Спецможливості
Статті

Виробництву зерна — нові перспективні сорти

07.09.2009
576
Виробництву зерна — нові перспективні сорти фото, ілюстрація

В Україні вирішальне значення в збільшенні виробництва зерна мають зернові культури, зокрема озима пшениця

В Україні вирішальне значення в збільшенні виробництва зерна мають зернові культури, зокрема озима пшениця

При цьому визначальним чинником є вміння виробників ефективно та цілеспрямовано використовувати господарсько-біологічні властивості сортів рослин, які пройшли державне випробування та внесені до Реєстру сортів рослин. За однакових умов  енергоозброєності й ресурсозабезпеченості нові сорти дають на третину більше продукції, ніж старі.
За минулі десять років у середньому недобір зерна в Україні через використання старих сортів становив понад 2,5 млн т, а їхня питома вага в структурі зернових збільшилася до 40%. Якщо взяти озиму пшеницю, то потенціал сортових ресурсів України щодо цієї культури використовують украй незадовільно. Складається враження, що агрономічні служби областей та районів недостатньо впливають на формування сортового складу. Заздалегідь планується недоотримання врожаю від використання старих, малопродуктивних, незимостійких сортів, нестійких до екстремальних умов та хвороб.
У цілому, сорту як носію багатьох корисних біологічних та господарських властивостей належить важлива роль у підвищенні ефективності землеробства та розвитку ринкових відносин.
Саме тому пропонуємо вашій увазі короткі характеристики нових сортів озимої пшениці.

Зона Степу

Нота
Заявник - Краснодарський НДІСГ ім. П. П. Лук'яненка.
Напівкарлик. Зимостійкість сорту вища за середню. Стійкий до вилягання, не осипається. Посухостійкий. Стійкий до летючої сажки та бурої іржі. Має польову стійкість до жовтої та стеблової іржі й септоріозу. Середньо уражується борошнистою росою та фузаріозом колоса. Середньоранній, достигає за 271 день одночасно з сортом Побєда 50.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Степу - 64,1 ц/га. Максимальний урожай сорту - 102 ц/га. Маса 1000 зернин - 35,8 г. Борошномельні й хлібопекарські показники сорту добрі та відмінні. Зерно містить 14,0% білка та 30,4 - клейковини, сила борошна - 376 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1080 мл. Має генетично обумовлену якість зерна. Сильна пшениця.
Внесено до Державного реєстру сортів рослин та рекомендовано для вирощування в зоні Степу.

Оградська
Заявник - Краснодарський НДІСГ ім. П. П. Лук'яненка.
Низькорослий, високоінтенсивний сорт. Зимостійкість вища за середню. Стійкий до вилягання та осипання. Стійкість до посухи - 8,3 бала. За роки випробування сорт слабо уражувався борошнистою росою, летючою сажкою, середньостійкий до бурої іржі, септоріозу й фузаріозу колоса. Схильний проти ураження твердою сажкою, стійкий до ураження летючою сажкою. Середньоранній, достигає за 273 дні.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Степу - 66 ц/га. Максимальний урожай сорту - 91 ц/га. Маса 1000 зернин - 36,9 г. Борошномельні й хлібопекарські показники сорту добрі. Зерно містить 13,3% білка та 27,9 - клейковини, сила борошна - 315 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1000 мл. Цінна пшениця.
Внесено до Державного реєстру сортів рослин та рекомендовано для вирощування в зоні Степу.

Северодонецька ювілейна
Заявник - Донський зональний науково-дослідний інститут сільського господарства.
Середньорослий. Зимостійкість сорту вища за середню. Стійкість сорту до вилягання та осипання висока. Стійкість до посухи - 8,4 бала. За роки випробування сорт слабо уражувався борошнистою росою та бурою іржею. Середньоранній, достигає за 272 дні.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Степу - 59,7 ц/га. Максимальний урожай сорту - 84 ц/га. Маса 1000 зернин - 35,3 г. Борошномельні й хлібопекарські показники сорту відмінні. Зерно містить 14,4% білка та 31,1 - клейковини, сила борошна - 458 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1000 мл. Сильна пшениця.
Внесено до Державного реєстру сортів рослин та рекомендовано для вирощування в зоні Степу.

Альянс
Заявник - Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр'єва УААН.
Сорт середньорослий. Зимостійкість сорту вища за середню. Стійкий до вилягання та осипання. Стійкість до посухи - 8 балів. За роки випробування сорт слабо уражувався бурою іржею, схильний до ураження твердою сажкою. Середньоранній, достигає за 275 днів.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Степу - 60,6 ц/га. Прибавка до національного стандарту - 1,2 ц/га. Максимальний урожай сорту - 87 ц/га. Маса 1000 зернин - 36 г. Борошномельні й хлібопекарські показники сорту добрі та відмінні. Зерно містить 14% білка та 30 - клейковини, сила борошна - 292 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1100 мл. Сильна пшениця. Внесено до Державного реєстру сортів рослин та пропонується для вирощування в зоні Степу.

Литанівка
Заявник - Селекційно-генетичний інститут - Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН, ЗАТ "Селена".
Cередньорослий. Зимостійкість підвищена. Стійкість до вилягання та осипання висока. Стійкість до посухи - 8 балів. За роки випробування сорт середньо та слабо уражувався борошнистою росою, бурою іржею та фузаріозом колоса. Середньоранній, достигає за 275 днів.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Степу - 62,9 ц/га. Прибавка до національного стандарту - 1 ц/га. Максимальний урожай сорту - 100 ц/га. Маса 1000 зернин - 35,2 г. Борошномельні та хлібопекарські показники сорту добрі й відмінні. Зерно містить 14% білка та 30,1 - клейковини, сила борошна - 305 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1000 мл. Сильна пшениця.
Внесено до Державного реєстру сортів рослин, рекомендовано для вирощування в зоні Степу.

Турунчук
Заявник - Селекційно-генетичний інститут - Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН.
Низькорослий, рослини заввишки 65 см. Зимостійкість вища за середню - підвищена. Не вилягає, не осипається. Стійкість до посухи - 8,1 бала. За роки випробування сорт слабо уражувався борошнистою росою. Середньоранній, вегетаційний період - 273 дні.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Степу становила 63,4 ц/га. Прибавка до національного стандарту - 2,5 ц/га. Максимальний урожай сорту - 99 ц/га. Маса 1000 зернин - 35,5 г. Борошномельні та хлібопекарські показники сорту добрі та відмінні. Зерно містить 14,3% білка та 30 - клейковини, сила борошна - 458 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1100 мл. Сильна пшениця.
Внесено до Державного реєстру сортів рослин, рекомендовано для вирощування в зоні Степу.

Русія
Заявник - Інститут польовництва та овочівництва, м. Нові Сад.
Середньорослий. Зимостійкість вища за середню - підвищена. Стійкість сорту до вилягання - 8,7 бала. Стійкість до осипання - 8,8 бала. Стійкість до посухи - 8,1 бала. Середньо уражувався борошнистою росою. Середньоранній, достигає за 277 днів.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Степу - 64,1 ц/га. Прибавка до національного стандарту - 2,2 ц/га. Максимальний урожай сорту - 101 ц/га. Маса 1000 зернин - 41,6 г. Борошномельні та хлібопекарські показники сорту добрі й відмінні. Зерно містить 14,6% білка та 32 - клейковини, сила борошна - 303 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1000 мл. Сильна пшениця.
Внесено до Державного реєстру сортів рослин та рекомендовано для вирощування в зоні Степу.

Дюк
Заявник - Селекційно-генетичний інститут - Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН, ЗАТ "Селена".
Рослини заввишки 81 см. Зимостійкість вища за середню - підвищена. Сорт стійкий до вилягання, осипання та посухи. За роки випробування слабо уражувався основними хворобами та шкідниками. Середньоранній, достигає за 274 дні.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Степу - 63,2 ц/га, Прибавка до національного стандарту - 1,3 ц/га. Максимальний урожай сорту - 96 ц/га. Маса 1000 зернин - 35 г. Борошномельні й хлібопекарські показники сорту добрі та відмінні. Зерно містить 14,1% білка та 29,9 - клейковини, сила борошна - 379 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1210 мл. Сильна пшениця.
Внесено до Державного реєстру сортів рослин та рекомендовано для вирощування в зоні Степу.

Отаман
Заявник - ЗАТ "Селена".
Середньорослий. Зимостійкість сорту підвищена. Стійкий до осипання та вилягання. Стійкість до посухи - 8,1бала. За роки випробування сорт слабо уражувався борошнистою росою. Середньоранній, достигає за 274 дні.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Степу - 61,3 ц/га. Максимальний урожай сорту - 82 ц/га. Маса 1000 зернин - 35,5 г. Борошномельні та хлібопекарські показники сорту добрі й відмінні. Зерно містить 14% білка та 30,6 - клейковини, сила борошна - 294 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1080 мл. Сильна пшениця.
Внесено до Державного реєстру сортів рослин та рекомендовано для вирощування в зоні Степу

Анулька
Заявник - ТОВ НВ агрокорпорація "Степова".
Рослини заввишки 82 см. Зимостійкість сорту вища за середню - підвищена. Не вилягає, не осипається. Стійкість до посухи - 8 балів. За роки випробування сорт слабо уражувався бурою іржею, фузаріозом колоса, борошнистою росою. Середньоранній, достигає за 274 дні.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Степу - 60,3 ц/га. Прибавка до національного стандарту - 1,6 ц/га. Максимальний урожай сорту - 87 ц/га. Маса 1000 зернин - 36,8 г. Борошномельні та хлібопекарські показники сорту добрі та відмінні. Зерно містить 14,0% білка та 30,9 - клейковини, сила борошна - 280 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1000 мл. Сильна пшениця.
Внесено до Державного реєстру сортів рослин та рекомендовано для вирощування в зоні Степу.

Зона Лісостепу

НС 100/01
Заявник - Інститут польовництва та овочівництва, м. Нові Сад.
Середньорослий. Зимостійкість сорту середня - вища за середню. Сорт не вилягає та не осипається. Стійкість до посухи - 8,1 бала. За роки випробування сорт слабо уражувався борошнистою росою й бурою іржею. Середньоранній, достигає за 280 днів.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Лісостепу - 62 ц/га. Прибавка до національного стандарту - 1,9 ц/га. Максимальний урожай сорту - 100 ц/га. Маса 1000 зернин - 38,9 г. Борошномельні та хлібопекарські показники сорту добрі й відмінні. Зерно містить 14,4% білка та 29,6 - клейковини, сила борошна - 314 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1040 мл. Сильна пшениця.
Внесено до Державного реєстру сортів рослин та рекомендовано для вирощування в зоні Лісостепу.

Аналог
Заявник - Національний науковий центр "Інститут землеробства" УААН.
Рослини заввишки 88 см. Зимостійкість сорту вища за середню. Не вилягає. Стійкість до осипання та посухи - 8,2 бала. За роки випробування сорт слабо уражувався основними хворобами та шкідниками. Ранньостиглий, достигає за 276 днів, на один-два дні пізніше за сорт Донська напівкарликова.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Лісостепу - 60,7 ц/га. Максимальний урожай сорту - 86 ц/га. Маса 1000 зернин - 42,8 г. Борошномельні й хлібопекарські показники сорту добрі та відмінні. Зерно містить 14,8% білка та 31-  клейковини, сила борошна - 355 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1100 мл. Сильна пшениця.
Внесено до Державного реєстру сортів рослин та рекомендовано для вирощування в зоні Лісостепу.

Девіз
Заявник - Всеросійський науково-дослідний інститут зернового господарства ім. І. Г. Калиненка.
Середньорослий. Зимостійкість сорту вища за середню. Стійкість сорту до вилягання - 7,7 бала. Стійкий до осипання та посухи. За роки випробування сорт показав відносну стійкість до основних хвороб зернових культур. Середньоранній, достигає за 281 день.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Лісостепу - 66,1 ц/га. Прибавка до національного стандарту - 1,2 ц/га. Максимальний урожай сорту - 88 ц/га. Маса 1000 зернин - 37,3 г. Борошномельні й хлібопекарські показники сорту добрі та відмінні. Зерно містить 14,3% білка та 30,9 - клейковини, сила борошна - 389 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1240 мл. Сильна пшениця.
Внесено до Державного реєстру сортів рослин та рекомендовано для вирощування в Лісостепу.

Бенефіс
Заявник - Національний науковий центр "Інститут землеробства" УААН.
Середньорослий. Зимостійкість сорту вища за середню. Стійкість сорту до вилягання - 8,4 бала. Стійкість до осипання - 8,2 бала. Стійкість до посухи - 8,4 бала. За роки випробування сорт слабо уражувався основними хворобами та шкідниками. Середньостиглий, достигає за 282 дні.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Лісостепу - 64,1 ц/га. Максимальний урожай сорту - 87 ц/га. Маса 1000 зернин - 42,5 г. Борошномельні та хлібопекарські показники сорту добрі. Зерно містить 14,3% білка та 29 - клейковини, сила борошна - 267 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1030 мл. Цінна пшениця.
Внесено до Державного реєстру сортів рослин та рекомендовано для вирощування в зоні Лісостепу.

Досконала
Заявник - Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр'єва УААН.
Середньорослий. Зимостійкість вища за середню. Стійкість до вилягання та посухи вища за середню. За роки випробування слабо уражувався основними хворобами. Середньостиглий, достигає за 280-281 день.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Лісостепу - 65,3 ц/га. Прибавка до національного стандарту - 0,4-1,3 ц/га. Максимальний урожай сорту - 92 ц/га. Маса 1000 зерен - 41,3 г. Борошномельні та хлібопекарські показники сорту добрі й відмінні. Зерно містить 14,2% білка та 31,3 - клейковини, сила борошна - 360 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1240 мл. Сильна пшениця.
Внесено до Державного реєстру сортів рослин, рекомендовано для вирощування в зоні Лісостепу.

Зона Полісся

Іліас
Заявник - Лімагрейн Адванта Ніделенд Б. В.
Середньорослий. Зимостійкість сорту середня. Сорт не вилягає, не осипається. Стійкість до посухи - 8,3 бала. За роки випробування сорт слабо уражувався основними хворобами та шкідниками. Середньостиглий, достигає за 288 днів.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Полісся - 59,9 ц/га. Прибавка до національного стандарту - 7,2 ц/га. Максимальний урожай сорту - 90 ц/га. Маса 1000 зернин - 40,7 г. Борошномельні й хлібопекарські показники сорту добрі. Зерно містить 13,8% білка та 28,8 - клейковини, сила борошна - 256 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1060 мл. Цінна пшениця.
Внесено до Державного реєстру сортів рослин та рекомендовано для вирощування на Поліссі.

НС 40 С/00
Заявник - Інститут польовництва та овочівництва, м. Нові Сад.
Низькорослий. Зимостійкість сорту середня. Не вилягає. Стійкість до осипання - 7,8 бала. Стійкість до посухи - 8,1 бала. За роки випробування сорт слабо уражувався основними хворобами та шкідниками. Середньостиглий, достигає за 286 діб. Середня врожайність за роки випробування в зоні Полісся - 58 ц/га. Прибавка до національного стандарту - 5,3 ц/га. Максимальний урожай сорту - 105 ц/га. Маса 1000 зернин - 39,1 г. Борошномельні та хлібопекарські показники сорту добрі. Зерно містить 13,7% білка та 29,4 - клейковини, сила борошна - 268 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1060 мл. Цінна пшениця.
Внесено до Державного реєстру сортів рослин та рекомендовано для вирощування в зоні Полісся.

Мадярка
Заявник - Миронівський інститут пшениці ім. В. Я. Ремесла УААН, Інститут фізіології рослин і генетики НАН України.
 Низькорослий. Зимостійкість сорту середня. Стійкий до вилягання та осипання. Стійкість до посухи - 8,2 бала. За роки випробування сорт слабо уражувався борошнистою росою, бурою іржею, фузаріозом колоса, септоріозом. Середньостиглий, достигає за 287 днів.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Полісся - 53,9 ц/га. Прибавка до національного стандарту - 1,2 ц/га. Максимальний урожай сорту - 99 ц/га. Маса 1000 зернин - 40,9 г. Борошномельні та хлібопекарські показники сорту добрі та відмінні. Зерно містить 14,0% білка та 28,6 - клейковини, сила борошна - 283 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1050 мл. Сильна пшениця.
Внесено до Державного реєстру сортів рослин та рекомендовано для вирощування в зоні Полісся.

Зона Лісостепу та Полісся

Заможність
Заявник - ЗАТ "Селена".
Середньорослий. Зимостійкість сорту вища за середню. Стійкість сорту до вилягання - 7,5-8,8 бала. Не осипається та добре витримує посуху. За роки випробування сорт слабо уражувався борошнистою росою та бурою іржею. Середньоранній, достигає за 275-280 днів.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Степу - 64,1 ц/га, в зоні Лісостепу - 66,8 ц/га. Прибавка до національного стандарту - 1,9-2,2 ц/га. Максимальний урожай сорту - 99 ц/га. Маса 1000 зернин - 37,4 г. Борошномельні та хлібопекарські показники сорту добрі. Зерно містить 13,3-13,5% білка та 27,6-29,1% - клейковини, сила борошна - 267-284 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1100-1310 мл. Цінна пшениця.
Внесено до Державного реєстру сортів рослин та рекомендовано для вирощування в зонах Степу й Лісостепу.

Економка
Заявник - Миронівський інститут пшениці ім. В. Я. Ремесла УААН, Інститут захисту рослин УААН.
Середньорослий. Зимостійкість сорту вища за середню. Стійкість сорту до вилягання, осипання, посухи - 8,1-8,6 бала. За роки випробування сорт слабо уражувався основними хворобами та шкідниками. Середньостиглий, достигає за 282-288 днів.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Лісостепу - 65,5 ц/га, в зоні Полісся - 54,5 ц/га. Прибавка до національного стандарту - 1,8 ц/га. Максимальний урожай сорту - 91 ц/га. Маса 1000 зернин - 40,3 г. Борошномельні та хлібопекарські показники сорту добрі та відмінні. Зерно містить 14,0% білка та 31,9 - клейковини, сила борошна - 294-337 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1100-1120 мл. Сильна пшениця.
 Внесено до Державного реєстру сортів рослин та рекомендовано для вирощування в зонах Лісостепу й Полісся.
Ь Торрілд
Заявник - Заатен Уніон, Німеччина.
Середньорослий. Зимостійкість сорту в умовах проморожування середня - вища за середню. Стійкий до вилягання та осипання. Стійкість до посухи - 8,2 бала. За роки випробування сорт слабо уражувався основними хворобами та шкідниками. Середньостиглий, достигає за 281 день.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Лісостепу - 66,3 ц/га, в зоні Полісся - 57,8 ц/га. Прибавка до національного стандарту - 5,1 ц/га. Максимальний урожай сорту - 97 ц/га. Маса 1000 зернин - 40,5 г. Борошномельні та хлібопекарські показники сорту добрі. Зерно містить 13,6-13,9% білка та 29,2-30 - клейковини, сила борошна - 327-360 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1000-1200 мл. Цінна пшениця. Внесено до Державного реєстру сортів рослин та рекомендовано для вирощування в Лісостепу й на Поліссі.

Лісова пісня
Заявник - Білоцерківська дослідна селекційна станція ІЦБ.
Середньорослий. Зимостійкість сорту вища за середню. Стійкий до вилягання, стійкість до осипання - 8 балів. Стійкість до посухи - 8,4 бала. За роки випробування сорт майже не уражувався борошнистою росою, слабо - бурою іржею, фузаріозом колоса. Середньостиглий, достигає за 280-287 днів. Середня врожайність за роки випробування в зоні Лісостепу - 62,8 ц/га, в зоні Полісся - 54,6 ц/га. Прибавка до національного стандарту - 1,9 ц/га. Максимальний урожай сорту - 90 ц/га. Маса 1000 зернин - 41,7 г. Борошномельні й хлібопекарські показники сорту добрі та відмінні. Зерно містить 14,0-14,3% білка та 29-31,8 - клейковини, сила борошна - 331-376 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1040-1190 мл. Сильна пшениця.
Внесено до Державного реєстру сортів рослин та рекомендовано для вирощування в Лісостепу й на Поліссі.

Монотип
Заявник - Миронівський інститут пшениці ім. В. Я. Ремесла УААН, Інститут фізіології рослин і генетики НАН України.
Напівкарлик. Зимостійкість сорту середня - вища за середню. Стійкий до вилягання та осипання. Стійкість до посухи - 8,1 бала. За роки випробування сорт слабо уражувався борошнистою росою, септоріозом. Схильний до ураження твердою сажкою. Середньостиглий, достигає за 278-286 днів.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Лісостепу - 64,8 ц/га, в зоні Полісся - 56 ц/га. Прибавка до національного стандарту - 3,0-4,7 ц/га. Максимальний урожай сорту - 96 ц/га. Маса 1000 зернин - 38,3 г. Борошномельні й хлібопекарські показники сорту добрі. Зерно містить 13,5-14% білка та 29,5-30,5 - клейковини, сила борошна - 281-298 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 980-1010 мл. Цінна пшениця. Внесено до Державного реєстру сортів рослин та рекомендовано для вирощування в зонах Лісостепу й Полісся.

Зона Степу, Лісостепу, Полісся

Хазарка
Заявник - Інститут фізіології рослин і генетики НАН України.
Середньорослий. Зимостійкість сорту в умовах проморожування вища за середню. Стійкий до вилягання та осипання, стійкість до посухи - 7,9-8,4 бала. За роки випробування сорт слабо уражувався борошнистою росою, бурою іржею та септоріозом. Середньоранній, достигає за 275-288 днів.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Степу - 62 ц/га, в зоні Лісостепу - 65,8, на Поліссі - 56,2 ц/га. Прибавка до національного стандарту - 0,9-3,5 ц/га. Максимальний урожай сорту - 93 ц/га. Маса 1000 зернин - 35,1-38,4 г. Борошномельні та хлібопекарські показники сорту добрі й відмінні. Зерно містить 14,0-14,4% білка та 28,8-31,7 - клейковини, сила борошна - 280-373 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1000-1060 мл. Сильна пшениця.  Внесено до Державного реєстру сортів рослин та рекомендовано для вирощування в усіх зонах України.
Єсаул
Заявник - Краснодарський НДІСГ ім. П. П. Лук'яненка.
Низькорослий. Зимостійкість сорту вища за середню - підвищена. Не вилягає та не осипається. Стійкість до посухи - 7,9 бала. За роки випробування сорт слабо уражувався борошнистою росою, середньо - бурою іржею та септоріозом; схильний до ураження твердою сажкою. Ранньостиглий, достигає на чотири-п'ять днів раніше за сорт Юна.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Степу - 60,6 ц/га. Максимальний урожай сорту - 89 ц/га. Маса 1000 зернин - 37,6 г. Борошномельні й хлібопекарські показники сорту відмінні. Зерно містить 15,5% білка та 31 - клейковини, сила борошна - 395 о. а., об'єм хліба зі 100 г борошна - 1210 мл. Сильна пшениця.
Внесено до Державного реєстру сортів рослин та рекомендовано для вирощування в усіх зонах України.

Інтерв'ю
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее
Німець Дітріх Трайс уже 20 років живе й працює в Україні. За цей час він привів у країну інвесторів, які вклали сюди десятки мільйонів доларів. Останніми роками пан Дітріх працював директором агрофірми спочатку у одного, потім у іншого з... Подробнее

1
0