Спецможливості
Новини

Відкриття Німецько-українського аграрного демонстраційного та навчального центру (ADFZ)

02.06.2016
1674
Відкриття Німецько-українського аграрного демонстраційного та навчального центру (ADFZ) фото, ілюстрація

18 травня 2016 року відбулося відкриття Німецько-українського аграрного демонстраційного та навчального центру (ADFZ). У відкритті брали участь держсекретар Федерального міністерства сільського господарства та харчування Петер Блезер, заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька та перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун.

18 травня 2016 року відбулося відкриття Німецько-українського аграрного демонстраційного та навчального центру (ADFZ). У відкритті брали участь держсекретар Федерального міністерства сільського господарства та харчування Петер Блезер, заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька та перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун.

А. Сухина 

a.sukhina@univest-media.com        

 

Під час відкриття ADFZ було підписано Протокол про спільні наміри Федерального міністерства продовольства та сільського господарства ФРН, Міністерства аграрної політики та продовольства України та Міністерства освіти і науки України щодо реалізації двостороннього проекту кооперації «Створення Німецько-українського аграрного демонстраційного та навчального центру».

Аграрний демонстраційний та навчальний центр (АДНЦ) — це продовження проекту Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини (BMEL) в Україні.

 

Основною структурною одиницею проекту АДНЦ є керівнича група, яка включає потужні агро-консалтингові  компанії GFA, ІАК, AFC та сучасний німецький центр аграрної освіти DEULA. 

Місцем дислокації нового центру став Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого (УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого).

«Ми маємо великий досвід із випробування техніки, проведення її технічної експертизи, створення нових сучасних зразків різноманітної сільськогосподарської машинерії. Тому я вважаю, що наша співпраця буде плідною і дасть змогу українським аграріям ще краще освоїти сучасні техніку та технології, які використовуються у сільському господарстві», — відзначив директор інституту 

ім. Л. Погорілого Володимир Кравчук. 

Основна мета нової організації — створення консультаційного та довідкового центру для сільськогосподарських підприємств, тренувального центру, де аграрії матимуть можливість отримати практичний досвід роботи із новітніми технікою та технологіями, ознайомитись із останніми ноу-хау у сільському господарстві, результатами польових випробувань тощо. 

Упродовж трьох найближчих років у центр планується інвестувати 

1,6 млн євро, що підтверджує твердість намірів його засновників. 

Окрім урядових домовленостей між Україною та Німеччиною, величезний внесок роблять і партнери АДНЦ:  Norika, Limagrain, Strube, «Соєвий вік», FMS, Stefes, Berthood, Claas, Rauch, Holmer, Horsch, Case IH, Lechler, Lemken, Rauch.  Так, під час відкриття центру комерційний тренер Case IH Сергій Лисенко зазначив: «АДНЦ — це відмінна платформа для співпраці між виробниками засобів матеріально-технічного забезпечення та самими аграріями, яка дасть змогу ефективніше впроваджувати нові технологій у сільське господарство України.

Компанія Claas передала центру трактор Arion 430 потужністю 115 к. с., аби українські аграрії мали змогу проходити навчання на сучасній техніці та набиратися практичного досвіду успішного оволодіння нею.

«Сьогодні розвиток сільського господарства України із кожним роком набирає все більших обертів. Чітко відслідковується тренд щодо збільшення виробництва сільськогосподарської продукції, підвищення ефективності ведення агробізнесу в цілому. Проте темпи такого підвищення не такі стрімкі, як би цього хотілося, і сьогодні у багатьох регіонах країни все ще є проблеми із добором кваліфікованого персоналу.  

Натомість саме брак кваліфікованих кадрів є одним із головних стримуючих факторів, що стоять на заваді підвищення ефективності роботи. Тому їхня підготовка — це одне із головних завдань, яке стоїть перед працівниками та членами АДНЦ. Адже сучасна техніка та технології мають високий рівень, і ви не зможете на всі сто відсотків розкрити їхній потенціал, якщо ними керуватимуть некваліфіковані оператори. 

Ми є досить давнім та надійним партнером українських аграріїв і вже тривалий час, проводячи семінари та різноманітні тренінги, сприяємо підвищенню їхнього професійного рівня. Сьогодні ми передаємо навчальному центру трактор, для того щоб аграрії мали змогу на практиці ознайомитись із технологічними можливостями сучасної техніки», — говорить Хольгер Велк, генеральний директор ТОВ «Клаас Україна». 

У майбутньому компанія за потреби надаватиме й інші машини відповідно до тематичних занять, які проходитимуть в АДНЦ. 

До речі,  під час відкриття центру компанія Case IН уперше представила широкому колу відвідувачів трактор із комбінованим рушієм (замість традиційних задніх коліс на ньому встановлено гусениці) Magnum 380 CVT. Це було, так би мовити, попереднє знайомство із машиною, адже її офіційне представлення відбудеться під час виставки «АГРО-2016», і саме там ви зможете детальніше дізнатися про особливості цього трактора та його комплектацію для українського ринку.

Інтерв'ю
Жнивна кампанія в Україні на стадії завершення. За прогнозами Україна має зібрати врожаю всіх сільськогосподарських культур в межах 70 млн тонн. Жнива на сході та півдні завершуються, захід України внаслідок дощів дещо із затримками збирає... Подробнее
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее

1
0