Спецвозможности
Статьи

Від чого залежить інтенсивне свинарство?

30.11.2010
1924
Від чого залежить інтенсивне свинарство? фото, иллюстрация

Прикладом інтенсивного українського свинарства є ТОВ "Гранум" Кремінського району Луганської області, яке входить до складу корпорації "Тваринпром".

Проектна потужність ТОВ  "Гранум": реалізація 13 тис. голів товарних свиней за рік, а матеріально-технічна база комплексу складається з 25 свинарників. Для прикладу, тільки 2008 року господарство мало 6,2 млн грн чистого прибутку з рентабельністю свинини 33,8 відсотка.
 
Правильні раціони - запорука успіху
Ресурсоощадна технологія сухої годівлі комбікормами всіх вікових груп свиней дала можливість суттєво знизити витрати кормів на 1 ц прирости живої маси свиней (конверсія корму), які за 2008 рік становили 5,6 ц к. о. проти 8 ц к. о. у 2006 році, тобто за останні два роки вони знизилися майже на 30 відсотків.
Годівлю всіх статево-вікових груп свиней, окрім ремонтного молодняку й свиноматок, здійснюють за допомогою бункерних годівниць, у які трубопроводом подають комбікорми. Ремонтний молодняк і свиноматок годують дозовано.
За селекційно-племінною роботою - не останнє слово
У 2006 році ТОВ "Гранум" присвоїли статус племінного господарства з розведення свиней великої білої породи, а з 2007 року - племінного репродуктора з розведення свиней породи ландрас. Для одержання ремонтного маточного стада свиней на підприємстві використовують як чистопородні програми, так і гібридні лінії. Чисту породу, велику білу та ландрас розводять у господарстві для одержання ремонту маточного стада, в подальшому їх використовують для схрещування.
Крім того, гібридну свинку (ВБ х Л) використовують на заключному етапі гібридизації: її осіменяють термінальними кнурами породи п'єтрен, одержуючи товарне поголів'я, яке має високу якість м'яса, маленьку товщину шпику (не перевищує 11-12 мм у свиней, живою масою 100 кг). Окрім того, гібридна свинка має хороші материнські задатки, зокрема, молочність, кількість народжених та відлучених поросят. Таке гібридне товарне поголів'я свиней досягає живої маси  100-105 кг уже через 170-180 діб.
Зваживши свої можливості, працівники й спеціалісти свинокомплексу та підприємства запланували на кінець поточного року збільшити кількість усього свинопоголів'я до 11 тис. голів та реалізувати свиней на забій у живій масі не менше 1620-1650 тонн.

Д. Микитюк, канд. с.-г. наук
І. Колесник, Головне управління агропромислового розвитку Луганської ОДА,
М. Геймор, учений зоотехнік

Интервью
Заріпов Андрій
Неблагоприятные погодные условия часто вызывают потерю части урожая. Но аграрии могут сохранить финансовую стабильность с помощью агрострахования.
Ірина Чернишова
Сейчас стремительные изменения, прежде всего в технической сфере, охватили даже аграрный сектор, имеющий репутацию едва ли не самой консервативной отрасли экономики. Неудивительно, что часто усилия владельцев хозяйств, направленные на... Подробнее

1
0