Спецможливості
Новини

Власникам земельних паїв варто відстоювати свої права

06.03.2023
560
Власникам земельних паїв варто відстоювати свої права фото, ілюстрація

Власники земельних ділянок інколи скаржаться на недобросовісних орендарів та невиплату коштів за договорами оренди. Щоправда, більшість невдоволених громадян зупиняються на цьому етапі боротьби, і покірно чекають грошей. А мешканка Рашівки, що на Полтавщині, Ольга Лестусь вирішила звернутися до суду, щоб розірвати договір оренди землі із ТОВ «Агро-Край» і стягнути орендну плату за землю.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на bazarmedia.info.

Ще у 2005 році Ольга Лестусь уклала договір оренди земельної ділянки площею 3,540 із ТОВ «Стандарт-Агро» на 5 років. Зважаючи на те, що після закінчення строку договору, орендар має переважне право поновлення його на новий строк, у 2015 році вони знову уклали договір, на 7 років, тобто до кінця 2022 року. Відповідно договору, орендар мав сплачувати орендну плату в розмірі 5% від нормативно правової оцінки земельної ділянки.

У 2017 році орендодавець та орендар уклали додаткову угоду до договору, якою передали права та обов’язки орендаря, новому орендарю – ТОВ «Агро-Край». Але він до обов’язків поставився недбало – за 2021 та 2022 роки Ольга Лестусь так і не отримала орендної плати (сума становить 25955,59 грн), тому вирішила вимагати розірвання договору та виплати коштів через суд.

Позивач, звісно намагався уникнути відповідальності, просив відмовити у задоволенні позовних вимог, оскільки, його слів, «не було систематичних порушень договору оренди». Із тим, що існує «затримка» по виплаті орендної плати, позивач погоджувався, але не вважав її системною.

Проте, суд став на бік позивача і задовольнив позовну заяву, щоправда частково. ТОВ «Агро-Край» зобов’язали сплатити невиплачену орендну плату, а також судові витрати (992,40 коп). А розривати договір оренди через суд просто не довелося – строк його дії закінчився 31 грудня 2022 року, його не продовжили в установленому законом порядку, тобто, на час розгляду справи були відсутні правові підстави для розгляду питання про розірвання договору.

Наразі, рішення суду ще не набрало законної сили, адже сторони мають право оскаржити його протягом 30 днів, подавши апеляцію, (рішення від 2 лютого 2023року). Відповідно «пайових» Ольга Лестусь ще не отримала. Проте сам факт того, що орендаря можна притягнути до відповідальності вселяє віру у справедливість. Головне знати свої права та не боятися захищати їх.

Інтерв'ю
Аномальна погода цієї весни для підприємств, що спеціалізуються на виробництві плодово-ягідної продукції, стала катастрофою. Сталася вона в ніч із 10 на 11 травня. Крім морозів, стабільна низька
Зернові колосові культури, такі як пшениця, ячмінь та інші, відіграють важливу роль у світовому сільському господарстві та продовольчій безпеці. Ці культури щороку висівають на мільйонах гектарів землі по всьому світі, де це дозволяють... Подробнее

1
0