Спецможливості
Новини

Вирощені на Чернігівщині томати й перці конкурують із південними

13.03.2021
899
Вирощені на Чернігівщині томати й перці конкурують із південними фото, ілюстрація

Вирощені на Чернігівщині помідори й солодкий перець конкурують із завезеними з півдня завдяки свіжості й меншим витратам на доставку до прилавка, повідомила фермерка з Любеча Чернігівської області Ольга Василенко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrinform.

«Під томатами у нас приблизно 2 га. Вирощуємо ранньостиглі сорти, оскільки пізні в нас не встигають визрівати. Солодкий перець теж вирощуємо ранньостиглий. Попри високу собівартість і невисоку закупівельну ціну (8-10 грн/кг), ця культура доволі рентабельна. Конкуруємо з південним перцем за рахунок високої якості продукції (бо наш перець свіжий, прямо з поля) і значно менших витрат на перевезення овочів до ринку збуту», — розповіла жінка.

За словами Василенко, на землі вона працює разом з чоловіком Олександром. Родинне фермерське господарство обробляє 24 га й вирощує понад 10 овочевих і ягідних культур. Таке сортове різноманіття для них — не примха, а можливість малому бізнесу вижити в умовах нестабільного аграрного ринку. Рішення про вирощування овочів фермери ухвалили 5 років тому, коли в них вимерзло 90% плантації суниць. Відтоді збитки на одних культурах перекриваються за рахунок цін на інші.

«Ми намагаємося садити стільки овочів, щоб можна було відразу їх реалізувати. Свою продукцію частково продаємо гуртовим покупцям, а частково самі реалізуємо на ринках Чернігова та Києва», — зазначила фермерка.

З її слів, розвиток дрібного й середнього аграрного бізнесу та розширення асортименту продукції стримує відсутність вільної землі. Майже вся вона - в довгостроковій оренді великих агрохолдингів і придбати її дрібному фермеру практично нереально.

Інтерв'ю
клубника
Ринок ІТ-рішень для сільського господарства у світі сягає $400 млрд. Застосування ІТ-технологій значно збільшує продуктивність аграрного виробництва.  
Николай Сафонов
Потенціал зростання органічного сегменту великий, його частка може досягти 5-10%. Тоді як поки що в Україні на нього припадає це менше 0,1% від загального споживання продуктів харчування. І статися це може в найближчі 5-10 років. Багато що... Подробнее

1
0