Спецможливості
Новини

Верховна Рада визначилася щодо мінімального розміру податків для аграріїв

09.12.2021
959
Верховна Рада визначилася щодо мінімального розміру податків для аграріїв фото, ілюстрація

Верховна Рада запровадила мінімальне податкове зобов’язання при сплаті податків і зборів для власників земельних ділянок залежно від нормативної оцінки та площі землі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на news.finance.ua.

Згідно з законопроєктом №5600, мінімальне податкове зобов’язання щодо земельної ділянки, нормативної грошової оцінки якої не проведено, розраховується за формулою:

МПЗ = НГО × S × К × М / 12, де:

 

  • НГО — нормативна грошова оцінка 1 гектара ріллі по Автономній Республіці Крим або по області з урахуванням коефіцієнта індексації.
  • S — площа земельної ділянки.
  • М — кількість календарних місяців, протягом яких земділянка перебуває у власності/оренді/користуванні на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) платника податків.
  • К — коефіцієнт, який становить 0,05.

Крім цього, мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) щодо земельної ділянки, нормативну грошову оцінку якої проведено, розраховується за формулою: 

МПЗ = НГО × К × М / 12, 

 

  • де НГО — нормативна грошова оцінка земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації.

Таким чином, розмір сум, які необхідно сплатити, залежить від розміру земельної ділянки, НГО сільгоспземлі в регіоні та тривалості користування ділянкою.

Якщо взяти середню суму нормативної грошової оцінки по Україні — 27,5 тис. гривень, то сума мінімального податкового зобов’язання складе 1375 гривень.

Зазначається, що для фізосіб-підприємців — платників єдиного податку IV групи, при обчисленні мінімального податкового зобов’язання щодо земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, застосовується коефіцієнт К у половинному розмірі.

Мінімальне податкове зобов’язання визначається за період володіння (користування) земельною ділянкою, що припадає на відповідний податковий (звітний) рік.

«Мінімальне податкове зобов’язання не визначається для земділянок, які використовуються дачними та садівничими кооперативами, для земель запасу, незатребуваних паїв, розпорядниками яких є органи місцевого самоврядування, для земділянок зон відчуження та безумовного відселення, земділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, що належать фізособам на праві власності та/або користування, які станом на 1 січня 2022 року перебували в межах населених пунктів», — зазначається у повідомленні. 

У разі передачі в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування земділянок МПЗ визначається для орендарів або користувачів.

«Мінімальний поріг площі земельної ділянки при сплаті ПДФО для аграріїв при реалізації власної продукції в 2 га не змінюється, хоча раніше пропонувалося скоротити його до 0,5 га», — констатують автори повідомлення.

Інтерв'ю
Люди, які в усьому шукають позитив, відзначають, що нинішньої весни на полях хоча б хвороби не дошкуляють. «І так, і ні», — коментує ситуацію менеджер з технічної підтримки напряму захисту насіння компанії «Сингента», фітопатолог, кандидат... Подробнее
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее

1
0