Спецвозможности
Новости

Відміна квот ЄС не збільшить експорт українського борошна, — Рибчинський

20.05.2022
432
Відміна квот ЄС не збільшить експорт українського борошна, — Рибчинський фото, иллюстрация

Призупинення імпортних мит ЄС позитивно вплине на весь український експорт, і, зокрема, на борошномельну галузь, але збільшення експорту борошна до країн ЄС не варто очікувати через логістичні проблеми.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

«У межах безмитної квоти раніше Україна постачала до ЄС 950 тис. т змішаного експорту пшениці та борошна. Завжди була ситуація, що в першій половині календарного року активно експортувалося зерно, і фактично за цей період повністю вибиралась квота. В цьому обсязі частка борошна становила приблизно 5 тис. т», — пояснює Родіон Рибчинський.

З його слів, прийняте рішення про призупинення на рік імпортних мит відкриває виробникам борошна нові можливості в країнах ЄС, але знову ж таки, на сьогодні немає шляхів вивезення продукції.

«Залізничним чи автотранспортом експортувати борошно нереально, оскільки зараз на західних кордонах вже сформована черга з вагонів на 30-40 днів. Коли ж стануть доступними порти, очевидно, що виробники борошна відновлять постачання до країн, з якими працювали раніше», — вважає Родіон Рибчинський.

Интервью
Бакуменко
Председатель Верховной Рады Андрей Парубий поддержал продление моратория на продажу сельскохозяйственных земель в Украине. За продление моратория выступают фракции "Народного фронта", "Батькивщины" и
Компании «Унифер» — 20 лет! Событие действительно знаменательное, потому что «Унифер» - это незаурядное явление на украинском агрорынке. С активной деятельностью компании связаны появление и внедрение в Украине новейших технологий: первые... Подробнее

1
0