Спецможливості
Новини

Врожай 2024: стабільний попит на кукурудзу та соняшник, пшениця та ріпак під тиском

09.08.2024
633
Врожай 2024: стабільний попит на кукурудзу та соняшник, пшениця та ріпак під тиском фото, ілюстрація

Кукурудза нового врожаю продовжує користуватися стабільним попитом. Ціна на поставку в жовтні-січні в порти становить $184-188, а на кордоні з ЄС торгується по €180-181 з завантаженням в євровагони на січень-березень. Після липневих температурних стресів виробники поступово формують форвардні контракти та організовують логістику.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.

Спред між фуражною та продовольчою пшеницею залишається до $20. Виробники стримують продажі, очікуючи вищих цін, що призводить до накопичення пропозиції та створює додатковий тиск на ціну пшениці у вересні, який зазвичай є періодом найнижчих цін.

Ціни на ріпак двічі різко знижувалися від пікових €510, досягнутих 5 липня. Схожість цьогорічних коливань з минулорічними викликає сумніви у трейдерів щодо подальшого зростання цін. Єдиним фактором, що підтримує ціни в доларах, залишається девальвація американської валюти відносно євро, що допомагає утримувати стабільні ціни на експорт.

Новий врожай соняшнику торгується в діапазоні $460-490 з ПДВ, залежно від регіону доставки до заводу. Переробники активно змагаються за сировину, щоб забезпечити безперебійну роботу на початку нового сезону.

Спред між ГМО та не-ГМО соєю залишається на рівні близько $40. Соя активно торгується як у напрямку портів, так і на західному кордоні. Зараз у Європі спостерігається підвищений попит саме на не-ГМО сою.

Інтерв'ю
Останнім часом площа пустельних і непродуктивних земель в світі постійно зростає. Пустелі вже займають понад 17 млн км2 або близько 12% всієї поверхні суші. Вчені всього світу стурбовані такою
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і

1
0