Спецвозможности
Новости

Вирощування кави — технології у кожній чашці

06.08.2022
228
Вирощування кави — технології у кожній чашці фото, иллюстрация

Торік урожай кави у Бразилії скоротився майже на чверть через посуху. Побічним ефектом стало глобальне скорочення постачання кавових зерен та подальше подвоєння гуртових цін. Зараз найбільші виробники кави все частіше звертаються до технологій, які допомагають їм успішно вирощувати та переробляти найкращий можливий урожай як з точки зору обсягів, так і якості.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на imena.

За оцінками, каву щодня вживає 1 млрд людей. Однак багато хто не усвідомлює, що те, що вони п’ють, виробляється з бразильської сировини.

Щоб спробувати пом’якшити можливі майбутні скорочення виробництва, найбільші виробники кави в Бразилії все частіше звертаються до технологій, які допомагають їм успішно вирощувати та переробляти найкращий можливий урожай як з точки зору обсягів, так і якості.

Одна з таких компаній, Okuyama, каже, що інвестує щонайменше 10% свого виторгу у технології. Вона базується в Мінас-Жерайсі та має у своєму розпорядженні кавові плантації площею 11 кв. км.

Її співробітники використовують додаток Cropwise Protector, розроблений компанією Syngenta. Інструмент підключається до наземних датчиків та супутникових знімків, формуючи візуальний аналіз ферми або плантації на планшетному пристрої або ноутбуку. Потім вони можуть швидко застосувати такі заходи, як крапельне зрошення або боротьба зі шкідниками, на конкретній ділянці, яка може цього потребувати, а не на цілому полі або всій фермі.

Ідея таргетованого підходу полягає у швидкості та більш дбайливому ставленні до навколишнього середовища.

«Щороку виникає нова проблема, і ці технології допомагають нам долати бар’єри, — каже Бруно Хіроіті, менеджер із виробництва кавових зерен в Okuyama. — Ми також інвестували в технології сушіння, щоб контролювати температуру залежно від типу зерна».

Після збирання врожаю Okuyama сушить частину зерен у барабанних нагрівачах, щоб запобігти їх псуванню під час зберігання перед обсмажуванням. Дуже важливо правильно вибрати температуру і час, щоб уникнути втрат як з точки зору зерен, так і енергії, що використовується для живлення нагрівачів.

За словами Борхеса, Ipanema Coffees, плантації якої займають близько 43 кв. км на трьох ділянках у Мінас-Жерайсі, в останні роки також значно просунулась у технологічному напрямку.

«Ми вклали величезні кошти в напівавтоматичне зрошення, де система вимірює дефіцит води та погодні умови, даючи нам рекомендації для кожної області», — зазначає Борхес.

Він додає, що інвестиції допомагають зменшити вплив на зміну клімату: «Ми маємо кліматичні проблеми, такі як посухи та глобальне підвищення температури. Система зрошення допомогла нам підвищити нашу продуктивність… і це стало для нас кліматичною страховкою.

Ipanema також використовує інструмент Cropwise Protector, а на всіх тракторах встановлені трекери для вимірювання продуктивності.

«Це допомагає нам відстежувати сільськогосподарських шкідників, використовуючи лише планшет, — каже агропромисловий координатор Густаво Міхальскі. — Так ми можемо керувати проблемою та приймати рішучіші та стійкіші рішення, відстежуючи показники, які вказують на місце розташування та інтенсивність конкретної проблеми».

Интервью
Компании «Унифер» — 20 лет! Событие действительно знаменательное, потому что «Унифер» - это незаурядное явление на украинском агрорынке. С активной деятельностью компании связаны появление и внедрение в Украине новейших технологий: первые... Подробнее
Мария Колесник руководитель аналитического консалтингового агентства "ААА"
Изменить свою жизнь и переехать за границу, например в Европу, мечтает сейчас почти каждый украинец. О том, настолько положительным является этот опыт и каким образом строить свою аграрную стратегию,

1
0