Весною Європарламент повинен затвердити збільшення квот для України
Українські експортери за рік використали 26 із 40 тарифних квот на безмитні поставки товарів до ЄС. Найбільш затребуваними є квоти на мед, соки, оброблені томати, борошно та зернові. Про це повідомляється в звіті про виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, який підготував Урядовий офіс з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, пише propozitsiya.com з посиланням на unian.ua.
Крім вище названих, українські виробники у 2016 році почали використовувати квоти на цукрову кукурудзу, цукрові та молочні продукти, крохмаль, висівки, оброблену продукцію із зернових і часник.
Найбільшу роль у зростанні українського експорту до ЄС минулого року відіграли соняшникова олія, автомобільні запчастини, електрообладнання, вироби з деревини, ізольовані проводи, кабелі, електричні водонагрівачі, а також меблі.
У звіті зазначено, що на даному етапі потенціал поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС використовується не повністю, оскільки експорту заважають нетарифні бар'єри. Тому подальшим пріоритетом діяльності уряду є продовження реформ для збільшення доступу українських товарів на ринок ЄС.
Нагадаємо, за даними асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», Україна торік повністю вичерпала квоти на безмитний експорт до ЄС меду, цукру, круп та борошна, солоду і пшеничної клейковини, оброблених томатів, виноградного та яблучного соків, пшениці, вівса, кукурудзи, ячменю і м'яса птиці.
Наприкінці 2016 року Єврокомісія прийняла до розгляду пропозицію українських виробників і збільшила квоту на крупи і оброблене зерно на 7,8 тис. т, овес – на 4 тис. т, кукурудзу – на 650 тис. т, мед – на 3 тис. т, пшеницю – на 100 тис. т, виноградний сік – 500 т, перероблені томати – на 5 тис. т, ячмінь – на 350 тис. т. Очікується, що навесні 2017 року збільшення квот буде затверджено Європарламентом. Український експорт до ЄС у 2016 році зріс на 3,7%.