарській техніці. За час існування тут пройшли навчання понад 7 тис. спеціалістів.
Головна цільова група для НімАЦ — працівники сільськогосподарських підприємств (керівники, агрономи, механізатори, зоотехніки тощо), викладачі аграрних навчальних установ, а також студенти. На семінарах розглядають новітні технологічні процеси, методи їхньої реалізації, а також практично вивчають сучасні машини європейських зразків та їхнє застосування (на базі виробничих умов дослідного поля НімАЦ).
У розпорядженні Німецького аграрного центру — навчальні приміщення, конференц-зала, навчально-виробнича майстерня, виставкова зала, відкриті демонстраційні майданчики, дослідне поле. Для навчальних цілей свою продукцію та інформаційні матеріали надають компанії — члени AMTU. Це дає змогу проводити інтенсивні (одно-п’ятиденні) курси із теоретичною та практичною частинами. Слухачі мають можливість самостійно спробувати у роботі сучасну техніку, ознайомитися з практичним застосуванням новітніх технологій.
Завдяки фінансовій підтримці Федерального міністерства сільського господарства, продовольства і захисту прав споживачів та фірм-засновників, участь у заходах НімАЦ цілком доступна для всіх бажаючих.
А тепер запитаємо у членів Асоціації, наскільки виправдані їхні витрати на підтримку діяльності Німецького аграрного центру?

Костянтин Сарнацький, генеральний директор компанії «KWS-Україна»:
— Безумовно, виправдані, насамперед — завдяки контактам. І ви бачите, що наші демонстраційні ділянки тут викликають велику зацікавленість. Ми спостерігаємо зростаючий обсяг продажів насіння компанії «KWS-Україна» практично всіх культур. Це дає нам змогу робити інвестиції в Україну, першою чергою, у власну дослідну станцію задля адаптації найкращого генетичного матеріалу до українських агрокліматичних умов.
Окрім нових технологій, компанія «KWS-Україна» вносить свою частку в розвиток бізнес-середовища, у тому числі в удосконалення законодавства. Ми брали участь у розробці закону «Про насіння і садивний матеріал». Можна казати, що він є недосконалим, але його прийняття — це рух в цивілізованому напрямку.

Олександр Грідін, генеральний директор ДП «Амазоне-Україна»:
— Ми вважаємо, що участь компанії «Амазоне» в діяльності Німецького аграрного центру себе повністю виправдовує, оскільки постійно збільшуємо кількість своїх клієнтів і обсяги реалізації техніки.
На Днях поля ми демонструємо техніку в роботі, спілкуємося з відвідувачами, відповідаємо на їхні запитання та враховуємо побажання клієнтів щодо модернізації наявної та розробки нової техніки.

А чим приваблює НімАЦ до участі в своїх заходах наших пересічних сільгосптоваровиробників?
Лариса Майсак, директор СТОВ «Відродження» (с. Малополовецьке Фастівського району Київської області):
— Оскільки ми нарощуємо поголів’я ВРХ (цього року запускаємо чотирирядне приміщення на 200 голів дійних корів), я ставлю за мету зробити вдалий вибір кормозбиральної техніки. І в цьому мені допомогла чудова демонстрація якісної роботи техніки на заготівлі силосу.
Але, як ідеться в одному із законів Мерфі, якщо ваші справи йдуть добре, то найближчим часом слід очікувати, що все може піти шкереберть...

Алла Булгакова, виконавчий директор «ДП ЛЕМКЕН-Україна»:
— Нам цікаво працювати тут, оскільки ми маємо можливість демонструвати техніку в роботі не тільки на Дні поля.
Проте після п’яти років діяльності НімАЦ (тисячі підготовлених фахівців для сільського господарства) виявляється, що цей Центр в Україні нікому не потрібен. Уряд ФРН уже давно інформував, що він фінансово підтримуватиме діяльність Центру лише до 2015 р. І наразі важко спрогнозувати, чи працюватиме НімАЦ після цього терміну. З боку української влади немає жодного інтересу. І це за нинішніх умов, коли в українських аграрних вищих навчальних закладах відсутня необхідна матеріально-технічна база. Просто жах. Я навіть не можу собі уявити, що після 2015 р. цей проект припинить свою діяльність.
Ну й тут, до речі, кілька слів про наше Міністерство аграрної політики. Кілька місяців тому воно врочисто повідомило про підписання угоди з компанією CLAAS щодо складання зернозбиральних комбайнів TUCANO на заводі «Херсонські комбайни». Аж виявляється, що міністерство дещо «поспішило»: видало бажане за дійсне.

Томас Клаусснітцер, регіональний директор CLAAS в Україні:
— Щодо цього проекту ще тривають перемовини. Нинішнього року на заводі «Херсонські комбайни» було складено пробну партію комбайнів. Нразі ми вивчаємо результати цього пілотного проекту задля прийняття остаточного рішення щодо доцільності повномасштабного спільного виробництва.

Інтерв'ю
Провідний український виробник ЗЗР та добрив – компанія "UKRAVIT" – підбиває підсумки року, що добігає кінця. Попри всі несподіванки й негаразди, "UKRAVIT" продовжив своє зростання. Розширювалися мережа торгових представництв і асортимент... Подробнее
У середині грудня офіційно було повідомлено про створення нової громадської організації — «Всеукраїнського аграрного форуму», метою якої є об’єднання  всіх сільськогосподарських організацій задля спільної продуктивної роботи й ефективної... Подробнее

1
0