Спецможливості
Новини

Воно проросло — обпалене, обпечене, але ось вони, сходи, — Сергій Авраменко

30.06.2022
1257
Воно проросло — обпалене, обпечене, але ось вони, сходи, —  Сергій Авраменко фото, ілюстрація
Сергій Авраменко

У Богодухівському районі Харківської області зійшло насіння сої зі згорілої внаслідок бомбардування наукової лабораторії Інституту рослинництва імені В. Юр'єва.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Слобідський край».

У середині травня сильним бомбардуванням було знищено більшу частину селекційного центру Інституту рослинництва імені В. Юр'єва, розташованого в селищі Елітне під Харковом. Були зруйновані корпуси, деякі лабораторії вигоріли повністю, а з ними і насіння, яке там було. Постраждала саме та частина будівель, де готували до сівби ярові культури.

«У тих приміщеннях, де цей матеріал зберігали, горіло так, що навіть плавився метал. Але під купою попелу ми знайшли декілька жмень насіння різних сільскогосподарських культур — трохи сої, трохи кукурудзи та озимої пшениці. Мені захотілося провести експеримент — висіяти це насіння і з того, що зійде, потім вивести нові витривалі сорти. Я перебрав насіння, викинув зовсім згоріле, а більш-менш збережене обробив стимулятором росту, — розповідає науковий співробітник інституту Сергій Авраменко.

За 75 кілометрів від Харкова, на Краснокутщині, у фермерському господарстві науковець знайшов місцевість, де можна вирощувати сою. На невеличкій ділянці він дуже густо (адже не сподівався на сходи) висіяв врятовані жменьки сої та кукурудзи.

«Воно проросло!  Розумієте, воно проросло — обпалене, обпечене, але ось вони, сходи! Це справжнє диво, — радіє науковець. — На трьох рядках сої проросло близько 20 % насіння з двох кілограмів урятованого посівного матеріалу».

На жаль, кукурудза не проросла зовсім. Науковець збирається ретельно доглядати сою — вона знадобиться для подальших наукових досліджень.

Інтерв'ю
Компанії «Уніфер» — 20 років! Подія справді знаменна, тому що «Уніфер» — це непересічне явище на українському агроринку. З активною діяльністю компанії пов’язані поява і впровадження в Україні новітніх технологій: перші мікродобрива,... Подробнее
Компанія «Нертус» активно розвиває два напрямки. Перший — насінництво гібридів соняшнику й кукурудзи сербської селекції. Другий — ЗЗР та мікродобрива. На сьогодні в портфелі компанії «Нертус» вже 70 препаратів для зернових, зернобобових,... Подробнее

1
0