Спецможливості
Новини

Всесвітній банк насіння опинився під загрозою

23.05.2017
2671
Всесвітній банк насіння опинився під загрозою фото, ілюстрація
У 2008 році на гроші норвезького уряду на віддаленому острові Шпіцберген - між Норвегією і Північним полюсом, було збудовано Всесвітнє сховище насіння

У 2008 році на гроші норвезького уряду на віддаленому острові Шпіцберген - між Норвегією і Північним полюсом, було збудовано Всесвітнє сховище насіння, так зване «сховище Судного дня». У цьому сховищі знаходиться банк насіння як культурних, так і диких рослин майже з усіх країн світу, розрахований на виживання в тому числі і в умовах ядерної війни.

У ньому створені найоптимальніші умови для довгострокового зберігання зерна. Але різке підвищення температури в Арктиці порушило всі плани. В тунель потрапило багато води, яка потім перетворилася на лід. Тому вчені і експерти всерйоз занепокоїлися, пише propozitsiya.com з посиланням на vokrugsveta.ua.

З моменту відкриття в сховищі вдалося зібрати майже 1 млн контейнерів з різними сортами. У кожному контейнері - по 500 зерен. У сховищі вистачить місця, щоб розмістити ще 4,5 млн контейнерів.

Зі Світового банку взяли зерно лише одного разу - в 2015 році. Тоді урожай в Сирії був знищений війною, потрібно було заповнити запаси в країні.

Відкривають сховище тільки 3-4 рази в рік, щоб доставити нові зразки зерна. Щоб потрапити в середину, потрібно пройти 5 дверей з кодовими замками. «Додаткову безпеку» забезпечують ще й білі ведмеді, яких на острові більше, ніж людей.

На верхівці будівлі встановлена ​​світлова інсталяція, так як за норвезьким законом прийнято, щоб кожна громадська будівля була прикрашена якимось витвором мистецтва. Усередині підтримується температура 18˚С - в таких умовах зерно може зберігатися тисячі років.

Тепер же вчені спостерігають за умовами в сховища кожен день, щоб вирішити, що робити далі.

Інтерв'ю
Рік тому вітчизняний бізнес пережив безпрецедентну доти подію — локдаун, тобто повне припинення роботи значної частини підприємств, зокрема, тотальне закриття закладів харчування. Саме тоді Анна Морозова вирішила дати старт своєму новому... Подробнее
В Україні традиційно нарікають на відірваність освіти від практики, яка виникла ще в радянські часи, коли на виробництві молодим спеціалістам прямим текстом казали: «Забудьте все, чому вас навчали в вузі». Однак деякі аграрні вузи вирішили... Подробнее

1
0