Спецможливості
Новини

"Вимал" відкриває найбільший центр виробництва картопляного крохмалю у Східній Європі

25.10.2017
5828
"Вимал" відкриває найбільший центр виробництва картопляного крохмалю у Східній  Європі фото, ілюстрація
Центр Полісся стає центром переробки картоплі. У регіоні вже працюють два крохмальні заводи, а сьогодні відбудеться відкриття третього

Центр Полісся стає центром переробки картоплі. У регіоні вже працюють два крохмальні заводи, а сьогодні відбудеться відкриття третього. Новий завод  ПБП "Вимал" потужністю 1440 т картоплі/добу збудовано за технічної підтримки датської компанії SiccaDania і стане одним з найсучасніших виробництв у Європі, повідомляє propozitsiya.com за інформацією прес-служби компанії.

"Ми запускаємо нове виробництво, щоб задовольнити потреби наших клієнтів, а також реалізувати проект глибокої переробки картоплі. Так, лише запуск нового крохмального заводу збільшить загальну виручку виробників картоплі України більш ніж у 10 разів. А подальші плани по випуску картопляного протеїну та харчових волокон дозволять поглибити переробку картоплі та отримувати продукцію з ще більшою вигодою, як для виробників картоплі  - учасників проекту так і для підприємства", - зазначив директор ПБП "Вимал" Сергій Самоненко.

До відкриття готувались довго, особливу увагу приділяючи питанням мікробіології, в'язкості, кольору, зольності, температури клейстеризації - над усіма показниками, які є ключовими для покупців.

Було прийнято рішення принципово змінити технологічну схему екстракції та рафінації крохмалю. Як розповів заступник директора з впровадження нових технологій ПБП "Вимал" Ребенок Є.В.,  на новому заводі для рафінації крохмалю, передбачені роздільні лінії гідро-циклонів - для великих і дрібних зерен. Це дозволить не тільки отримати крохмаль найвищої якості, але й дасть можливість фракціонувати крохмаль і пропонувати продукцію з великою або дрібною фракцією тим споживачам, які мають потребу в цьому, а також в майбутньому виробляти модифікований крохмаль на основі зерен дрібної фракції.

Також на новому заводі планується випускати фармацевтичний крохмаль і спеціальний крохмаль для дріжджових виробництв.

За словами директора компанії SiccaDania Стіна Сімонсена, компанія не тільки поставляє ключове обладнання і надає технічну допомогу на всіх етапах, починаючи від будівництва і закінчуючи допомогою у виготовленні мийного, обладнання, транспортерів і різноманітних вузлів, сушарок. Також допомагає у вирішенні проблеми з відходами та стоками крохмального заводу.

"Наше ідея - це перетворити стоки і відходи заводу в сировину для отримання високорентабельних продуктів (картопляного протеїну, рідкого органічного добрива і харчових волокон). Поміркуйте самі, якщо картопляний крохмаль ви зможете продати за 550 $/т, то ціна на картопляний протеїн і волокна становить 1500 $/т, а на рідке добриво - 55 $/т. Спільний досвід і співробітництво компаній SiccaDania і Вимал дозволить побудувати завод з найсучаснішими і ефективними технологічними рішеннями, що  буде випускати продукти з безпрецедентною якістю і рентабельністю", - додав експерт.

Як повідомив засновник ПБП "Вимал" Віктор Лазар, після запуску крохмального виробництва в 2018-му, у планах кмпанії - в 2020 році запуск заводу, який буде отримувати протеїн з картопляного соку, виробляти сухі картопляні волокна і рідке органічне добриво.

"Картопляний технічний протеїн є високо ліквідним кормовим білком, а харчової - відмінним сировиною для харчової промисловості. Картопляні харчові волокна - здоровий продукт, попит на який з постійно зростає. Рідке органічне добриво - концентрований картопляний сік, який містить всі необхідні поживні елементи в біодоступному вигляді", - обгрунтував експерт.

Він впевнений, що відкиття під Черніговом комплексу глибокої переробки картоплі дасть новий імпульс розвитку цілим галузям  краю - машинобудівній, сільськогосподарській, харчовій.

Інтерв'ю
vitaliy skotsyk
20 вересня заплановано розпочати всеукраїнський страйк аграріїв. Про його причини та вимоги аграріїв  розповів один з ініціаторів, голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.  
Наразі багато країн світу шукають спосіб, як поліпшити екологічні умови та знайти нові джерела енергії. Одним із рішень цієї глобальної проблеми є вирощування унікального дерева, яке вже відоме у всьому світі під назвою «павловнія». Це... Подробнее

1
0