Спецможливості
Новини

Ягідництво почало приносити серйозні надходження до держбюджету України

27.09.2017
3691
Ягідництво почало приносити серйозні надходження до держбюджету України фото, ілюстрація
Вирощування ягід в Україні стає реальним сектором АПК, який вже дає серйозні надходження до бюджету, формує нехай сезонну, але зайнятість населення і показує тенденції до щорічного приросту показників

Вирощування ягід в Україні стає реальним сектором АПК, який вже дає серйозні надходження до бюджету, формує нехай сезонну, але зайнятість населення і показує тенденції до щорічного приросту показників. Про це повідомив директор програми аграрно-індустріального розвитку Українського інституту майбутнього Олексій Павленко на своїй сторінці у facebook.com, пише propozitsiya.com.

Так, наприклад, ягід свіжих, таких, як суниця, малина, ожина, та інші, у 2014 році було експортовано з України 614 639 кг, що у грошовому еквіваленті склало $1 149 тис., у 2015-му – 1 387 513 кг на суму у $3 109 тис. У 2016-му цей показник уже зріс до 5 978 047 кг ягід різних видів, що дало $8 834 тис.

Основними споживачами українських свіжих ягід останнім часом став Євросоюз та сусідні країни. Ми експортуємо свіжі ягоди у Білорусь, Польщу, Нідерланди, Литву, Молдову, Велику Британію, і попит та географія країн невпинно зростає протягом останніх трьох років.

Суттєве зростання пропозиції й попиту демонструє експорт ягоди замороженої: суниця, малина, ожина та ін.

У 2014 році наші виробники еспортували понад 20,9 млн кг на суму $40,7 млн, у 2015-му – 30,2 млн кг на суму $41,2 млн, а в 2016-му експорт зріс уже до 41,1 млн кг до 50,8 млн.

Одним з найбільших імпортерів українських ягід є Польща, що, на перший погляд, може здаватися дивним, адже багато українців працюють на сезонних роботах зі збору ягід саме у Польщі. Очевидно, мова може йти про реекспорт та переробку українських ягід, наприклад, у джеми й подібну продукцію, що формує її додану вартість уже під польським маркуванням. Тут закладено великий резерв для українських виробників ягід, які розвивають вітчизняну переробку. Тут і розширення виробництва, і збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Великий попит, і він постійно зростає, найперше у ЄС, на органічні технології вирощування ягід. Це відповідальна позиція, але природні умови України дозволяють успішно вирощувати екологічно чисті ягоди, котрі на прилавках супермаркетів у Європі продаються за вищими цінами.

Динаміка зростання експорту ягоди замороженої у країни Європи.

О. Павленко переконаний, що у 2017 році показники з експорту ягоди української на європейські та ринки, які з’являються, продемонструють відчутне зростання. Цей бізнес стає все інвестиційно привабливішим, репутація української ягідної продукції у світі постійно утверджується, впевнений експерт.

Ключові слова: рынок ягод, ягоди, експорт

Інтерв'ю
У Нідерландах існує сумна приказка: «Фермерові належать тільки його жінка й діти, все інше на фермі належить банку». Тобто, банки понавидавали всім фермерам аж до найменших стільки кредитів, скільки
Про глобальне потепління говорять уже кілька десятиліть. Які конкретні практичні наслідки від нього вже відчуло сільське господарство України і на що ще очікувати розповідає найавторитетніший в

1
0