Спецможливості
Інтерв'ю

Якщо захист рослин, то від Corteva Agriscience. ТОВ «Крамагросвіт» на варті агрономії, попри все

29.12.2022
2750
Якщо захист рослин, то від Corteva Agriscience. ТОВ «Крамагросвіт»  на варті агрономії, попри все фото, ілюстрація

ТОВ «Крамагросвіт» розташоване на Донеччині, у Краматорському районі (раніше Слов’янський), утім, попри війну, підтримує продовольчу безпеку країни. Це одна з найнебезпечніших зон України – там ще у 2014 році точилися бої, які не вщухають і досі.

Микола Перець, головний агроном господарства, працює тут уже 36 років. За цей час підприємство тричі перейменовували, змінювалися площі під посівами, сівозміна тощо, але сталими залишилися жага до життя та праця на благо України. «Крамагросвіт» обробляє 3640,8 га земель. Тут сіють пшеницю озиму, ячмінь ярий, соняшник, ріпак озимий, а також займаються тваринництвом. Рослини захищають найкращими препаратами відомих виробників. Закладають демоділянки, де випробовують сорти і гібриди, тестують препарати. Війна не зламала фермера та його колег. Навесні 2022-го вони почали новий агросезон, усупереч невизначеності та нестабільності. Засіяли заплановані площі ячменем ярим (255 га) та соняшником (1308 га), незначну частину залишили під чорним паром. На 1430 га вже росла пшениця озима та ріпак озимий (165 га). За словами Миколи Перця, структура посівних площ була забезпечена на 99 %. Він зізнався: було страшно, але землю залишити не змогли.

«Хто не ризикує, той не дискує»

Микола Перець, головний агроном ТОВ «Крамагросвіт», Донецька область:

Микола Перець, головний агроном ТОВ «Крамагросвіт»З початком повномасштабної війни колеги допомагали укріплювати оборонні позиції, ми забезпечували харчуванням військових, надавали житло, робили все, що в наших силах. Перший ракетний обстріл нашої території стався у травні, постраждали тварини. Відразу загинули 27 корів, і приблизно 25 ми змушені були дорізати, бо їх посікло уламками снарядів. За два тижні ми зазнали вже потужніших обстрілів – росія здійснила авіаналіт. Удар припав на зерновий тік, була пошкоджена сільгосптехніка (комбайн, жатки, система поливу, трактор), насіннєвий склад був повністю зруйнований, на току зірвало дах, але, слава Богу, обійшлося без людських жертв! Були також прильоти в поле, ми викликали рятувальників, вони збирали уламки й нерозірвані снаряди. Сьогодні 224 га нашої території залишаються замінованими – там росла пшениця, яка і досі в полі, ми не змогли її зібрати. Крім того, внаслідок обстрілів касетними снарядами вигоріло 27 га пшеничного поля… Тож ми зазнали значних фінансових втрат, але життя триває!

Цього сезону працювали на свій страх і ризик. Як кажуть агрономи: «Хто не ризикує, той не дискує!».

Стикнулися з проблемами нестачі пального – їздили аж до Дніпра, щоб купити солярку і закінчити посівну кампанію. Пізніше ситуація дещо стабілізувалася, але суттєво здорожчало дизельне пальне, втім, нам вдалося зробити запаси. Пального вистачило і на жнива.

Цього року зібрали 4,5 т/га пшениці озимої, 5,1 т/га ячменю ярого, майже 3 т/га ріпаку озимого, 2,2 т/га соняшнику. До слова, за такого критичного сезону це доволі непоганий результат. Звичайно, в минулі роки пшениці збирали на 10 тонн більше, за іншими ж культурами різниця сягала лише кількох тонн.

Працюємо на результат, проте не порушуємо комендантської години. Насамперед я дотримуюся чіткої, правильної технології обробітку ґрунту, використовую якісні насіння та засоби захисту рослин. А сил мені додають колеги! Я ціную кожного, особливо в нинішній час. Відповідно до наказу Президента ми як агропідприємство маємо право на «бронювання» працівників (відстрочення від участі у бойових діях), адже людей у нас небагато і всі вони на вагу золота. Інакше про посівну наступного сезону доведеться забути.

Мої хлопці — моя сила

Оригінальність — запорука якості

Віддаю перевагу саме оригінальним препаратам від перевіреного виробника, бо передусім вони якісні. Дешевих копій на ринку сьогодні чимало, але вони гірше очищені, накопичуються в ґрунті.

Були також прильоти в поле, ми викликали рятувальників, вони збирали уламки й нерозірвані снаряди. Сьогодні 224 га нашої території залишаються замінованими...

Спочатку вони працюють, господар задоволений, але згодом починаються нарікання: то пшениця пожовтіла, чи із соняшником щось трапилося. На етикетці «піратського» препарату можна прочитати, наприклад, що період розпаду його в ґрунті становить 5–6 місяців, але це не відповідає дійсності. Звичайно, хочеться зекономити, особливо за сьогоднішніх реалій – війна, фінансова нестабільність, висока вартість добрив, складна логістика – проте слід пам’ятати, що якісний товар дешевим не буває! Тому вибір роблю на користь оригінаторів і засобів захисту від компанії Corteva Agriscience! Окрім бездоганної якості, оригінальні препарати ефективні, не чинять негативного впливу на рослини, не накопичуються в ґрунті, зберігаючи його мікрофлору, не токсичні, їх дуже легко застосовувати.

ЗЗР від компанії Corteva Agriscience — це завжди якість та відмінний результат

Приблизно п’ять років тому до нашого господарства завітав регіональний представник з продажу засобів захисту рослин компанії Corteva Agriscience. Він презентував препарати для контролю хвороб, шкідників і бур’янів. Спочатку ми спробували кілька гербіцидів, фунгіцидів і провели порівняльний аналіз із препаратами, які застосовували раніше. Результати втішили, і вже наступного року 80 % ЗЗР у нас були від компанії Corteva. Дам кілька коротких характеристик.Так, для зернових культур відмінним препаратом є Квелекс™. Він знищує проблемні види бур’янів у посівах пшениці, добре розчиняється навіть у холодній воді і має низьку норму застосування. Також препарат має тривале вікно застосування - від фази кущення до прапорцевого листка. Коли погода не дає можливості вчасно провести обробку або, скажімо, вийшов з ладу обприскувач, у пригоді стане цей гербіцид. Для порівняння, більшість гербіцидів на пшениці можна вносити тільки до фази кущення чи виходу в трубку. Також важливою ознакою Квелекс™ є те, що він чудово справляється з падалицею всіх видів соняшнику, традиційною падалицею ріпаку й контролює інші злісні дводольні бур’яни в посівах зернових колосових культур.

Сергій Курінний, директор господарства (ліворуч), Микола Перець, головний агроном (праворуч)

На соняшнику ми застосовуємо і фунгіциди, і гербіциди від компанії Corteva. Фунгіцид Танос® відмінно контролює альтернаріоз, септоріоз, білу та сіру гнилі й інші небезпечні хвороби. За внесення цього препарату соняшник вегетує без проблем! Танос® не лише лікує, а й чинить на рослини профілактичну дію. Другу обробку (за три тижні після першої) соняшнику я проводжу іншим фунгіцидом — Аканто Плюс®. Останні три роки цю культуру у нас атакує іржа, і Аканто Плюс® прекрасно її стримує. До того ж це універсальний препарат, який можна застосовувати на широкому спектрі сільськогосподарських культур. За використання цього фунгіциду можна сподіватися на високий показник якісного врожаю.

Проти дводольних бур’янів (лободи білої) ми використовували інноваційний гербіцид Геліантекс™ (на основі молекули Arylex™ active). Цей препарат сумісний з нашими програмами захисту та ефективний на всіх типах гібридів соняшнику.

Ріпак озимий навесні ми захищали гербіцидом Слаш™. Цей післясходовий препарат також створений на основі молекули Arylex™ active. Він чудово контролює підмаренник чіпкий, мак польовий, лободу білу, види осотів, інші однорічні та багаторічні і деякі хрестоцвіті бур’яни. Гербіцид сумісний з іншими засобами захисту рослин, діє швидко й ефективно.

Для зернових культур відмінним препаратом є Квелекс™. Він знищує проблемні види бур’янів у посівах пшениці, добре розчиняється навіть у холодній воді і має низьку норму застосування

Разом з Corteva та з вірою у Перемогу!

Я вірю, що незабаром Україна переможе у війні і ми нарешті зможемо безпечно і спокійно працювати. Я мрію відновити своє господарство й вирощувати більше якісної продукції. У майбутніх сезонах планую продовжувати співпрацю з компанією Corteva Agriscience. Також хочу спробувати біопрепарати: Блу™ N (оптимізатор ефективності живлення, який здатний фіксувати атмосферний азот) та N-Лок™ Макс (стабілізатор азоту в ґрунті). До нас приїжджав регіональний представник і розповідав про ці продукти. Вирішили придбати їх на площу близько 50 га, будемо випробовувати. Головне, щоб усе було добре в Україні.

Цього року зібрали 4,5 т/га пшениці озимої, 5,1 т/га ячменю ярого, майже 3 т/га ріпаку озимого, 2,2 т/га соняшнику. До слова, за такого критичного сезону це доволі непоганий результат

Мені комфортно взаємодіяти з компанією Corteva Agriscience – там працюють професіонали. У нас чудові відносини з представниками компанії. Вони уважні до проблем нашого господарства, завжди радять ефективні препарати, пропонують новинки, які з’являються на ринку. Я часто консультуюся з ними щодо обробок – термінів їх проведення, внесення препаратів. На всі свої запитання отримую чіткі відповіді та слушні рекомендації. Спеціалісти компанії допомагають і в полі — оглядаємо оброблені поля, аналізуємо ефективність препаратів. Не зважаючи на те, що сьогодні візити — рідкість, бо всі пам’ятають, де розташоване наше господарство, я дуже задоволений співпрацею.

На початку повномасштабного вторгнення компанія Corteva Agriscience покинула російський ринок, і я дуже підтримую це рішення. Я — українець! Моя країна — Україна!

В. Полевик  v.polevik@univest-media.com

Ключові слова: Corteva, ЗЗР, біопрепарати

Інтерв'ю
Німецький досвід організації тепличного бізнесу — тема нашої розмови з директором з інноваційних технологій у рослинництві консалтингової компанії «Аграрний Центр Innovation» Юрієм Куликом, який нещодавно особисто його вивчав... Подробнее
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее

1
0